20. Dönem Pomem Mülakat Anıları!

28.05.2017
4.005
A+
A-
20. Dönem Pomem Mülakat Anıları!

Polis meslek eğitim merkezi mülakatları bayanlar için geçtiğimiz hafta başlamıştı bildiğiniz üzere arkadaşlar. Polis meslek eğitim merkezlerine girmek isteyen adaylar geçtiğimiz hafta mülakat ve fiziki yeterlilik sınavlarına girerek polis olmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Pomem başvurularının ortalama 40 bin kişi kadar olduğunu da düşünürsek arkadaşlar her 4 kişiden 1 kişi polis meslek eğitim merkezine girmeye hak kazanacaktır.

20. Dönem Pomem Mülakatına Girenler Neler Yaşadı?
20. dönem polis meslek eğitim merkezi sınavlarına giren adayların yaşadıklarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Yazımızdaki amaç mülakatlarda adayların neler yaşadıkları ve sonra mülakata gireceklerin dikkatli olmalarıdır.

Eskişehir POMEM

Yarım saat öncesinde nizamiyeden içeri aldılar. Girerken telefon flash ve powerbanki emanet aldılar. Daha sonra evrak kontrolü için bir sınıfa girdik. Belgesi eksik olanlar için bilgisayar internet ve yazıcı var. Benim giriş belgem eksikti oradan aldım. Daha sonra soyunma odasına girdik. Ardından ön sağlığı alındık. Ön Sağlıkta birisini kilodan diğerini ise dövmeden elediler. 10 kişi fizik parkuruna girdik. Burada da beş kişi elendi. Ben parkuru iki kez yaptım. İlkinde photocell bozuldu. İkincisinde ise yorgun olarak 43 saniyede yaptım. Farklı bir binada mülakata girdim. Kartımdan çıkan soruyu bildiğim kadarıyla cevapladım. Ardından okuduğum okulla ilgili bir şeyler sordular. Makine mühendisi olduğumu belirttiler. Bu kadar. Bir dakika falan sürdü.

Gaziantep POMEM

Gaziantep POMEM de bugün 13.00 da mülakata girdim. Evrakları doldurmadan çok yardımcı oluyorlar. Eksik olanları orada tamamlayabiliyorsun. Ondan sonra sağlık mülakatına geçtik. Sağlıkta iç çamaşır ile kaldık. Sıra sıra herkesi muayene ettiler. Boyum 3 santim eksik çıktı. Normal ölçümden sağlığı da geçince spor mülakat için spor salonuna aldılar. Parkura aldılar. Yaklaşık 20 kişilik bir gruptuk.  Ben 17. sırada girdim.  44-46 arası yığılma oldu. 5 kişi elendi. Rekor yaptım diyebilirim 38.23 saniye yaptım. Yalın ayak avantajlı. Mülakat sohbet havası içerisinde geçti. Kendimi tanıtmayı biraz uzun tuttum. Soruyu açıklama için çok fazla vakit harcamadım. Çektiğim soru “Aile nedir? önemini tartışınız.”

Şükrü Balcı POMEM

Bugün Şükrü Balcı da sınava girdim.
Sporda 3 kişi gördüm elenen.
Sözlü mülakata geldiğimizde ortalama her adayın mülakat süresi 2 dk dı.
Bayan arkadaşlardan da aynı yerde sınava girenler vardı. Ama onlara oturmaları söylenmiş. Biz de kimseye otur denilmedi ve mülakatlar ayakta çok kısa sürelerde verildi.

Mülakat sıramızı beklerken oturmamızı söylediler bize de. O sırada komisyon ara verdi. Sağımdaki kız bacak bacak üstün  atmıştı ve komisyon başkanı ona çok rahatsın tarzında bi laf attı. 


Karaman POMEM

Bugün karaman da girdim. Ön sağlık ve boy kiloda elenen 2 3 kişi oldu. Sporda 20 kişi falan elendi. En son olarak komisyon karşına çıktım. Kendini tanıt dediler. Tanıttım sence eksik olmadı biraz biz aramıza alacağımız kişileri iyi tanımak isteriz dediler.

Ailemden bahsettim biraz. Üniversitede nerde kaldın hangi dersanelere gittin emniyete girdiğinde nerde olmak istersin ne görevde bulunmak istersin dediler. Daha önce girdin mi diye soru sordular. Daha sonra kart çektirdiler. Üniter devlet nedir diye bir soru çıktı. 2 sanıye dusundum bilmiyorum dedim. Bir daha sordular bilmiyorum dedim. Seni elemek istemiyoruz kelimeden çıkartmaya çalış buraya kadar gelmişsin emeklerin boşa çıkmasın dediler. Sporda falan çok mu yordular, fiziki  görünüşün iyi güler yüzlüsün ama donuksun dediler. Canlan biraz dediler samimi iır ortam vardı. Şaklaştılar epey. Sonra Türkçenin resmi dil olarak kullanıldığı 4 ulke say dediler saydım. Sonra kolay gelsin deyip çıktım.

Aydın POMEM

Evrak işleri heryerde aynı. Yaptık o işleri. Daha sonra sağlık kuruluna geçtik. Burada işler uzun sürdü. Toplu halde girdik. İstiklal Marşı’nın ilk kıtasını sordular, kendimizi tanıtmamızı istediler. Yardımcı oldular. Daha sonra spora geçtik. Zemin çok iyiydi. Kayma olmadı. Çıplak ayak ile 41 ile 95 puan aldım. Rekoru kıramadım : ). 37 ile rekor vardı. Sözlü mülakatta 15 dakika duran da 5 dakika duran da oldu. Ben 1 dakika durdum. Soruya cevap veremedim. Tamam çık dediler. Çektiğim kartta şu soru çıktı: “Bir ülkedeki hukuk kuralları güçsüzse ne olur?” 70 kişiden 60 kişi gelmişti. Herkese başarılar.

Rize POMEM

Arkadaşlar ben Rize pomem de girdim mülakata. Ön sağlıktan 4 kişi felan elendi. Sporda çok elenen oldu . Spordan sonra mülakata geçildi. Komisyonda sadece 2 bayan benimle konuştular.  Öbürleri kafasını dahi kaldırmadı mülakatta konuşurken. Biraz heyecanlandım ve arasıra konuşurken eee felan dedim. Kadın psikolog “Neden polis olmak istiyorsun?” dedi. Ben de polisliği sevdiğim için dedim. Ayrıca kendime gelecek hazırlamak ve aile destek olmak için dedim.  Bayan psikolog aferin dedi. Mülakat sorumda “Tarihin önemi nedir?” diye sordu.  Açıklarken cümlemi tamamlamama yardımcı oldu. Kpss 64 Spor 43 arkadaşlar. Acaba mülakattan düşük not mu almışımdır.? Hepinizin Allah yardımcısı olsun.

Hatay Pomem de 1700 erkek başvuru sayısı toplamda söylendiği 24000 civarında olduğu belirtildi.

YOZGAT POMEM 
Saat 13.00 da alındık.  Evrak kontrolu hemen yapıldı.
Sağlık boy kilo iz renk körlüğü taraması yapıldı. Burada  polislerimiz cok cok iyi niyetli. Yakın davranıyorlar. Hepsi samimi candan insanlar.
Parkurda öncelikle ben ayakkabı ile çıktım. Çok güzeldi. Taklaya gelirken kaydı ama kurtardım. 42 saniyede bitirdim. Tam puan 1 kisi alabildi. Ortalama 44 45 46 arasıydı pek elenen de olmadı.
Sözlü mükalatta içeriye girdim. Kendimi tanıttım. Kartım da “Cambaz ipte balik dipte gerek.” çıktı. Sonra bir cok soru sordular. Hsyk Başkanı, Kanarya adaları ambleminde hangi hayvan var, Bering Boğazı nerede, Gagarin kimdir, Mustafa Kemal Atatürk vefat ettiginde mesleği neydi gibi bir çok soru sordular. Biraz terlettiler ama olsun cok samimi ve içten bir komisyon vardı. 

Malatya POMEM

Saat 13:00 olmadan içeri girilebiliyor.  Hepimizi bir salona aldılar. Daha sonra ismi çağrılana evrak teslimi yapıldı. Evrak kontrolü yapıldıktan sonra ön sağlık kontrolünden geçirildi.. Renk körlüğü, boy, kilo ve vücut izine bakıldı. Bu aşamada beş-altı kişinin elendigini gördüm. Elenenler vücut izinden dolayı elendiler. Daha sonra spor icin tribune alındık. Isınma şansınız olmadı. Spordan çok fazla elenen oldu. 70 kişi spora kaldık. Bunların yarısı elendi.. Ben 47 saniye yaptım.  Oruçluydum koşamadım. Bu nedenle orucunuzu kaza etmeniz iyi olur.

Daha sonra sözlü mülakata geçtik. Burada takım şart değil.  Üst taraf çıplak, altta ise pantolon ve ayakkabı girildi. Kot pantolon olmazsa iyi olur. Sözlü de bana “Sömürgeciliğin anlamını anlatınız.” sorusu çıktı. 50 saniye falan sürdü sözlü.
İnşallah hak eden herkes kazanır. Herkese başarılar.

Malatya POMEM de girecek arkadaşlar size tavsiyem kaymayacak bir ayakkabı temin edin. Ben normalde 39 saniye yapardım. Kaygan salon nedeniyle 44 yapabildim.

Ağırlıkta gramaja kadar bakıyorlar.

Sivas POMEM

Saat 13 civarı doğru içeri alınmaya başladık. Hiçbir şey içeri alınmadı. B tür eşyaları bırakıp içeri evrakları almaya girdik. Yardıcı olundu. Fotoğrafların biyometrik olması gerekiyor. Banka dekontları da yanınızda olsun. Belgeleri verip boy-kitle endeksi ölçümüne gitti. Soyunduk ve vücudumuz üstünde durulmadan incelendi. Göz testi yapıldı. Parkur kaygan olduğundan çıplak ayakla yapabilirsiniz. Parkurda bizim grupta 5 kişi elendi ben ise 46 saniyeyle bitirebildim geneli 44 45 46 yaptı. Mülakat için takım elbiseleri giyip hazırlandık. Mülakatta soru çekip okuyorsunuz. Soruyu sesli okuduktan sonra cevaplıyorsunuz. Bana Türk Devletlerini sayma sorusu çıktı. Cevapladım gerisi nasip. Sivas POMEM çok yardımcı ve iyi insanlar içeriyor.

ELMADAĞ POMEM

Kapıda sıraya geçtik. Etiket verdiler TC yazıp telefona yapıştıdık. telefonları emniyet bölümüne bıraktık. Daha sonra toplu bir şekilde sağlık bölümüne geçtik. Boyum 180 ama orada 176 ölçtüler. Yüzümde hafif iz vardı endişelendim fakat sorun olmadan geçtim. 5 metreden anlaşılmıyorsa sorun olmuyor. Ameliyat izi olan vardı o elendi. Boydan 2-3 kişi elendi. Parkurda 47 saniye derece yaptım. Normalde 41 yapıyordum. Slo geçiş kötü olduğundan çoğu kişi orada zorlandı ve 44 48 arası yaptı. Bir kişi 38 yaptı. Kaygandı zemin. Çorapla yapmaya çalışanlar düştü durmadan. Kaydığı için elenen ve diskalifiye olan oldu. 2 sene başvuramıyormuş sanırım artık.

Parkuru tamamlamadan gelince diskalifiye oluyormuşsun. Mülakat kısmında FETÖ ile ne zaman tanıştın, BYLOCK nedir, MİT tırları hakkında bilgi ver, 17-25 Aralık nedir gibi arka arkaya darbe konulu sorular sordular. 71 kişinin girdiği mülakatta 30 kişi kaldık. Gerisi sağlık ve parkurda elendi. Oldukça zormuş. Herkese kolay gelsin.

Bana sözlü mülakatta “”Y- denilince aklınıza ne geliyor ? ” sorusu geldi. Cevap olarak, X-Y kronomozonu geliyor dedim, o değilde dediler. Daha başka bir şey gelmiyor aklıma dedim, tamam dediler. Sanırım doğru cevap Y kuşağı gelmeliymiş.

Ankara Polis Akademisi

Saat 13 de mülakata girdim. Evrakta yardımcı oluyorlar.  Ön sağlıktan normal geçtik. 20 kişilik gruplar halinde spora aldılar. Parkuru tanıttılar. ben 41 saniye yaptım, çoğu kişi daha kötü yaptı. 7 kişi burada elendiler. Çıplak ayakla yaptım tavsiyemdir. Sözlü mülakatta AİHM kimler başvurabilir sorusu çıktı cevapladım. Tüm işlemler 3 saat felan sürdü. Başarılar.

Aksaray POMEM

Telefonu emanete alıyorlar. 20 kişilik gruplar halinde giriyorsunuz. Eşyalarımızı da aldılar. İçeride slayt ile ne yapılması gerektiğini açıklıyorlar. Bir dosya ve zarf verip doldurmamızı istediler. Bilgilerinizi doldururken yardımcı oluyorlar.

Ön sağlık kontrolünde ayrı odaya gidip şort giydik. İsmi okunanlar sırayla komisyonun karşısına çıkıyor.  Boy, kilo, renk körlüğü, iz gözlemi yapılıyor. GERÇEKTEN YAPILIYOR.  Açık bir yara, 1. ve 2. derece ameliyat izi, sürekli kullanılan bir ilaç yoksa elemiyorlar.

Parkur aşamasında elendim. Çok kötü ve berbat bir parkur var.  Çok aşarı kaygan. Ayakkabısız 45-48 ancak yapılıyor. Sen kameraya ismini daha söylerken başla deniliyor ve zaman kaybı oluyor. Komisyon iyi değildi. Bizim grupta ancak 41 yapan çıktı.

Sözlü mülakatta normal sorular soruyorlar. Tırnak yeme, kekeleme, dudak ısırıp yeme vs elenme nedeni. Başarılar.

Hatay POMEM

Sabah 8 gibi içeri girdik. Evrakları hızlıca yaptık ve ön sağlık kontrolüne girdik. Bu aşama rahattı. Parkurda çok keskin döüşler vardı ve zemin kaygandı. Çok elenen oldu. genelde 46 civarı yapıldı. Mülakatta 2 dakika kaldım. kart çekip soruyu okuyup cevaplıyorsunuz. Atasüzü çıktı. Üniversitede kaldığım yurtları felan sordular. Başarılar.

Gaziantep POMEM

Sabah 8 de girdim. Evrakları verdim. Ön sağlık rahattı pek sıkı değildi. Göze dikkatli bakıyorlar.Parkur çoğunlukla 42-45 saniyede yapıldı. Sözlü mülakatta kendimi tanıttım selam verip başladım. Üniversitede kaldığım yurdu felan sordular. Savaşta ülkesini bırakıp kaçan insanlar hakkında soru sordular. 2.5 saatte herşey bitti. Başarılar.

Arnavuyköy POMEM

Öğleden sonra başvurdum. 70 kişilik listede 60 kişi geldi. Ön sağlıkta dikkatlice inceliyorlar. Boyu tutmayan varsa zaman kaybetmesin. Parkuru tanıttılar, fazla kaygan değildi. Çıplak ayakla yaptım, 45 saniye. Çoğu kişi kıl payı yaptı. 10-15 kişi elendi.

Mülakatta selam verip kendimi tanıttım. İlk Türk Devletlerini sordular. Anne-baba mesleğini sordular. Bağkur dan nasıl emekli olunacağını sordular. Herkesin hakkında hayırlısı.

Merhaba arkadaşlar bugün Arnavutköy Pomem‘de 13:00 grubunda mülakata girdim.Grubumda parkura ilk ben çıktım. Spor derecem 46.08 ve 95 puan aldım. Slalomda biraz kaydım 08 salise ile 100 puanı kaçırdım.Sağlık olsun diyelim ? Başta kaç kişi vardık tam bilmiyorum ama mülakata 15 kişi kaldık.Sporda ve ön sağlıkta elenenler vardı. Grupta 1 tane 45 sn 1 tane 46 sn( onu da ben yaptım) yanlış hatırlamıyorsam 3 tane de 47 vardı 48-49 da vardı bir iki kişi gerisi 50 sn ve üzerinde tamamladı.
Spordan çıkınca mülakat için hazırlandık.Bekleme odasında sıramızın gelmesini bekledik. Adı okunan mülakat kapısının dışında bekledi.Burada da çok beklemedim sıra bana geldi. Içeriye girdim kartımı çektim.Bas selamı verdim.Kart numarasını okudum sonra yüksek sesle soruyu okudum.Aydınlanma Çağı nedir ne zaman yaşanmıştır? O sırada hemen kendini tanıt dediler.Tanıttım.Aileyi sordular ne iş yaparlar vs anlattım.Daha önce girip girmediğim soruldu girdiğimi fakat olmadığını söyledim.Neden olmadı dediler sporda derece yapmıştım kpss puanim da 72 ama mülakatta 45 puan ile elendigimi söyledim.Geçen dönem ile alakalı konuştuk nerede girdiğimi sordu.Nasip değilmiş hayırlısıysa olsun dedi komisyon başkanı.Bu arada benim kart sorusu arada kaynadı ? Sen sorunu cevaplamış mıydın dedi.Cevaplamadiğımı söyledim.Cevapla bklm dediler tekrar oku sorunu.Okudum direkt Rönesans dedim.Tamam sen zaten biliyormussun dedi tamamlatmadı çıkabilirsin dedi. Sağolun teşekkür ederim dedim selam verdim çıktım.

Merhaba ben 25 mayıs da Trabzon da sinava girdim,ilk asamalar sıkıntılı herseyi sorun yapiyorlar,2 kere evrak kontrolü oldu,polis calisanlar cok iyidi ,ön sagliga 25 kisi girdik herkes boydan elendi,10kisi spora ciktik,50 ile 53 yapan vardi ben normalde calismalarda 43 yapiyordum parke zeminden ve heyecandan dolayi 47 yaptim en iyi benim derecemdi,mulakata 8 kisi ciktik,sohbet havasinda gecti ne okudugumu sorudular iletişim fakültesi mezunuyum ilk başta kendimi tanıtmamı istediler sonra kendi bölümümle ilgili bi soru sordular yönetmen ve yapımcı arasındaki fark nedir dediler hemen cevapladım sonra hiç farkında olmadan baya bi ciddi duruyomuşum bana sen hep böyle ciddimisindir dediler bende yerine göre degişiyor efendim dedim sonra tamam cıkabilirsin dediler baş selamımı vererek cıktım inşallah iyi bir sonuç olur hakkımzda hayırlısı.

Trabzon POMEM’de bana şu soru çıktı: “Türklerin islamiyeti kabul etmesinde eski inanışların nasıl bir etkisi olmuştur?”

Hatay pomem 23 mayis sabah 8
topluca alindik imza atip iceri gectik dosyalari siraya göre koymamiz istendi fotoğraflarinizin arkasina tc ad soyad yazin şimdiden sonra bekleme salonuna gecip diploma/gecici mezuniyet belgesi teyid edilip işlem yapildi. Sonra sağlığa gectik eleme cok olmadi en fazla 5 kisi.. saglik sonrasi spoa gectik zemin kaygan ben yalinayak ciktim tam puan alamadim ağırlık yüzünden..
hazırlanıp komisyona gectik.. Her asamada cok yardimci olan Hatay polislerine teşekkür ederim
komisyon cok neseliydi baba meslegi üniversite de nerde kalindi soruları soruldu sohbet ettik.. kart cektim sorum
Türkiyenin jeopolitik konumu önemi nedir ?
kolayca cevapladim
Nasip Allahtan ..

Erkek Aday
30.05.2017 mülakat deneyimim;saat 8de içeri aldılar sırasıyla evrak kontrol,ön sağlık,parkur ve sözlü Mülakata alındık.sinava girecekler listesi sabah öğle toplam 141 kişiydi ve sınava gelmeyen 15 Civarı kişi vardı .sağlıkta eleme boydan ve endeksten oldu bunlarda 3-4kisiydi.parkura geçtik ilk girenler 50 saniye+ yaptılar ve elendiler .ben 42 saniyede tamamladım çok şükür sözlü Mülakat da soru cevap şeklinde geçti kart sorusunu cevaplattirmadi.

İzmir Rüştü Ünsal

Ön sağlıkta didik didik bakıyorlar.

Parkur çok kaygan, geçen dönem (başka okulda) 38 saniye yapan ben (rüştü ünsalda) 43 yaptım. Çıplak ayak yapın kesinlikle.

Mülakat ise çok şaşırtıcı, içeride en kısa kalan arkadaş 10 dakika, en uzun kalan arkadaş ise 20 dk kaldı. Ortalama mülakatlarınız 15 dakika sürüyor.

Ben saat 8 de girdim ve çıktığımda saat 2 idi. Ve içeride mülakata girmeyi bekleyen 20 arkadaş daha vardı ve öğrendim ki son arkadaş saat 4 te çıkmış 🙂 Uyanık olun sürekli önlerde olun erken çıkmak isteyen arkadaşlar.

Bende çarşamba günü Rüştü Ünsal’da girdim öğlen 1 de. Tam ikindi ezanı okunurken sözlü mülakattaydım. Yani öyle abartılı bir süre kalmadı kimse en fazla kişi başı 6-7 dakika. Zemin kaymıyordu. Haklı olduğunuz tek nokta sağlık komisyonu didik didik inceledi evet.

Peki POMEM mülakatlarına nasıl hazırlanabilirim?

Mülakat uygulamamızda, 900 den fazla  mülakat sorusu ve detaylı cevapları ile sizlere sunuldu. Polis olma hayaliniz için mülakat çalışma kitabı arıyorsanız uygulamamızı mutlaka edinmelisiniz. Üstelik, uygulamamızda sadece POMEM değil, PMYO, PAEM ve PÖH mülakat soruları da var.

Polis olmanız ya da olmamanıza sebep olacak mülakat aşamasında, size sorulan soruyu cevaplamak ve güzel bir intiba oluşturmak için önünüzdeki imkan 30-60 saniyeden ibarettir!

Uygulamamızı indirmek isteyen arkadaşlar inceleyebilir, satın alabilir, beğenmezlerse İADE edebilirler.

Sizlerde yorum alanından bizlere neler yaşadığınızı yazabilirsiniz.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 39 YORUM
 1. Zara dedi ki:

  Puaniniz kacti acaba

 2. Zara dedi ki:

  Kara harp icin bilgiyi bu siteden alabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Askeri sınavlarla ilgili bilgimiz yok ne yazık ki.

   1. Aziz dedi ki:

    Efendim bidahaki pomem alımları var mı ne zaman duyrulacak? Birde lise mezunları başvurabilecekler mi?

    1. admin dedi ki:

     2018 de artık. Lise mezunları PMYO ve uygun olursa PÖH ilanına başvurabilir.

 3. Cansu dedi ki:

  Kardeş her bildirim geldiğinde heyecanlanıyorum pmyo mülakat yerleri açıklandı diye yapma şöyle şeyler.???

 4. Ts dedi ki:

  Admin pomem bu sene içerisinde birdaha olmayacak gbi sence durum nedir 2018 de olsa hangi aylarda olur..?

  1. admin dedi ki:

   2018 başında olabilir.

 5. vtnsvr45 dedi ki:

  20. Dönem okulları boşalttnda alım yapılmaz mı admin 2018e kalırsa yaş sınırı değişecek ve giremeyeceğim inşallah sarkmaz yeni yıla Ekim kasım gibi olur diye bekliyoruz hep

  1. admin dedi ki:

   Daha 20. dönem mülakatları yeni başladı okulun başlaması en az 1 ay sürer ve 7. ayda başlasa 4 ay sürer.

 6. vtnsvr45 dedi ki:

  2018e sarkarsa yaş sınırı 01.01.1990 sonrası olur değil mi çünkü bu yıl 01.01.1989 ve sonra doğanlar basvurabilmisti.

  1. admin dedi ki:

   Aynen öyle.

 7. tpnursel dedi ki:

  Mülakat sonuçları ne zaman açıklanır

  1. admin dedi ki:

   Belli değil.

 8. Polis adayi dedi ki:

  Bayram oncesi aciklanacak dedi ordaki memurlar. Ve kasim sonu aralik basi gibi yeni ilan gelir bence

  1. admin dedi ki:

   Pek sanmıyorum ama bakalım.

 9. Feride dedi ki:

  Hocam bu yıl olursa pomem alımımı olur yada pöh alımımı olur?

  1. admin dedi ki:

   PÖH aralık ayına kadar dolu. Ben olursa POMEM olur siye düşünüyorum artık.

   1. Feride dedi ki:

    2018 de olma ihtimali olurmu hocam pöh için?

    1. admin dedi ki:

     Olabilir.

 10. Feride dedi ki:

  Hocam kafanızı agritiyorum kusura bakmayın, pomem mi daha avantajlı PMYO mu? Ve hangisinden denemiyi onerirsiniz

  1. admin dedi ki:

   POMEM daha avantajlı. Daha çok alım oluyor. POMEM geleceği açık. PMYO lar zamanla azalıyor.

 11. Merve dedi ki:

  Boy konusu nasıl eksik mi ölçüyorlar? Ben mezura ile ölçtüm 1.61 çıkıyor ? 1 cm için de mi tölerans yok

  1. admin dedi ki:

   Hayır, yok.

 12. Zeyno dedi ki:

  MERHABALAr ön sağlık sırasında bayanlarda saçları açık ya da toplu olma konusunda bi uyarı ya da sorun oluyor mu

  1. admin dedi ki:

   Hayır.

 13. Gece12 dedi ki:

  Merhabalar. Pomem mulakatta tesetturlu bayanlar saclari acik mi cikiyor? Bide saglik kontrolü toplumu oluyor.

  1. admin dedi ki:

   Başörtüsüyle girenler uygun şekilde sınavları yaşıyorlar, bunları kafanıza takmayın.

 14. Şeyma dedi ki:

  Herkes boyunun normalden eksik çıktığını yazmış bu çok kafama takıldı benim boyum da sınırda eksik çıkma gibi bi durum söz konusu mudur?

  1. admin dedi ki:

   Boyunuz neyse o ölçülür. O eksik çıktı diyenler boyunu yanlış ve eksik ölçenler.

 15. hakan dedi ki:

  Merhabalar ön dişimin biri diğerlerine göre biraz geride ve diş etim şişti. Ön sağlıkta bir sıkıntı olur mu?

  1. admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 16. Çiğdem dedi ki:

  Şu çiçeği izleri sorun teşkil edermi

  1. admin dedi ki:

   Hayır.

 17. gökhan dedi ki:

  ya benim boyum 187 kilom 62bir kilo eksiğim var sınav günü şu falan içeceğim ama gelmedim farzedelim o 1 kilodan elerler mi beni arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen

  1. admin dedi ki:

   Kilo eksikliğinde abartı husus yoksa su felan içirip yardımcı oluyorlar. Az yiyin, kilo alın. Sorun olmaması lazım.

 18. gökhan dedi ki:

  sayın admin benim boy 187 kilo 62 ama 63 olması gerekiyor elerler mi sence beni 1 kilodan bi yardımcı ol lütfen

 19. kemal dedi ki:

  selam hocam önlisanstan girdim yarısından çoğu elendi önlisanslıların gördüğümüz kadarıyla ve ben 43 saniyeyle bitirdim ek olarak kpss puanım 74 küsür. sizce şansım var mı yani sporda tam puan alanla almayanlar arasında bir fark var mıdır sizce?

  1. admin dedi ki:

   Mülakat puanı belirleyici olacak. Mülakattan yüksek alan kazanır.