20. Dönem POMEM Mezuniyeti

13.12.2017
A+
A-
20. Dönem POMEM Mezuniyeti

Polis Akademisi, 20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencilerini mezun etti. 16 Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (POMEM) eğitim gören toplamda 6.520 öğrenci, 13 Aralık 2017 günü gerçekleştirilen törenler ile Emniyet Teşkilatı ailesine polis memuru olarak katılmış oldu.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, bugün Türkiye genelinde mezun olan ve yemin ettikten sonra görevlerine başlayacak 6 bin 520 polis adayının vatan müdafaasına, vatandaşın can ve mal emniyeti için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Polis Akademisi tarafından 20. dönem POMEM eğitimleri için 7 bin 423 erkek, 1.000 kadın aday, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlandı. Toplamda 8423 adayın planlandığı 20. dönem POMEM, 6520 öğrenci mezun verebildi. 1903 aday, sağlık, polislikten cayma ve eğitim sonu sınavında elenmiş oldu.

21. dönem POMEM mülakat süreci de, okulların boşalması nedeniyle yakında başlayacak diyebiliriz. Adayların sözlü mülakat sürecine hazırlanmaları faydalı olacaktır. Sözlü mülakat için mülakat uygulamamızı inceleyebilirsiniz.

Eğitim Sonu Sınavı Nedir?

POMEM Eğitim Sonu Sınavı: (MADDE 21) POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır. Yapılacak sınavın usul ve esasları Başkanlıkça belirlenir.

Yukarıdaki yönetmelik hükümlerinden anlaşılacağı üzere, eğitim sonu sınavlarından başarı ile geçemeyen adaylar emniyet teşkilatında görev yapamazlar. Polis okullarından mezun olacak adaylardan, bu sınavda başarılı olmaları beklenmektedir.

Detay için yazımızı okuyunuz: POMEM Eğitim Sonu Sınavı

Teşkilata katılan tüm polis memurlarına, görevlerinde başarılar dileriz.


ETİKETLER:
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. blank Emine dedi ki:

  2016 da onlisanstan kpss ye girdim o dönemde lisansımi tamamlıyordum daha sonra lisansı tamamladım ama lisanstan kpss ye girmedim şimdi ben pomem e başvuru yapamazmıyım?

  1. blank Admin dedi ki:

   Lisanstan başvurabilirsin.

 2. blank Emre dedi ki:

  11 aralık 2000 doğumluyum. lise son sınıfım.kayit tarihinde yaşım hala 17 oluyor senin söylediğine göre başvuramıyorum.bilgi kesin mi? Kesinse de böyle saçmalık olamaz yapabileceğimiz bir şey var mı

  1. blank Admin dedi ki:

   2019 da girebilirsin.

 3. blank Mahmut dedi ki:

  Admin 20 dönem askerdeyken kazanlar ilgili bilginiz var mı

  1. blank Admin dedi ki:

   Bilgim yok

 4. blank Kerim dedi ki:

  Bel fitiğı baslangici pomeme engelmi acaba? Acil yardim

  1. blank Admin dedi ki:

   Hareketlere sınırlama getirmiyorsa pek problem olmuyor.

 5. blank Merakli dedi ki:

  Hocam kan değerleri sınırdan biraz yüksek çıkarsa elenme hemen oluyor mu yoksa ikinci bir tahlil istenir mi?

  1. blank Admin dedi ki:

   İkinci tahlil istenir.