Ana Sayfa / PAEM / 2016 Lisans Mezunu PAEM Alımı Olacak mı?
2016 paem alımı

2016 Lisans Mezunu PAEM Alımı Olacak mı?

Lisans mezunu bir çok arkadaşımızın sormuş olduğu 2016 yılında PAEM alımı olacak mı sorusu için bir yazı yazma gereği duyduk. Lisans mezunu arkadaşlar neredeyse her gün facebook sayfamızdan alım olacak mı olacaksa ne zaman olacak kaç kişi olacak gibi sorular soruyorlar. İlk olarak 2016 yılı içerisinde PAEM alımı olur mu aşağıda ona kendimizce açıklama getirelim.

2016 Lisans Mezunu PAEM Alımı Olacak mı?
Eğer ki ilerleyen zamanlarda PAEM için alımları polis memurları içinden alma gibi bir şey söz konusu olmaz ise PAEM alımı lisans mezunlarından olacak ki bunu Polis Akademisi’nin sitesinden PAEM Akademik Takvim den görebiliyoruz. Peki PAEM Akademik Takvim ne diyor aşağıdan bakalım.

Screenshot_1

Yukarıdaki fotoğraf Polis Akademisinin resmi sitesindeki Akademik takvimden alınma isterseniz sizde http://www.pa.edu.tr/Default.aspx?page=EgitimBirimleri&GUID=add47b79-4ed6-43da-8b47-bb7a650e2e03&id=c7d559df-61df-4bc5-9cb5-4b264113c082 linke tıklayarak akademik takvime ulaşarak dediğimiz alanı inceleyebilirsiniz. Bu alan da 19-30 Eylül tarihleri arasında PAEM giriş sınavları yapılacağı söyleniyor ki bu da 2016 yılında PAEM alımı yapılacak. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu alımı yapmayadabilir biz sadece Akademik takvimden yola çıkarak böyle bir alım yapılacağını söylüyoruz.

2016 PAEM KPSS Puanı Kaç Olur?
Alım yapılır ise Kpss baraj puanı kaç olur sorusu da sıkça yöneltilmekte bizlere. Şuanda kpss puanını falan konuşmak için erken ama arkadaşlar maksat kafanızda bir şeyler şekillensin diye açıklama yaptığımızı tekrar hatırlatalım ve KPSS puanı olarak PAEM başvurusunda 2016 yılında P3 puan türünden alınan puan baz alınacaktır yani 2015 yılında alınan puan ile PAEM başvurusu yapamayacaksınızdır. Eğer ki PAEM alımı olursa arkadaşlar baraj puanı gene geçen seneki gibi P3 puan türünden 70 veya 75 puan olacağı yönünde düşünmekteyiz.

2016 Yılında Kaç PAEM Alımı Olacak?
2016 yılında PAEM alımının kesin olmaması gibi alım da bence geçen seneye oranla biraz daha düşük olacaktır. Düşük olacaktır dememizin nedenine gelecek olursak meslek içerisinden yapılan 1000 kişilik bir paem alımı olmuştu ki bu sene gene 1000 kişilik bir meslekten paem alımı olacağı yönünde düşünmekteyiz.

NOT: Bunlar sadece kişisel tahminlerdir kesinlikle gerçekliği yoktur tahmini olarak kendi açıklamamızdır.

113 Soru Var

 1. Komiser yardımcılığı Dışardan alımlar icin 2015 de yapılan sınavdaki konu dağılımı nedir ?

 2. Kpss ile alımda gözlük kullanma sorun teşkil eder mı ?

 3. admin sence bu alımlarda torpil olayı ne boyutta yani torpilsiz birinin sansı sence nedir

 4. merhaba izmir polis myo için lise mezunu olduktan sonra ygs puanı ile mi basvuruluyor ?

 5. 2015 lisans mezunları komiser yardimcili için kpss puanıyla direk mülakata girmedi mi admin ben ayriyetten sınav olmadı diye biliyorum

 6. ayrı bir paem sınavı yok mu lisans mezunlarına? insan hakları ceza hukuku falan içeren

 7. Adana da parkur çalışmamız için var mi parkur eğitimi?

 8. Paem alımları eylülde mi olacak?

 9. 87 aralik dogumlular pomem e basvurabiliyor mu? 2016 alimlarinda

  • admin

   (31 Aralık 1986 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) Bu geçen seneki şartlar bu sene de 31 aralık 1987 doğumlu olmak olacaktır.

 10. On başvurular ne zaman başlıyor

 11. kpss puanm 72 paeme basvurcam ancak
  1- Polis meslek mevzuatı %30
  2- Ceza muhakemesi hukuku %10
  3- Ceza hukuku %10
  4- Anayasa hukuku %10
  5- İdare hukuku %10
  6- Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi%10
  7- İnsan hakları%10
  8 Genel kültür %10. bunlardan sorumlumuyuz ona göre başlıcam. Teşekkürler.

 12. Kamu Yönetimi 4 Yıllık lisans mezunuyum. KPSS 2016 puanım 72. PAEM sınavlarına girebiliyor muyum ? Girebiliyor isem aşamalar nedir.Link yönlendirmesi veya direk cevap alabilir miyim ? Emekleriniz için teşekkür ederim.

 13. kpss puanım 64 paem e basvura bılıyomuyum ?

 14. Eylül ayının son günü askerlik tecilim bitiyor. Eğer mülakat ekim ayına erterlenirse bir sıkıntı olur mu acaba

 15. Bayanlarda boy kaç en az

 16. Paem ve pomem için aynı dönem içinde başvuru hakkımız varmı yoksa sadece birisine başvurma hakkımı var?

 17. Sadece şehit yakınları mı 63 puandan değerlendiriliyor?

 18. Paem de kilo şartı aranıyor mu ?

 19. Paem de mülakata giriliyor mu fiziki parkur falan. Bide ben guatr amilyatı oldum iz gecti fakat duzenli ilac kullaniyorum engel teskil eder mi

  • admin

   Evet girilecek.
   Guatr ile ilgili madde şu
   14) Kişinin çalışma gücünü bozmayan, şekil bozukluğu yapmamış ve endokrin salgılarda herhangi bir belirti vermeyen iç salgı bezlerinin hastalık veya sekelleri. (gecikmiş puberte, infertilite, tedavi ile düzelmiş hipogonadizm, kriptorşizm ameliyatlısı, erkek ve kadın menopozu, fonksiyon ve şekil bozukluğu yapmamış basit guatr, ötroit nodüler guatr, jinekomasti, meme şekil bozuklukları ve benzeri)

 20. Üniversite son sınıfım yaz okuluna tek dersim kaldı.yaz okulu sonunda diplomamı alıyorum eylülde elimde olur. PAEM’e başvurabiliyor muyum bu koşullarda?

  • admin

   Şansınızı deneyin ama mezun durumda olmanız lazım denmekte başvuru koşullarında isterseniz polis akademisini arayın.

 21. Merhabalarr paem de mülakatlar nezaman okutacaksın?

 22. lisans mezunu olarak basvurduğum taktirde sınavda hangi konulardan sorumlu olacağim ? ayrıca kolda ameliyat izi sıkıntı yaratır mı saglık sartlarında boyle bir maddeyle karşılaşmadım da.

 23. Kiloyla ilgili belirtilen sart birebir tutmalimi uc bes kilo fazlalikta elerlermi

 24. paem için askerlik yapmış olmak gerekli mi ?

 25. Merhaba bende lisans mezunuyum anlamadığım bir konu var. 1.si lisans mezunlari sinava girecek mi 2.si bankaya 75 tl para yatiracak mıyız ? Teşekkürler.

 26. Benim boy 173 kilo 59 kpss p3 puanim 72 bu sene olur mu ki ?

 27. 2016 kpss puanı tutupta daha sonra sınav yapacaklar mı komıser yardımcılıgı için

 28. Merhaba. Kpps p3 puan 72. Fiziki yeterlilik ve mülakata çağırıl mıyım? Daha öncelerinde taban puanı geçipte çağrılmamış adaylar var mı? Geçmiş senelerde önbaşvuru sayısı nedir biliginiz var mı?

  • admin

   Merhaba muhtemelen çağırılırsınız çünkü 10 katı aday çağırılacak yani 20000 kişi çağırılacak. Başvuru ile ilgili bilgi verilmedi geçen sene.

 29. Adamın sınav yeri sadece ankara mi yoksa İzmir gibi yerlerde var mı… birde geçen sene en son kaç puan ile alım oldu bilginiz var mi

 30. Basvuran para yatiran herkesi cagirmayabilirler diye bi duyum aldik bu dogru mu

 31. Merhaba başvuru yaptım fakat şimdi parkur sınavı ne zaman olur tahmini ve nerelerde olur? aynı zamanda mülakatta biz o ceza hukuku vs onlarla ilgili sözlü mü yazılı mı sınava gireceğiz anlamadım.

  • admin

   Merhaba parkur ve sınav yerlerinin tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacak. Mülakata ve fiziki yeterliliğe gireceksiniz mülakatta güncel sorular sorulur genelde.

 32. 1.1.2020 İTİBARİ İLE DIŞARIDAN KOMİSER YARDIMCILIĞI ALIMI OLMİCAK DİYE OKUDUM Bİ YERDE DOĞRULUĞU NEDİR

 33. polis Akademisin paem başvuru kilavuzunda 2000 kişi alinacak diye bir şey yazmıyor. sadece söylenti gibi geliyo bu bana, sayı belli değil yani bence. dogrumu?

 34. merhaba admin gözlük kullanıyor olmam sorun çıkartır mı fiziki yeterlilikte ve tercih edilmemde, gözlüğümün derecesi biri 0,75 diğeri 0,50

 35. KPSS ye girmeden başvura bölecek mıyız

 36. merhaba jinekomasti ön saglik aşamasında engel teskil eder mi? kontrol nasıl olmaktadır? şimdiden teşekkurler

 37. ben lise mezunuyum polislik alımlarıyla ilgili bilgi verebilirmisiniz kpss ye hazırlanıyorum.

 38. Vücutta ve yüzde bulunana benler sorun olur mu ve düz tabanlık? Lise mezunu olduktan sonra akademiye gidilebilir mi yoksa üniversite mezunu mu olmak lazım? Nasıl ve nereye başvuru yapabiliriz?

 39. merhaba 2 derece miyobum var iki gözde aynı 2. Sorun teşkil eder mi ? mülakat sonçları açıklandıktan sonra genel sğlık kontrolüne girmeden önce çizdirebilir miyim ?

 40. Ben ygs den sonra pmyo dan mezun olup çevik olamazmıyım olursam kaç yıl çevik olurum

 41. paem icin yas sınırı nedir önumuzdeki sene degşme ihtimali varmı

  • admin

   18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak değişeceğini sanmıyorum.

 42. Merhaba admin Bu alımlar 2020 ye kadar 2 bin olarak devam edermi tahminen yoksa düşme ihtimali varmı alımın 2018 de bitiyor üniversite inşallah daha önce pmyo ya girdim Yardımınız olmuştu 2 net ile kaybettim kısmet… bunu öğrenmek istiyorum. ..

 43. paem de üniversite mezunu olmamız yeterlimidir. kpssp3 denmi alım yapıyor. yazılı sınav varmı, yoksa sadece fiziki mülakat ve sözlü sınavdanmı oluşuyor. teşekkür ederim

 44. Paem alımları her yıl oluyormu? Yada belli yillarda mi oluyor? Ne zaman ne zamana oluyor? Kaç yaşına kadar olunuyor?

 45. Paeme kpss puani yüksek olanımi çağırıyorlar sadece oyle mi acaba?

 46. Paem kpss 2016 da istenilen puan kaçtı? 2017 de kac olur sizce?

 47. Üniversiteden hangi bölümden mezun olunduğu fark ederim? Paem için 80 puan nasıl sizce? Kazanmak için yeterli mi, yeter mi sizce?

 48. paem kazanmak icin kpss den kac kac puan alınırsa rahat kazanılır?

 49. Sizede cok tesekkur ederim, Allah razi olsun emekleriniz için sağolun. Sizede cok soru sordum kafanızı agrittim hakkınızı helal edin lutfen. Sorularımı cevaplandirip yardimci oldugunuz icin tekrardan tesekkurler

 50. son olarak ta polis olabilmek için, pmyo, pomem ve paem var demi benim bildiğim bunlar, başka varmı, kpssp3 puanımızı pomem ve paem için yani ikisi içinde deniyebilirmiyiz yoksa sadece biri içinmi geçerlidir

 51. Kpssp3 puanımızı , pomem ve paem için yani ikisi içinde deniyebilirmiyiz? Yoksa sadece biri icin mi geçerlidir?

 52. Iyi günler her yıl paem için alım oluyorsa gelmiş yıllara göre ne kadar olabilir birde mülakatta nasıl sorular olabilir sağolun

 53. Paem meslek içi alım duyurusu yapıldı. Dışardan lisans kpss ile de alım olur mu bu yıl

 54. PAEM alım KPSS şartları bir önceki yıl ile aynı mı olur sizce ? KPSS geçerlilik yılları değiştiği için soruyorum.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir