2015 Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı

08.12.2015
644
A+
A-
2015 Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğünün ilk derece amir ihtiyacının karşılanması amacıyla alımı düşünülen 950 erkek 50 bayan olmak üzere toplam 1000 komiser yardımcısı adayı alımı için sınav yapılmıştı. Yapılan ilana başvuruda bulunan 47.000 polis memuru arasında yapılan sınavın 8 Aralık da açıklanacağı duyurulmuştu.
29 Kasım 2015 günü Emniyet Genel Müdürlüğü polis memurları için yapılan komiser yardımcılığı sınavı bugün açıklandı. Komiser yardımcılığı sınav sonuçlarının sabah saatlerinde Anadolu Üniversitesinden Polis Akademisine iletilmesinin ardından adaylara açıklaması yapıldı. Yapılan sınav ise toplamda komiser yardımcılığı sınavlarının sadece %30 unu etkileyecek. Geriye kalan %30 fiziki yeterlilik ve %40 da mülakattan oluşacaktır.
2015 Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı
29 Kasım 2015 de yapılan Komiser Yardımcılığı Sınav sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://sonuclar.pa.edu.tr/Default.aspx

Mülakat Sınavı ve Fiziki Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
İlerleyen günlerde yapılacak olan mülakat sınavı ve fiziki yeterlilik sınav sonuçları ise yine Polis Akademisinin sitesinden duyurulacaktır ve bu tarihlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.