POMEM

20. Dönem POMEM Taahhüt Senedi Miktarı Belli Oldu

20. dönem POMEM adayları oldukça heyecan verici bir süreç yaşıyorlar. 11 Temmuz’da intibak eğitimi için okullarına teslim olmaları gereken adaylar, çoktan yol hazırlıklarına, kayıt için gerekli evrakların temini işlemlerine başladılar.

Bu süreçte, kayıt olacağınız okul ile iletişime girerek, lazım olan evrakları, yanınızda neler götürüp götüremeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu konuları aşağıda verdiğimiz haberler aracılığı ile de okuyabilirsiniz:

Geçtiğimiz günlerde, polislik taahhüt seneti doldurma konusunda bir makale YAZMIŞTIK. Bu yazımızdan sonra, Elmadağ POMEM taahhüt senedi konusunda duyuru yayınladı. Duyuruda, POMEM adaylarının taahhüt senetlerini doldurmaları hususunda şunlar belirtildi:

 • Taahhüt Senedinin ikinci maddesinin sonundaki tarih kısmına taahhütte bulunulan tarih yazılacaktır.
 • Taahhüt Senedinin sağ alt bölümüne öğrenci, adı ve soyadını yazarak imzalayacaktır.
 • Taahhüt Senedinin sol alt kısmındaki “Açık Adresi” bölümüne öğrencinin ikamet adresi eksiksiz şekilde yazılacaktır.
 • Kefalet Sözleşmesi bölümünde yer alan ilk boş kısma okul adı yazılacaktır.
 • Kefalet Sözleşmesi bölümünde yer alan ikinci boş kısma öğrencinin adı ve soyadı yazılacaktır.
 • Kefalet Sözleşmesi bölümünde yer alan üçüncü boş kısma taahhüt miktan yazılacaktır (55.434,80TL)

Buradan anlaşılacağı üzere, 20. dönem pomem öğrencilerinin kefalet-taahhüt miktarı 55.434,80TL olarak belirlenmiştir. Adayların buna göre işlem yapmaları yararına olacaktır.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Ben pomemi kazandım fakat kadrolu memurluk tercihinide yaptım pomem önce açıklandı pomeme kayıt yaptirsam eğitim devam ederken kadrolu memurluk çıksa pomem eğitiminden okulda iken ayrilsam kadrolu memurluğa hemen başlayabilir miyim yoksa 6ay beklemem mi gerekir atandığım memurluk hakkını kaybeder miyim birde okulda iken ayrılırsam ne kadar ceza öderim sözleşmeli memurluk mülakatina girdim oda açıklanmadı sözleşmeli veya kadrolu memurluk çıksa okulda iken ayrilsam süreç nasıl olur birde bu imzaladığımız taahhüt un hepsini ödemek zorunda kalır mıyım ceza sorumluluğum ne olur

  1. İntibak eğitimi sırasında ayrılmaya tazminat ödemiyorsunuz. Eğitim sırasında ayrılırsanız belli oranda tazminat ödersiniz. Diğer sorularınız hassas konular. Onu Polis Akademisine sormalısınız.

  1. Henüz çalışma takvimi yayınlanmadı. Gayri resmi duyumlar eğitimin bitişi için Aralık ayını gösteriyor.

 2. Bahsi geçen meblağ çok yüksek bi miktar. Bu miktar sadece 20. dömem için mi böyle yüksek oldu veye sadece elmadağ mı yüksek istiyor? Pomemlerde farklı fiyat uygulamasının olduğunu sanmıyorum olsa bile bu kadar uçurum olamaz zira 22. dönemler için bursa pomemin pa sitesinden yaptığı 6 eylül tarihli duyuruda yüklenme bedeli 7.790,94 olarak gösteriliyor. Vermiş olduğunuz bilgide yanlışlık veya eksiklik olabilir lütfen güncelleyin ve insanların yanılmalarının önüne geçin. Benim de çok kafamı karıştırdı vermiş olduğunuz bilgiler. Teşekkürler şimdiden alakanız için.

 3. Bilgide yanlışlık var. 6 eylülde 22. dönem için bursa pomem pa üzerinden bu miktarı 7.790,94 olarak açıkladı. Dönemler ve okullar arasında fiyat değişebilir belki fakat bu kadar uçurum olamaz. Verdiğiniz bilgiyi kontrol edin yahut kaynağını link olarak bizlerle paylaşın ki görelim kendi gözümüzle ikna olabilelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu