Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / 2016 – 2017 Polis Meslek Yüksek Okulları Ne Zaman Açılıyor?

2016 – 2017 Polis Meslek Yüksek Okulları Ne Zaman Açılıyor?

Polis meslek yüksek okulunu bu sene yani 2016 yılında kazanan polis adayları için akademik takvim hakkında bir kaç bilgi verelim istedik. Polis meslek yüksek okulları akademik takvim denin akla gelen ilk şey o yıl içerisinde polis meslek yüksek okullarının açılış, kapanış ve tatil zamanlarını içeren takvimdir. 2016 yılında polis meslek yüksek okulunu kazanan adayların ilk olarak 21 ağustosta intibaka alınacaklarını önceki yazılarımızda paylaşmıştık. 2016-2017 akademik takviminin açıklanmasıyla intibak eğitimi ne zaman sona erecek okullardaki eğitim ve öğretim yılı ne zaman başlayacak hepsini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Başlayacak?

21 Ağustos günü başlayacak olan 1. sınıfların intibak eğitimleri akademik takvime göre 4 eylül günü sona erecek. 4 eylülde sona eren intibak eğitiminden sonra ise adaylar yüklenme senetlerini imzalatmak için izne gönderilecekler. Normalde 1 hafta olan bu süreç Kurban Bayramı tatili nedeniyle 13 günlük bir izin olmuş olacak. Yani 1. sınıflar Eylül 17 de polis meslek yüksek okullarında hazır olacaklar. Peki 2. sınıflar ne zaman gelecek? 2. sınıflar bu sene 1. sınıflardan 1 gün sonra yani 18 eylülde polis meslek yüksek okullarında hazır olacaklar. Polis meslek yüksek okulu öğrencilerinin okullarda hazır olmasından sonra 19 Eylül 2016 günü 2016-2017 eğitim öğretim başlamış olacak.

2016 – 2017 Polis Meslek Yüksek Okulu Akademik Takvimi

2016-2017 Akademik takvimine detaylı olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

PMYO_2016-2017_takvim

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

dis-eksigi

Diş Eksikliği Polisliğe Engel mi?

Polis olmayı hedefleyen adayların diş konusunda kafasına takılan soruların cevaplarını soru-cevap alanımızda ve yorum alanlarımızda …

22 Yorum

  1. polıs lıselerı kapatıldımı

  2. En düşük kaç puanla polis olurum

  3. Polislik Lise Kolejleri Açılacakmı

  4. ben açık liseden mevzun oldum kpss den 62 puan aldım bu puanla polis olabilirmiyim nasıl olurum nereye başvurmam gerekiyo yardımci olursanız cok memnun olurum. teşekkürler

  5. ben su an üniversitede birinci sınıfım(2 ıncı senem gece sene hazırlık okudum) kpss den 68 aldım. kpss puanının bı etkısı var mı polıslıkte. bu sene erkeklerın puanı tahmını kac olucak ve 2017-2018 baslama tarıhı nedır?

  6. Merhaba ben lise son okuyorum ama sınavlar ne zaman oldugunu bulamıyorum bana yardımcı olur musunuz

  7. Merhaba polis lise koleji nerde var ücretli veya ücretsiz. Saglik lisesinde okuyorum 9. Sinif polis lisesine geçmek istiyorum ?

  8. Ankarada yaşıyorum 8.sınıf öğrencisiyim polis olmak istiyorum nasıl olacağım? ne yapacağım? ve polis lisesi kapandımı lütfen cevaplarsanız sevinirim.

  9. Polis Lisesisine Girebılırmıyım Abi Liseye Gececem Ortason dayım suan

  10. ben daha ortaokul 8 deyim ve bu 2. teoga gircem şuanlık girebiliomuyumi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir