Ana Sayfa / POMEM / 20. Dönem Pomem Giriş Yerleri Açıklandı!
20-donem-pomem

20. Dönem Pomem Giriş Yerleri Açıklandı!

20. dönem polis meslek eğitim merkezlerine alımı yapılacak olan 9 bin erkek ve bin bayan aday için geçtiğimiz günlerde ön başvuru süreci yapılmıştı. 20. dönem ön başvurunun 16 nisan referandumuna gelmesi nedeniyle ön başvuru tarihleri de 2 hafta uzatılmıştı hatırlayacağınız üzere. Bugünde yapılan ön başvurular sonucunda adayların hangi okullarda sınavlara tabi tutulacağı polis akademisi tarafından açıklandı. Polis akademisi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi!

2017 Pomem Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

20. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Giriş Belgelerine Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.https://girisbelge.pa.edu.tr/

Bu makalede tam 21 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

21 Soru Var

  1. Başvuru yaptım . Ücreti yatırdım . Giriş belgesi için sorgulama yaptığımda sistem bana giriş belgemin bulunmadığını söylüyor ?? Bu nasıl olur

  2. Sence bunların mülakata başlayıp bitirmesi ve okula başlamaları nezamanı bulur admin bu sene bir alım daha olur diyordun fikrin nedir bu konuda yetişirmi?

  3. Kaç kişi başvurdu tahminen acaba?

  4. ACABA KAÇ KİŞİ BASVURUDA BULUNDU ORTALAMA?

  5. merhabalar pomem de bayanlarda 1-2 santime tölerans oluyormu

  6. Nişanlım askerde ve sınava girip kazanırsa askerlikten muaf oluyor mu ? olmuyorsa bi dahaki dönemlerde yine mi başvuru yapması lazım bu konu hakkında bilgilendirir misiniz ?

  7. Tüm şartlarım tutuyor dekontu yatirdiktan sonra başvuru yaptm hatta internettn basvuru çıktısını bile aldım ama şimdi giriş belgesi almak için siteye girdiğimde kişiye ait giriş belgesi bulunmamaktadır diyo ne yapmalıyım ya ben?

  8. sınav değerlendirmesinden hemen sonra elenip elenmediğimiz belli oluyormu

  9. sınav değerlendirmesinden hemen sonra elenip elenmediğimiz belli oluyormu

  10. Yazılı sınav ise bu ne gibi sorular sorarlar ve işimizi ne kadar sürer acaba ordan çıkıp lys sınavına yetişmem gerekiyor

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir