Ana Sayfa / POMEM / 19. ve 20. Dönem POMEM Eğitim Sonu Sınavı Duyurusu

19. ve 20. Dönem POMEM Eğitim Sonu Sınavı Duyurusu

Polis Akademisi, 19. ve 20. dönem POMEM öğrencileri için eğitim sonu sınavı duyurusu yayınladı. 19. dönem 1. bölüm POMEM polis özel harekat adayı öğrencileri için eğitim sonu sınavı 07-09 Aralık 2017 tariherinde eğitim gördükleri okullarda yapılacaktır. 20. dönem POMEM polis adayı öğrencilerine ise 02-04 Aralık 2017 tarihleri arasında öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacaktır.

20. dönem POMEM öğrencilerinin mezuniyeti ile birlikte, 21. dönem öğrenci adayları için okullar eğitim-öğretime hazırlanacaktır. 19. dönem PÖH adayı 1. grup öğrenciler ise lisans mezunu-askerliğini yapmış, 6 ay eğitim gören adaylardır. Bu kişilerden eğitim sonu sınavından başarı ile ayrılan adaylar, mezun edilecektir.

19. dönem PÖH mezuniyeti sonrası, sıklıkla gündeme gelen yeni bir Polis Özel Harekat alımı, bu boşalan okullar için yapılabilir.

Eğitim sonu sınavı nedir hususunda merak eden okuyucularımıza ise bu konuyu kısaca açıklamak istiyorum. Eğitim sonu sınavlarından başarı ile geçemeyen adaylar emniyet teşkilatında görev yapamazlar. Polis okullarından mezun olacak adaylardan, bu sınavda başarılı olmaları beklenmektedir.

Eğitim sonu sınavının içeriği nedir?

Bu sürecin amacı, emniyet teşkilatına katılacak olan personelin tam donanımlı, yeterli, vatanına-milletine bağlı ve ülkemizin kuruluş değerlerine sadık bir personel olmalarını sağlamaktır.

Eğitim Sonu Sınavı Puanlaması

Adayalar;

 • Mesleki bilgi düzeyi,
 • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
 • Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,
 • Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

yönlerinden yüz tam puan üzerinden değerlendirilirler. Adayın sınavda başarılı olabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

Daha detaylı bilgi açmak için “Eğitim Sonu Sınavı” makalemizi okuyabilirsiniz.


Bu makalede tam 39 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

39 Soru Var

 1. Pöh alımları bu yil kesin olacak mı?

 2. Selamunaleykum 2018 kadin pöh alimi olucagini ogrendim eger olursa 5 aylik ders verilecekmis yasadigin il de mi bu dersi gorucez

 3. Pmyo için tyt sinavinda sozel ogrencilerde düşünülür mü? Esit agirlik ogrencileri hem turkce hem matematik yapabiliyor, ama sozel ogrenciler sadece turkce yapabiliyor. Bunun icin puan dusurulmeli. Fikriniz nedir?

 4. Uygulamanizda kategori bulunamadi hatası aliyorum sorular yok

  • admin

   Merhaba. Sunucu kaynaklı kesinti yaşadık. Şu an sunucu gücümüzü 3 kat arttırdık. Site ve tüm hizmetlerimiz kat kat hızlandı. Uygulamamız da sunucumuza bağlı çalışıyor. Şu an soruları güncelle diyerek ya da uygulamayı silip tekrar kurarak eksiksiz hizmet alabilirsiniz. Aksaklık için özür dileriz.

 5. 2018 yılında 19. dönem şartlarıyla ‘Lise mezunu, Askerlik şartı aranmaksızın’ şeklinde tekrar bir alım yapılacak mı sayın yönetici? Bir de hangi ay olur tahmininiz var mı? Teşekkürler.

 6. Lise mezunu olup KPSS den 70 puan alirsak polislige başvurabilir miyiz

 7. Hocam kesin pöh alımı olucakmı yani? Bayan alımında olurmu?

 8. 3 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği” hükümleri

  bu kanundan önce eğitim sonu sınavı yok muydu yoksa nasıl oluyordu?

 9. Sizce yaş şartı esnetilir mi? Yaş şartı yükseltilir mi?

 10. aralıkta mezn olanların yerine yedeklerden alım olur mu

 11. Lisans mezunlari icin yas siniri kac?

 12. Pöhün eğitim süresi ne kadar oluyor?

 13. Lisede iken 5 gün uzaklaştırma cezası aldım sorun olur mu?

 14. Merhaba konu ile alakasiz ama suan lise sondayim 3 gunluk kisa sureli uzaklastirma cezam var pmyo girerken sorun olurmu

 15. Iyi aksamlar poh alimlari aralik ayinda olucak mi

 16. Merhaba.Polisligin kendi yazili sinavi ne zaman olack acaba?tyt den ne kadar sonra yani.

 17. hepatti b taşıyıcıyım pöh oLmama engeLmii acabaa . .

 18. 20 dönem pomem mezunları mezuniyet töreni sonrasında evlerine aynı gün dönebliyormu acaba

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir