Ana Sayfa / PÖH / 19. Dönem PÖH-POMEM Çalışma Takvimi

19. Dönem PÖH-POMEM Çalışma Takvimi

Uzun süredir 19 dönem Polis Özel Harekatların eğitiminin nasıl olacağı tartışılıyordu. Bilindiği üzere, POMEM 19. dönemde alınan PÖH’ler özel şartlara tabi oldular. Onları özel yapan durum, POMEM’e lise, önlisans ve lisans mezunlarının birlikte alınmasıydı.

Polis Özel Harekat intibak eğitimlerini tamamlayan adaylar, bu hafta evlerine gönderildiler. Bu zaman kadar henüz yedek adayların çağrılması yapılmadı.

19. dönem pöh eğitimi gören öğrencilerin eğitimlerinin kaç ay olacağı konusunda da birçok spekülasyon yapıldı. Son yapılan çalışmaya göre bu konu netlik kazanmış durumda.

19 Dönem Polis Özel Harekat Çalışma Takvimi

PÖH eğitimi gören adaylardan lise mezunları  20 yaş üzeri askerliğini yapmamış olanlar 11 ay eğitim görecekler. Bu kişilerin akademi takvimi şu şekildedir:

 • Okul Başlangıç: 11 Eylül 2017
 • Okul Bitiş: 30 Temmuz 2018

Askerliğini Yapan  ve lisans mezunu olan PÖH 19 Dönem Adaylarının eğitim süreci:

 • Okul Başlangıcı: 3 Temmuz 2017
 • Okul Bitişi: 6 Aralık 2017

19. Dönem Yedekleri Ne Zaman Çağrılacak?

Peki bu durum yedek bekleyen binlerce pöh adayını nasıl etkiler?

Öncelikle eğitimlerin farklılaşması ve uzaması birçok adayın eğitimi bırakmasına neden olabilir. Çünkü beklenti 6 ay olmasıydı.

Biz, alımların sıra sıra değil, 6 aylık eğitim alacak adaylar ve 12 ay eğitim alacak adaylar şeklinde olup 2 turda toplu ve bütün olarak yapılmasını bekliyoruz.

Bu makalede tam 303 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

303 Soru Var

 1. Resmi siteye yaninlanmadi belli birşey yok yani bunu nereden uyduruyorsunuz

 2. admin nasıl yani bize verilen sıralamaya göre değil eğitim düzeyine ve askerliği yapıp yapmadığımıza göre mi çagrılacagız

 3. Nereden çıktı bu net birşey yok akademik takvim de

 4. Sıralama önemli mi degil mi

 5. iyice katıp karıştırdılar 8 aydır bekliyoruz yani böyle olsun diye mi .Admin daha önce böyle bir durum ile karşılaştınız mı hiç

 6. 87. Yedek askerlik yapmamış lise mezunu gelir mi ?Kafam karmakarışık

 7. admin şimdi yanlış anlamadı isem: ben önlisans mezunuyum askerliğimi yaptım yedek 187.sıradayım eyer bu yayınlanan yazı resmi ise 3 temmuz tarihine kadar çağrılıcam sanırım cvp için tşekkrler

 8. abi kolay gelsin Bn askerlik yapmadım 924 yedekteyim gelirim sıra

 9. nasıl yani şimdi lisans bitirip askerliğini yapmayanlar 12 ay mı eğitim alacak

 10. Admin ben askerliğimi yapmadım 1735. Yedeğim sıra gelşr mi ?

 11. Admin kolay gelsin ben şimdi lise mezunuyum askerlik yaptım 15 ay ünüyi dondurdum.kaç ay eğitim görecem yaş 27 tam anlayamadım kusuruma bakma gerçi çagırsınlarda 2 senede eğitime varım çagırılsam yeter 190 kişi gitmişse oda şimdiden cevap için saol iyi bayramlar size ve forum ailesine..

 12. 11 ay eğitim olması 21. Dönem Pöh beklentilerini etkilerini yani 21. Dönem pomem olablirmi şuanki durumda?

 13. Abi ben askerliğimi yapmadım yedek sıralamam 270 gelirmi

 14. Admin 3.500 bini bulmazsa ozaman niye 10000 yedek aldılar bunun sebebi niye mantıklı olarak 3000 yedek alıp digerlerine ümit vermezdiler

  • admin

   Bu sene herşey karmakarışık. Bir gün olan diğer gün tersi şekilde gerçekleşiyor. Bizim bilgimiz de sizden çok fazla değil. Polis Akademisi biraz karışık bu dönem.

 15. admin kolay gelsin öncelikle iyi bayramlar. Sorum şu; Ben 7200üncü yedeklerde iken umudumu kestim gelmez diye tecili bozdurup askere gitmeye karar verdim sonrasında 2 agustos 3 celp agustos filan belli oldu sadece nereye gideceğim belli olacak iken bana yerköy askerlik şubesinden kağıt geldi ve 19.dönem polis özel harekatı kazandığınızdan dolayı askerlik işlemleriniz 18 mayıs 2018 e akdar ertelenmiştir diye resmi evrak geldi bu konuda bilginiz varmıdır veya diğer gelen arkadaşlar öğrendiyse burdan bilgilendirme yapabilirlermi 2.sorum ise diyelimki 770. yedekteki arkadaşım var ama askerliğini yapmadı askerliğini yapmayan yedeklerin açıklanması 11 eylüle doğrumu açıklanır mantıklı düşünürsek bu konuda yorum yapabilirmisiniz şimdiden kolay gelsin..

 16. lisans mezunu askerlik yapmayanlar 6 ay eğitim alacak, değil mi? Eğer değilse büyük saçmalık. Cevap bekliyorum. Teşekkürler.

 17. 107 yedekteyim askerlik yapmadım lise mezunu yum gelir mi

 18. Bide biz intibak eğitimi görmedik nasıl olacak

 19. Merhaba Admin
  Hayırlı Bayramlar
  Yaa şimdi yorumlara bakarak benim aklım karıştı.Askerliğimi yaptım.Lise Mezunuyum.Yediyüz küsürüncü yedeklerdeyim.Sıra gelirmi ki bana.Gelirse de eğitim süreci 6 ay mı olacak.

 20. Admin şansı olmayan yedeklere neden tecil hakkı veriliyor yoksa ek kontejan veya tüm yedekleri degerlendire bilirlermi

 21. Admin ek kontejan hakında herhangi bir bilgin varmı

 22. admin 19.dönem sınavları esnasında okulu daha bitirmediğim için lise mezunu olarak görünüyorum ancak gecen hafta mezun oldum 2 yıllık ön lisans olarak askerliğimi yapmadım 1261. yedekteyim yedek den sıra gelirse benim ahvalim ne olur uzun eğitim mi kısa eğitim mi

 23. Peki önlisans mezunları da 6 ay yapacaklar mı intibaktan dönen arkadaşlarım 6 ay olduğunu söyledi

 24. Admim şimdi ben askerlik yaptım lise mezunuyum 190. Yedeğim yani çağrılmama gibi bir şey söz konusu olamaz deil mi herkes farklı şeyler diyor birde 3 den sonra başlar yedekler diyenler var ne diyorsun? Saol cvp için

 25. kafası karışmış

  admin iki yıllık ön lisans okuyorum halen ve askerlik yapmadım 1106. yedekteyim şimdi nasıl olacak askerligini yapan veya lisans yada önlisans mezunu mu çagırırlar bizim hakkımız nasıl olur???

 26. Admin askerlik problemi olmayanlar çağırlıcak demişsiniz o zmaa sıra atlatacaklar açık dolmassa 1den baslayıp 3 binlere kadar gidecek çünkü lise mezunu cok yedek var ben 1533 yedek lise mezunuyum şansım yok zaman

  • admin

   Bırakan asil sayısı belli değil. Planlama yapılıyor. 1200 ile 3000 arası bırakan var diye söz dolaşıyor. Umutsuz olmayın, hayırlısı olsun.

 27. Admin ben elmadağ pomemdeyim bizim burada yaş aralığı (18-20) lise mezunu askerliğini yapmamış kişiler var bizim eğitim süresi ne kadar olacak bilgilendirirsen sevinirim

 28. iyi günler 7000 lerdeyin askerlikle ilişkim yok yedek gelme durumu nedir ya da ek kontenjandan alınabilirmiyiz duyumla ro yönde

 29. Merhabalar,

  Ben 620 Yedeğim askerliğimi yaptım ve lise mezunuyum. Sizce sıra gelme olasılığı nedir?

 30. Hocam tekrardan pöh alınma ihtimali yüzde kaç sizce?

 31. Admin pöh sonuçları siteden kaldırılmış heralde çalışma yapıyolar

 32. admin pa sayfasında özel harekat sonuç
  ları kalkmış

 33. sa sayın admin acaba bu takvime pöh kursu dahil mi yoksa 30 temmuzdan sonramı pöh kursu verilecek teşekkürler

 34. Admin arkdslar özel harekat sonuçları açıklanıp kaldırıldımı diyor ben mi yalnış anlıyorum yani yedekleri açıklayıp kaldırdırlar mı? Cevap verirsen sevinirim

 35. 19 dönem sonuçları neden kaldırıldı

 36. Bugüne kadar sınav sonuçları hiç kaldırıldı mı açıklandıktan sonra

 37. Admin merhaba biz şimdi 10 eylülde egitime tekrar gidecegimiz için bu zamana kadar bi işe girsek siğorta yaptrmalı mıyım yoksa yaptrmayım mı?

 38. Söyledi değil ben 107 yedekteyim 19 dönem sınav sonucuna bakmak istedim şimdi öyle bir sınav kayıdı bulunamadı yazıyor pa sitesinde

 39. Adminnn ben elmadağdayım 19 yaşımdayım bizim eğitim süreside mi 11 ay

 40. Polis okullarina sadece 1 kere mi basvurabiliriz eger olmazsa seneye de başvurma imkanimiz varmi?

 41. ASKERLİĞİMİ yaptım 2300 yedek adayım gelirim acaba cevap verirseniz sevinirim

 42. Admin 20-30 arası dediler yine yok açıklanmama gibi bir şey söz konusu olabilir mi?

 43. Abi ben 19 yaşındayım lise mezunuyum askerlik yapmadım tabi 243. Yedeğim yazınızda 20 yaş yazıyor bana nolacak şimdi ben 19 yaşındayım ? Gelir mi bana ?

 44. Admin lise mezunuyum 483. yedekteyim gelirmi , askerliğimi yapmadım, eger bu yedek işleri daha fazla uzarsa askere gitmeyi düşünüyorum.

 45. iyi günler;
  Ben askerliği yapamadım ve lise mezunuyum, 19. pöh te 483. yedeğim gelme ihtimali nedir.
  Bu ydek işleri uzadığından dolayı biraz soguma oldu ve böyle devam ederse askere gitmeyi düşünüyorum.İhtimal nedir, cavplarsanız trsekkürler.

  • admin

   Size sıranın geleceğini düşünüyorum.

   • selamun aleyküm güzel kardeşim benm bikaç sorum olacak . 1 -1310 yedek askerlik yapmamıs gelırmı yaş 23 2- askerlık yapmamıs yedek alımı parca carcamı olur yoksa bır seferdemı 3-acıklamaları sarkabılırmı 2018 e 4- yedek alımında asıl adaylar da oldugu gibi torpil şerefsizliği dönermi 5-yedek alımı olmama ihtimali varmı şimdiden teşekkür ederim kardeşim.

    • admin

     Gelme ihtimali yüksek. 2018 e sarkacağını sanmam. Torpil konusunda yorum yapamam. Yedek almama gibi bir durum olması imkansıza yakın bence.

 46. selamun aleyküm güzel kardeşim benm bikaç sorum olacak . 1 -1310 yedek askerlik yapmamıs gelırmı yaş 23 2- askerlık yapmamıs yedek alımı parca carcamı olur yoksa bır seferdemı 3-acıklamaları sarkabılırmı 2018 e 4- yedek alımında asıl adaylar da oldugu gibi torpil şerefsizliği dönermi 5-yedek alımı olmama ihtimali varmı şimdiden teşekkür ederim kardeşim.

  • admin

   Yedek alımı olmamasına ihtimal vermiyorum. Size sıra gelebilir. torpil konusunda yorum yapamam. 2018 e sarkmasını beklemiyorum.

 47. Arkadaşlarr bugün gidenler şimdi askerliğini yapmış olanlar eminiz değil mi? Yani lisans mezunu olup askerlik yapmayanlar eylülde gidecek değil mi?

 48. ŞİMDİ BEN YEDEK ADAYIM AYNI ZAMANDA FUTBOLCUYUM . YEDEK ADAYLAR ACIKLANMADIGINDAN DOLAYI Bİ ŞEÇİM YAPMAM LAZIM . İŞE GİTİĞİMİ VARSAYALIM YEDEKTENDE ADIM İLERİKİ TARİHTE AÇIKLANDI GİTMEDİM DİYELİM KAZANDIĞIM HALDE . VE BEN ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİKTEN SONRA BİDAHA PÖH Ü DENERSEM VE MÜLAKATLARDA BENİM KARŞIMA ÇIKARMI BU YAPTIGIM ŞEY KAZANIP GİTMEMEM YANİ . HANİ BENİ Bİ KÖŞEYE NOT EDERLERMİ ?

 49. Yusuf Enes HARK

  Bu gün polis akedemisini aradım dedim ki ne zaman açıklanıyor dedi konu suan kurulda zamaninı biz bilmiyoruz.
  Dedim abi 1261 . Yedekteyim sıra gelirmi dedi gelebilir beklemede kal
  Dedim abi ben basvuru yaptigimda lise mezunuydum bu donem 14 haziranda onlisans mezunu oldum sira gelirse egitimim nasil olur bana dedigi su sen 2016 kasim ayinda mezun olmamissan lise mezunu olarak kabul ediliyorsun lise mezunlarina verilen egitimi alacaksin eger siran gelirse ben de tamam dedim

 50. Askerden geleli 24 gun oldu hala bekliyoruz ne zaman bizleri cagircaklar acaba

 51. Merhaba ben 22 yaşındayım lise mezunuyum 21. Dönem pöh alımlarını bekliyorum bayan alımı sizce olurmu ve olursa şartları nasıl olur bayanlar nasıl eğitim alıyorlar bilgilendirir misiniz

 52. Ne zaman belli olur bu yedekler hı umudum kalmadı eğitim baslati alım olmayack herhalde admin bı duyum var mı

 53. 3 temmuzdaki askerlik yapanların eğitimi başladı mı ?

 54. admin 11 eylülde başlıcak olan yedeklere nasıl haber verilecek

 55. Allah razı olsun sağol admin bugüne kadar ne zaman soru sorduysam cevapladin tekrardan Allah razı olsun

 56. 19 dönem yedek alımı olacak mı sizce

 57. Şimdi yedek alımı yok yani 19 dönem de

  • admin

   POMEM erkek adaylarda yedek yok. PÖH’de yedek planlaması var. Yedek çağrılacağını düşünüyoruz. Konular karışabiliyor bazen kusura bakmayın.

 58. Nasıl yedek olmaz açık var dediniz en azından 1200 yedek olcak demistiniz

  • Nasil yedek almazlar admin o kadar bekledik sabrettik neden actilar yedek listesi simdi yedek alimi olmayacak mi?

   • admin

    Merhaba. Konu POMEM ile karıştı. Yedek planlamasının yakın zamanda olacağını düşünüyorum. Hatalı bilgiler için kusurumuza bakmayın. Dişinizi sıkıp biraz daha beklemelisiniz. Polis Akademisi yakında gereken açıklamayı yapacak diye umuyorum. 1500 lere kadar alım olabilir(kesin değil anlaşılmıştır herhalde)

 59. Anladım admin çok teşekkür ederim

 60. Admin herkesi intibat eğitimi yaptığı yerleremi gönderirler iyi günler

 61. Admin Yedek alımlarla bir bilgi varmı

 62. Admin kolay gelsin. Yedek alimi olmama gibi bir durum soz konusu olabilirmi malum isler karisik akademi isin icinden cikamadi ve okullar dolu pomem ve poh adaylariyla senin yorumun nedir bu durum hakkinda. Tesekkurler.

  • admin

   Yedek alın yapılacaktır diye düşünüyorum. Alınmaması çok büyük sürpriz olur.

   • Peki eylul ayinda yedeklerin toplu alinmasi ve ayri bi okulda intibak görmeleri ve egitime baslamalari gibi bir durum olabilirmi

    • Böyle bir öngörümüz yok fakat akademinin ne yapacağı hiç belli olmaz. Yedek alımı olacaktır büyük ihtimalle beklemede kalın.

 63. 3 temmuzda başlayan pöh eğitiminden önce yedek alımı olmadı bizde de olmama ihtimali var mı ?

 64. Admin kasik fitigi ameliyati olcam ileride sikinti olurmu

 65. Admin 451 . Yedeğim 19 yaşındayım 20 yaş üstü askerliğini yapmış diyor 20 yaş altı ne olacak

 66. Universite mezunlarini veya askerligini yapanlari bu saatten sonra alirlarmi admin malum 2 aya yaklasti egitimler baslayali

 67. Admin ben su an 6 aylık askerim 1063. Yedeklerdeyim gelme ihtimali kaç gelirse yapmam gereken bena arkadaşlar dilekçe vereceksin dediler dogrumu teşekkürler

 68. Polislikte sark dogu 2kez yapmak zorundamisin bide bu özel harekatta zorunlu sark degisiyomu

 69. 20 yas ve ustu 1 Hazirandan oncesi mi sayılacak yoksa 10 eylulden öncesi mi

 70. Bidahaki pöh alimi sizce lisemi lisans mi olur olursa kac bin kisi alinir

 71. Admin adamin dibisin

 72. Pöh alimimolcakmi sizce

 73. 20. Donemin yedek alimi oldu ama 19.dönemden haber yok nasil is anlamadim ben

 74. Bidaki poh alimi sizce lisemi lisansmi olur

 75. 1 haziranda gidenlerin hepsini 80 günlük bi izine gönderdiler kazanıp gidenlerde bunu söledi geri geldiler 3 temmuzda askerliğini yapanlardamı geri geldi yoksa şuan onlar hala eğitimde mi ??

 76. peki şuan eğitimde olanların yedek alımı ne zaman olur bi duyumunuz varmı ?? bide bilmediğimden soruyorum siz bilgilere nerden sahip oluyosunuz acaba

 77. Akın Yüksel UZUN

  Admin Merhaba 21 yaşındayım ve ön lisans meğzunuyum ama askerlik yapmadım 56. Yedeğim ama hangi gurupta yer alıcam bilmiyorum?

 78. Admin 19. Dönem de yedek alımı olmayacak galiba şimdiye kadar ses yok sence ne olacak

  • admin

   Ben olacağını düşünüyorum. Sonuçta uzun dönem eğitimleri Eylül’de başlayacak. O zaman da sarkıtıyor olabilirler.

 79. İnşallah adım umutum yetirmedim hala

 80. Bide yedek sıram düşük yani 107 yedeğim ondan dua Edip bekliyom

 81. 20 yas ve ustu 1 Hazirandan oncesi mi sayılacak yoksa 10 eylulden öncesi mi

  Bilgisi olan varsa bir bilgi verirse sevinirim.

 82. Admin 31 temmuzda askerlikten terhis oldum polis akademisinede dilekce gönderdim 2 Haziran’da askerde olduğuma dair ust yazı olarak tahminin ne zaman alırlar bizi eğitime cvp için teşekkür ederim şimdiden

 83. Admin suan bizi cagirdilar diyelim askerli yaptim lise mezunuyum 3 temmuzda baslayanlarlami mezun olacam peki

 84. Admin askerliğini yapmayan 20yaş üstü lise mezunları eğitim görürken aniden eğitim süresini kısaltabilirler mi?
  Teşekkürler

 85. admin yedeklerle alakalı alım ne zaman olacak bilgin varm?

 86. slm admin ben lise mezunu ama halen önlisans öğrencisi konumundayım askerliğimi yaptım ve yedek 144. sıradayım sence gelme olasılığı nedir ?

 87. Admin sence alım olmama ihtimali nedir yada alım olma duyduklarına nadiren?

 88. Admin lise mezunuyum 20 yaşındayım askerliğimi yapmadim siralamam 250 gelir mi ? Yedekler ne zaman açıklanır ? ayni zaman da Üniversite okuyorum suan

 89. admin merhaba. Askerdeyken sınavı kazanıp teskere alanlar ne zaman çağıracaklar

 90. Yedek alımı olmayacak mis dogrumu

 91. yi Akşamlar Admin Sayfaya Giriyorum Her Hangi Bir Sınav Sonucunuz Yoqtur Bu Nedemek Oluyor Yardımcı Olurmusunuz Lütfen ??

 92. Ilk gidenlere intibak dersj gordu ve geldiler simdi taahut seneti goturuyorlar ama ben yedekten kazandjm simdi istiyorlar

 93. Askerliğini yapmayanların ne kadar sürecek

 94. Hayrettin Demircan

  Admin ben normalde yedeklerdeydim ama askere gitmek için tescili bozdurdum tekrar geri gelme sansım varmı

  • admin

   Kazanan ve askerde olanlar için PA kolaylık sağlıyor. Şu an duyuru var sitelerinde. Siz de kazanırsanız kolaylık sağlarlar.

 95. Admin iyi akşamlar 2. Planlama da kaç kişi bekliyoruz tahmini

 96. Admin 2yedek planlaması tam olarak ne zaman olacak bilginiz varmı

 97. Admin 2. Yedekler ne zaman açıklanır bir bilgin tahminin varmı ben 1154 yedekteyim beklemeseniz umarım gelir

 98. Admin iyi günler 2.planlamya az kaldı son aldığınız bilgilere göre kaç kişi bekliyoruz kardeşim teşekkür ederim

 99. Merhhaba iyi aksamlar 19.donem pohe 19yasindaki oglum basvurdu egitime gtti askerligi yapmadi unide kazandi ama gitmedi kayit oldu ,Allahin izniyle intibak btti lisecikisli istedi ama biz ben basta olmaz uzre cok uzgun yolladim takdir edersiniz bir anneyim gecegunduz yemek yok uyku yok bizde benim merak ettgim egtim suresi ve mezun olduklari zaman tarihi?kac ay bide hemen goreve baslasinlar istemiyorum onla ilgili bilginiz varmidir?stajyer mi olcaklar bu sureci bahsedermisiniz?allaha emanet kalin saygilarimoa sevgilerimle

 100. Admin 2yedek planlaması yapılacakmı yoksa alım olmayacakmı

 101. Oğlum 19. Döem pomem öğrencisi erzincanda eğitim süresi ne kadar olacak aceba teşekkür ederim

 102. Admin ben Ön Lisans Mezunuyum Askerliğimi yaptım 4720. Yedek.Aday ım gelir mi sizce ?

 103. Iyi aksamlar bisey sorcam 19. Donem bayburt pöh egitimi karma mi acaba bilen var mi ?

 104. Iyi gunler 19. Donem bayburt pöh egitimi karma mi acaba bilen var mi ? Tesekkur ediyorum iyi aksamlar

 105. Hayatta imkansiz diye birsey yoktur hocam mehmet kardes bekle umudunu yitirme olmasada olursa da Allah in takdiridir her iki turlude imkanlari Allah yaratir suphesi olan varsa aksini dusunmeye devam edebilir…

 106. İyi günler admin 2. Yedek pılanlama da iki hafta önce 500 civarında alım olabilir demişti niz tahmin lerinizde bı değişiklik varmı 2. Yedek alımında

 107. Kardeş ben 4 yıllık okuyorum daha mezun olmadım tekrar 2017 sonu ya da 2018 de lise düzeyinde pöh alımı olurmu

 108. POH alımları ne zaman başlıyor?

 109. İyi günler admin yedek 6 .sıraya düşdüm 3. Pılanlama kaç gün sürer sizce ne dersiniz

 110. 19. Donem egitimini kaldiramayan ogrenci ne olacak acaba

 111. İyi geceler admin 3. Yedek pılanlama bu ayın sonunda belli olurmu teşekkürler.birde 21 yaş üstü lise mezunu askerliğini yapmamış lar hangi okullarda eğitim görüyor bilgi verirseniz çok sevinirim

 112. merhaba benim abim sabıkalı bana zararı olurmu soruşturmada çok istiyorum polisliği bide yüzümde ben var ?

 113. admin 19. dönem pöh lise mezunu askerlığını yapmamıs 20 yaş üstü eğitim süreci düştü 15 aralıkta yarı yıl nısan mayıs gıbı mezunlar yanlış bilgi verme lütdfen

  • admin

   Bu bilgiyi sen nereden alıyorsun? Kaynak gösterirsen yayınlarız. Biz kayserili kastamonulu ağzıyla değil, resmi belgeyle konuşuyoruz.

 114. 18 yaş altını alırlarmı lise mezunu olsa

 115. merhaba admin 1492 yedek önlisans mezunu sira nasip olursa egitim suresi hakkinda bilgin varmi

 116. 20 yaş üstü lise mezunu eğitim süreci düstü 4 aralık suan hızlandılmıs egitim görüyoz

 117. Bu belirtmiş olduğunuz eğitim süresi Erzincan POMEM içinde geçerli mi ? Yoksa onlar ayriyettrn mi bildirecekler.

  • admin

   Okula sormanız lazım.

   • Erzincan soylenen 15 ay eğitim olacağı söyleniyor ve bazı okullar da aynı peki siz eğitimin 12 ay olacağına nereye dayanarak söylüyorsunuz ?

    • admin

     Orada o söyleniyor, burada bu söyleniyor, bunlar bizi ilgilendirmiyor. Resmi bir yazı var mı? Bakın yazıda resmi imzalı çalışma takvimi var. Biz buna itimat ederiz, kulaktan duyma sözlere değil. Dayanak Polis Akademisi başkanı imzalı belge, siz neye dayanıyorsunuz?

    • Erzincan POMEM de yayımlanan eğitim süresi 15 ay ve bunda Yılmaz Çolak’ın imzası vardır ama bu eğitim takvimini Erzincan POMEM sitesinde yayımlamadılar bu beni biraz düşündürdü.

 118. Merhaba ben Erzincan pomemdeyim.19. Dönem pöh 20 yaş altı askerliğini yapmayanlar eğitim süresi ne kadar?

 119. Admin ben egitimdeyim 19 dönem pöh de egitim sürecimiz bizim 2018 aralıkta bitim gözüküyo ?

 120. Şamil Demirel

  Selamun aleyküm admin ben ankara elmadağda egitim görüyorum 20 yaş alti bizim okul askerlik yapmayanlar egitim süremiz 15 ay dedi okul sizin bi bilginiz var mı

 121. 18 yaşında lise mezunu kızım 2018 pöh alımı bayanlar için olacakmı ve ne zmn ve ben girebilirmiyim ?

 122. Ben Lise mezunuyum 20 yaşindayim bizim eğitime 15 ay diyolar erzincan pomem 19.dönem 20 yaş üstü 11 ay diyolar nasıl oluyo bu

 123. Admin 3. Yedek planlaması olurmu olmazmi 2. Elenen varmı hala 3. Bu alım olursa son alım olurmu veya hiç alinmassa sitede yedek alımları bitti diye yazı gelirmi yada başka bir yazı yazarmi

 124. Bir yakınım 19.dönem özel harekat eğitiminde 10 eylülde başladı 20 yaş altı ve askerlik yapmadı eğitim süresi ne kadar acil bilgi verir misiniz?

 125. 6 Aralık mezuniyet tarihi kesin mi acaba

 126. Admin abim sabikali
  pöh ü etkilermi

 127. admin elmadağ pomem eğitim süresi 15 ay gözüküyor. Lise mezunu 20 yaş altı. Eğitim süresinin düşme ihtimali var mı ?

 128. Abi benim burnumun üstünde gözümün yanında fındık büyüklüğünde ben var acaba polisliğe alırlar mı

 129. Eğitim kısalma ihtimali var mı acaba? 20 yaş üstü şeklinde olanda

 130. Abi benim burnumun üstünde gözümün yanında fındık büyüklüğünde ben var aldırsam alırlar mı acaba detaylı bilgi verir misin ?

 131. Poh alımı ne Zaman olacak 22.donem Aralık ayı polis alımı olacak deniliyor

 132. Selamun aleyküm Yılbaşı yaklaşıyor 20 yaş altı 19.dönem olarak erzincan pomem öğrencisiyim takvimimizde ne izin ne de somestır tatili gözüküyor acaba yılbaşında izine gönderilirmiyiz ?

 133. Askerliğini yapmış ve lise mezunu olanların eğitimi 6 aralık mı ? 12 aralık mı ?

 134. Admin merhaba poh yemin törenı kaç saat sürüyor ve törenden sonra kura cekimi varmiş biz 500 kişiyiz okulda bu kura cekimi falan kac saat suruyor sabaha kadar geceye kadar da sürebilir diyorlar

 135. Admin 19.dönemi lise mezunu Askerliğini yapanlar ön lisans lisans mezunları EĞİTİM 1 20 Yaş üstü lise mezunları EĞİTİM 2 20 Yaş Altı Lise mezunu EĞİTİM 3 Olarak 3`e ayrıldı gözüküyor ama Polis Akademisinde Sadece 6 Ay eğitim alanların akademik takvimi mevcut Diğer 2 gurubun Akademik Takvimi hala neden Yayınlanmamıştır 11 ay eğitim alanlar biz Aralık ta gitcez diyorlardı ne oldu gidemediler 15 aylıklar da biz şubatta gidecegiz diyor sence bu söylentilerin aslı çıkarmı 15 aylıkların haziran ayına kadar sömestr tatili bile yok haziran ayına kadar sınav yok çok saçma geliyor Çünkü Akademi hala resmi bir Yayınlama yapmadı bu iyi bir gelişme olup eğitim süresi kıssalma durumu olablirmi şu anda 5 okulda mezuniyet olacak

 136. Bu ayın 12 sinde diyorlar siz 6 yazmissiniz buna cevap verir misiniz?

 137. Bende poh olmak istiyorum 15 yaşındayım anadolu lisesindeyim benim zamanıma kadr zorlaştırırlarmı
  Ve kaç net yapmamız lazım

 138. Merhaba admin benim nişanlım da pöh eğitiminde egitim süresi 13 aralığa uzadı bu hafta sonu 3 gün ara izin var diye okuldan çıktı şuan haber alamiyorum böyle bir durum var mı haberiniz var mı acaba

 139. Pöh ilanı ne zaman gelir?

 140. Kayseri pomem de yılbaşı tatili verilecek mi acaba admin

 141. 19 dönem 3 yedek aldı sıram 225 e düştü gelme ihtimali.varmı?

 142. S.a Admin ben üniveriste okuyorum 19 yaşındayım acaba eğitim felan bittikten sonra okulumdan dolayı beni okuduğum şehre atanma durumum var mi ?

 143. Mehmet Emin AKGÜN

  Merhaba ben 760. Asil kazandım 19. Dönem PÖH ü askerden geleli 1.5 ay oldu hâlâ bir ses yok sizce bizi ne zaman alacaklar boş boş beklemekten başka bi imkanımda yok askerdeyken kazandım geçici terhis alacaksın dediler 1 ay uğtaştım ama vermediler hakkıö saklı kaldı terhisine muteakip ayarlancak dedler ama 1.5 ayda hiçbişey olmadı

 144. Merhabalar
  20 yas üstü ve lise mezunu askerligini yapmayanlar 11 ay eğitim
  20 üstü lisans ve askerliğini yapanlar 6 ay eğitim yapacalar
  Peki benim durumum şu ?
  Yaş =22
  Eğitim =Lisans
  Askerlik = Yok
  Ben kaç ay yapacağım bu durumda ? 6 ay mi 11 ay mi?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir