PÖH

19. Dönem PÖH Asker Adayları Eğitime Başlıyor

Polis Akademisi, 19 dönem Polis Özel Harekat öğrenci adaylarına yönelik duyuru yayınladı. 19. Dönem POMEM sınavını asıl veya yedek olarak kazanmış olup eğitime başlaması gereken tarihte

 • askerde olduğundan planlandığı okula kayıt yaptıramayan
 • 21/01/2018 tarihi itibariyle terhis olan

adayların planlaması Kırşehir POMEM Müdürlüğüne yapılmıştır.

Planlaması yapılan Özel Harekat adayların 22/01/2018 tarihinde başlayacak olan intibak eğitimine katılmak üzere 21/01/2018 tarihi saat 17.00’ye kadar Kırşehir POMEM Müdürlüğünde hazır bulunmaları gerekmektedir.21/01/2018 tarihinden sonra terhis olacak adayların yapılacak planlaması ise ilerleyen zamanlarda yapılıp duyurulacaktır.

Planlaması yapılan adaylar taahhüt senetlerini intibak eğitimi sonrası verilecek izin dönüşünde teslim edebileceklerdir.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ADAYLARDAN İSTENEN ASKERLİK İLE İLGİLİ BELGELER :

1-Askerlik hizmetini yapmış adaylardan “Terhis belgesi (Aslı ve Fotokopisi)

2-111 sayılı Askerlik kanununun 10’maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan Askerlik Durum Belgesi

3-Askerliğini yapmayan adaylar tecilli olduğuna dair belge  (Tecil belgesi Aslı ve Fotokopisi)

4-Askerlik süresince alınan hava değişimi raporu.(Aslı ve fotokopisi)

5-Askerlikte herhangi bir sebeple alınan Sağlık Kurulu Raporu.(Aslı ve fotokopisi)

6-Askerlikten muaf veya Askerliğe elverişli olmadığını gösterir onaylı belge. (Aslı ve fotokopisi)

EVLİLİKLE İLGİLİ BELGELER :

1-Evlilik cüzdanının aslı ve evlilik cüzdanının ilk üç sayfasının fotokopisi.

2-Eşlerine ait adli sicil kaydı. (Son 15 gün içinde alınmış güncel, aslı ve fotokopisi)

3-Eşlerinin nüfus cüzdanın fotokopisi ve 1 adet fotoğrafı.

ÖĞRENİM İLE İLGİLİ BELGELER :

1-Mezun olduğu okula ait diplomanın aslı diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi.(Lisans veya ön lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördükleri üniversite/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte lisans/ön lisans eğitimine devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.)

2-2008 yılı ve öncesi liseyi (hazırlık) 4 yıl süre ile okuyanlar; lise diplomasının aslı ya da noterden onaylı suretini, (Diploması elinde olmayanlar ile diplomasında hazırlık okuduğu belirtilmeyenler ise; lisede hazırlık okuduklarına dair mezun oldukları okul idaresinden alacakları ıslak imzalı ve mühürlü belgeyi getireceklerdir.)

GEREKLİ BELGELER :

1-Nüfus Cüzdanı aslı görülmek kaydı ile 2 adet Fotokopi

2-Müracaat dosyalarında bulunan fotoğraflar haricinde, son altı ay içerisinde çekilmiş 4 adet fotoğraf (Vesikalık fotoğraf takım elbiseli, kravat ve gömlekli olacak, sakal ve bıyık olmayacak)

3-Kan Grubunu gösterir belge  (Ehliyet veya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli  olacaktır.)

4-Vukuatlı Nüfus kayıt örneği  (Açıklamalı ve tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Ayrıca adres bilgileri, yaş tahsisi vs. olacak, Vukuatlı nüfus kayıt örneğinde yaş düzeltmesi yaptırdığı görülen adaylardan kayıt esnasında yaş düzeltmesi ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.)

5-Kendisine ve eşine ait 2 suret Adli Sicil kaydı. (Son 15 gün içerisinde Adliyeden alınacak)

6-Kendisine veya eşine ait isim ve soy isim değişikliği varsa buna ait  mahkeme kararı

7-Yaş Düzeltmesi yaptıran adaylardan yaş düzeltmesi ile ilgili mahkeme kararı istenilecektir.

8-Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu 

9-Geçici kayıt yapılan tarih itibariyle herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üyeliği bulunmadığına dair yazılı beyan.

Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getirmeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilir. Ancak eğitim ve öğretimin başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadırlar. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

Okula Getirilemeyecek Eşyalar:

1-Ses ve görüntü kaydetme, depolama ve oynatma özelliği bulunan; akıllı cep telefonu, laptop, tablet PC, fotoğraf makinesi, kamera, radyo, usb bellek özelliği olan mp3 çalar  vb. gibi her türlü elektronik cihazlar,

2-Öğrenci ya da öğrenci yakınları tarafından okula getirilen ya da gönderilen her türlü yiyecek ve içecekler,

3-Doktor raporu ya da reçetesi ibraz edilemeyen ilaçlar ile her türlü bitkisel ilaç ve takviye besin maddeleri,

4-Her türlü yanıcı kesici ve delici aletler,

5-Öğrenciler alyans ve saat hariç her türlü takı veya aksesuarlar.

6-Her türlü siyasi ya da ideolojik yayın ve malzemeler okulumuza getirilmeyecektir.​

Okula Getirilmesi Gerekenler:

1-Öğrencilerin; pijama, terlik, havlu, yeteri kadar iç çamaşırı, tıraş malzemesi vb. kişisel malzemeleri okula gelirken yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

2-Öğrencilerin mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak resmi istihkakları kendilerine dağıtılana kadar giyebilecekleri kışlık mont kaban vb. kıyafetlerini yanlarında getirmeleri uygun olacaktır. (2 Adet koyu renk pantolon, 2 adet açık mavi gömlek, 1 adet lacivert kravat, 1 çift siyah kundura ve siyah kışlık bot)

3-Öğrenciler, eşofman takımı ve spor ayakkabılarını yanlarında getirecektir.

4-Öğrencilerin siyasi parti, vakıf, sendika, her türlü dernek üyelikleri, (sportif amaçlı dernekler hariç) ticari sicil kayıtlarına dair üyelik ve aidiyetleri var ise üyeliklerini iptal ettirmeleri gerekmektedir.

5-Değişiklikler web sayfamızdan duyurulacağndan günlük olarak web sayfamızın takip edilmesi adaylar için faydalı olacaktır.

6-Kayıtlar,  21.01.2018 günü saat 08.00’ dan itibaren yapılmaya başlanacak olup,  21.01.2018 günü saat 17:00’a kadar adayların okulumuzda evrakları ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt yapılmayacaktır.

7-Öğrenci adaylarının okula girişlerinden itibaren barınma ve yemek ihtiyaçları okulumuz tarafından karşılanacaktır.

8-Öğrencilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen maddelere dikkat etmeleri gerekmektedir. Kayıt için gelecek tüm öğrencilerimizin, okulumuza gelmeden önce saç ve sakal tıraşı olmaları gerekmektedir.​

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

23 Yorum

 1. Admin yeni pöh başvuruları ile ilgili henüz bir haber yok değil mi ? Şimdiden teşekkürler.

 2. Abi lise son okuyorum, şimdiden boy 175 ve kilo 60. Pmyo dan pöhe geçmek istiyorum. Boy ve kilo şimdiden pöh için yeterli mi

 3. Selamlar
  1.PMYO DAN PÖH E GEÇEBİLİRMİYİM
  2.PÖH EĞİTİMLERİ NE KADAR
  3.PMYO YA GİREMMESSEM NASIL GİRİCEM
  3.ŞU ANDA LİSE 3. Sınıfım ne zaman PMYO YA GİREBİLİRİM

  CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM

 4. admin merhaba ben bu sene mezun olucam liseden ama 19. dönem 4. yerleştirme yapılmış okullar da dolu buna göre alımlar hazirana sarkarmı lütfen yardımcı olunuz.

 5. Arkadaşım pöh te komando birliğinde görev yapıyor uzman çavuş özel kuvvete geçme şansı var mı varsa nasıl geçebilir yardımcı olur musunuz

 6. Merhaba ben 19. dönem pöh ü kazanmıştım ama askerdeydim ve dilekçemi de yolladım askerden sonra çagıracaz dediler nisan ayında askerligim bitti ben ne yapmak gerekiyor yardımcı olur musunuz lütfen sagolun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu