PAEM

2015 Komiser Yardımcılığı Sınav Takvimi

2015 yılı PAEM Emniyet Mensubu Komiser Yardımcısı alımı ilanı yapıldıktan 2 ay sonra yani 29 Kasım 2015 günü Komiser Yardımcılığı sınavı yapıldı. Polis memurları arasından alımı yapılacak olan 1000 komiser yardımcısı adayı için süreç son hız devam etmektedir. Yazılı sınav sonrasında şuanda gözler sınavın açıklanma tarihine çevrilmiş durumda.
2015 Komiser Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Açıklanacak?
Sürekli sorulan soru olan komiser yardımcılığı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağının cevabı Polis Akademisinin sitesinde mevcut aslında bizde sınav tarihini bilmeyen arkadaşlar için burada sizlere duyurmak istedik.
08.12.2015 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Sınav Sonuçlarının AKADEMİ’ye iletilmesi
08.12.2015 POLİS AKADEMİSİ Sınav sonuçlarının ADAY’lara duyurulması

Buradan da anlaşılacağı üzere arkadaşlar sınav sonuçlar 8 Aralık 2015 günü Polis Akademisi tarafından açıklanacaktır. Peki sınav sonuçlarından sonra ne olacak sonrasında ne olacağı gene Polis Akademisinin sitesinde şu şekilde duyurulmuş;

09/10.12.2015 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Sınav Sonuç İtirazlarının (Maddi Hataya Dair) Alınması
14.12.2015 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Sınav sonuç itirazlarının değerlendirilmesi ve sonuçların AKADEMİ’ye iletilmesi
15.12.2015 POLİS AKADEMİSİ İtiraz sonuçlarının ADAY’lara duyurulması

bu aşamaların ardından ise Polis Akademisi yeni duyurular yayınlayarak yazılı sınavda başarılı olan adayları mülakat sınavı ve fiziki yeterlilik sınavlarına çağıracaktır. Bizim adaylara tavsiyemiz sınav açıklandıktan sonra sürekli polis akademisinin resmi sitesini takip etmeleri ve duyurulara göre hareket etmeleridir.

Komiser Yardımcılığı Kursu Ne Kadar Sürecek?
En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de Komiser Yardımcılığı Kursunun süresidir bu süre ile ilgili şuana kadar herhangi bir duyuru yapılmadığı için net bir süre söylemek imkansız sadece arkadaşlar arasında 6 ay olacağı yönünde tahminler yürütülmektedir. Bu sorunun asıl cevabını sınav açıklandıktan sonra öğreneceğiz.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu