PAEM

2016 Paem Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bilindiği üzere polis akademisinin kapanmasının ardından emniyet teşkilatının amir ihtiyacını Polis Amirleri Eğitim Merkezi yani PAEM almıştı. Geçtiğimiz yıl 2015 yılında 10 Ağustosta yapılan duyuru ile paem e lisans mezunu 2000 öğrenci alımı yapılmıştı. Bu yıl da Kpss’nin yapılmasının ardından lisans mezunu arkadaşlarımızın bir çoğu 2016 yılında paem alımının yapılıp yapılmayacağı hakkında sürekli sorular sormaktalar. 2016 yılında paem alımının yapılıp yapılmayacağı ile ilgili olarak geçtiğimiz aylarda paem akademik takvimine dayanarak biz kendi düşüncemizin alım yapılacağı yönünde olduğunu belirtmiştik.

2016 PAEM Alımı Yapılacak mı?
Nisan ayındaki yazımızda paem akademik takvimine dayanarak paem alımının yapılacağını söylemiştik isterseniz o akademik takvimi tekrar bi hatırlayalım.

Screenshot_1

Burada 2016 yılı içindeki paem akademik takvimi yer almaktadır. Bu akademik takvime şu linkten ulaşabilirsiniz : http://www.pa.edu.tr/Default.aspx?page=EgitimBirimleri&GUID=add47b79-4ed6-43da-8b47-bb7a650e2e03&id=c7d559df-61df-4bc5-9cb5-4b264113c082 bizim tahminimiz bu akademik takvime göre 2016 yılında emniyet mensubu olmayan lisans mezunlarından alım yapılacağına dairdir ancak bu akademik takvim de duruma göre değişebilir bu nedenle hiç bir zaman kesin denilemez.

2016 PAEM Alımı Ne Zaman Yapılır?
2016 yılında paem alımının ne zaman yapılacağını şuanda polis akademisi duyurmamış durumda ki henüz bu duyuru için erken. Polis akademisindeki paem akademik takvime biz tekrar bakınca bu alımın eylül sonunda yapılabileceği tahminini yürütmekteyiz arkadaşlar. Akademik takvime yukarıda tekrar bakarsanız 19-30 Eylül tarihleri arasında PAEM giriş sınavları yapılacağını göreceksiniz bu da demek oluyor ki alım en erken eylül ayında olacaktır. Sürekli sorulan 2016 Paem Alım Tarihi ortalama olarak eylül ekim aylarında olacaktır arkadaşlar.

2016 PAEM KPSS Puanı Kaç Olur?
Sürekli sorulan sorulardan bir tanesi de olası paem alımında kpss baraj puanının kaç olacağıdır. 2015 yılında PAEM alımlarında KPSS baraj puanı olarak P3 puan türünde 70.00 puan barajdı arkadaşlar. 2016 yılı PAEM alımında ise bu barajın kaç olacağını kesin olarak söylemek imkansız ancak biz de herkes gibi kendi tahminimizi söyleyecek olursak ortalama olarak 70-75 arasında olacağı düşüncesindeyiz.

NOT: Bunlar sadece kişisel tahminlerdir kesinlikle gerçekliği yoktur tahmini olarak kendi açıklamamızdır.
Kafanıza takılan sorularınızı SORU-CEVAP alanından sorabilirsiniz…

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu