2015 Komiser Yardımcılığı Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı Ne Zaman?

09.12.2015
649
A+
A-
2015 Komiser Yardımcılığı Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı Ne Zaman?

39760 adayın girmiş olduğu ve 8 Aralık 2015 de açıklanan Komiser Yardımcılığı Yazılısı sınavının ardından gözler mülakat ve fiziki yeterlilik sınavına çevrilmiş durumda. Yazılı sınavı geçen arkadaşlar sırasıyla fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutulacaklar. Yazılı sınava baktığımız zaman 61 puan alan adaylar başarılı sayılmış durumda. Fiziki yeterliliğe ve mülakata 9500 kişi çağırıldığını düşünecek olursak her kişiden hemen hemen 1 aday komiser yardımcısı olmaya hak kazanacaktır.
2015 Komiser Yardımcılığı Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı Ne Zaman?
Yazılı sınavı kazanan arkadaşlar için fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı tarihi kesin olarak belirtilmemiş durumda ancak Polis Akademisinin açıklamasında mülakat ve fiziki yeterlilik sınav giriş belgelerini 25 Aralık 2015 tarihinden itibaren http://www.pa.edu.tr adresinden alacaklardır.

Bu tarihtende anlaşılacağı üzere muhtemelen fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları 2016 Ocak ayı içerisinde yapılacaktır.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sarp dedi ki:

    ank paem parkur

    1. admin dedi ki:

      Lütfen telefon numarası paylaşmayınız iletişime facebook sayfamız üzerinden geçiniz