PÖH

19. Dönem PÖH 1. Yedek Alımı Açıklandı!

Polis Akademisi, 19 dönem Polis Özel Harekat yedek bekleyen adaylara müjdeli haberi nihayet verdi. 19. dönem  polis özel harekat 1. yedek aday kazananlar açıklandı. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Özel Harekat branşlı polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adaylardan 863 adayın yerine yedek aday planlaması yapıldı.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. Kazanan adayları tebrik ederiz. 2. yedek açıklamasının 1 ay içinde olmasını bekliyoruz.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.
19. DÖNEM POLİS ÖZEL HAREKAT YEDEK PLANLAMASI SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Başarılı Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler Okulların İnternet Sitelerinden Takip Edilmelidir

1) Nüfus Cüzdanının aslı ve 3 adet fotokopisi, evli ise eşinin de Nüfus Cüzdanının 2 adet fotokopisi, kendisi veya eşi ad – soyadı değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı, aslı veya onaylı sureti.

2) 1 Adet ikametgah Belgesi ve fotokopisi  – (Nüfus Müdürlüğünden alınacak)

3) 1 Adet Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve fotokopisi-(Açıklamalı ve tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, yaş tahsisi vs. olacak şekilde(Nüfus Müdürlüğünden alınacak)

4) Adli Sicil Belgesi (Evli ise eşinin de Adli Sicil Belgesi) – (Adliyeden alınacak)(Son 15 gün içerisinde alınmış olacak)

5) 10 (On) adet Vesikalık Fotoğraf Biyometrik olacaktır. (Fotoğraflar takım elbiseli, kravat ve gömlekli olacak, fotoğrafta sakal ve bıyık kesinlikle olmayacaktır.)

– Evli olanların eşlerinin 3 adet fotoğrafı

6) Evli ise; Evlilik Cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi

7)  Mezun olduğu okula ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi)

Lisans veya ön lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördükleri üniversite/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte lisans/ön lisans eğitimine devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

8) Lise ve ortaokulda hazırlık sınıfında okumuş olanlar diploma fotokopisi veya diploması elinde olmayanların ise ortaokul ya da lisede hazırlık okuduklarına dair mezun oldukları okul idaresinden alacakları ıslak imzalı ve mühürlü belge – (Aslı ve 1 adet fotokopisi)

9) Askerliğini yapmamış olanlar için Askerlikle İlişiği Olmadığına Dair Belgenin Aslı

-Askerlik yapanlar için Terhis Belgesi ASLI ve 3 adet Fotokopisi (Terhis Belgesinin aslını getirmeyen öğrencilerin kayıtları yapılmayacak olup, kaybedenlerin kayda gelmeden önce Askerlik Şubelerinden temin etmeleri gerekmektedir.)

– Varsa askerlik süresince alınan Hava Değişim Raporu.

– Askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların durum gösterir belgesi.

10) Kendisi veya evli ise eşi hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanların mahkeme evraklarının onaylı sureti, kesinleşmiş ise kesinleşme şerhinin onaylı sureti (Adliyeden alınacak)

11) Kan Grubu Kartı

12) SGK Hizmet Döküm Belgesi (1 adet)(SGK numaralarını belirtir resmi evrak)(Sosyal Güvenlek Kurumundan alınacak)

13) Evli olanlar için eşi 657 sayılı kanunu tabii ve 4B statüsünde olanlar için eş görev belgesi onaylı (2 adet)

14)Kendisinde veya eşinde ad-soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı onaylı sureti)

15)Yaş düzeltmesi yaptıranlar için ilgili mahkeme kararı

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

212 Yorum

 1. 560 yedek gelme ihtimali var mı Admin beklesem mi askere mi gitsem sen tecrübelisin gelir mi sence

 2. 20.dönem pomem (bu biz sonuçları beklerken bizden önce açıklanan) kaç gün intibak yaptılar bu sene?
  Çünkü 7 Temmuz’da açıklanmış, 11 Temmuz’da başlamış, 19 Temmuz’da ilk yedekler açıklanmış acaba intibak bitmeye kaç gün kala açıklanmış onu anlamak için soruyorum.

 3. S.a 1yedekde 863 kisi aldilar 2yedek alimi olursa863 den sonraki yedek olan arkadaslari alinacak deilmi siralama 1.2.3 .4.5 diyemi gider yoksa 864.865 diyemi ..

 4. İlk yedek sıralama da 1030. Yedek adaydım , 1. Plânlama sonucu 863 kişi alındı ve benim önümde 167 kişi var çağrılma ihtimalim nedir ? Teşekkürler

 5. admin bişeyi merak ediyorum pöh eğitimi alan tanıdığım gitmeden önce Instagram hesabı açmış okuldan istemişler haberleşmek için okuldan emir gelmiş falan böyle bişey olabilir mi bir polis okulu böyle bişey ister mi

 6. Ben 1063 Yedeklerdeyim 1. Yedek alımında 863 kişi lindi su an 200 . yedeklere kadar gelmiş oluyorum bildigim kadarıyla böyle oluyor demi. Ve Ben askerdeyim su an 4 ayim var askerligim bitmesine nasıl olur bilgi verirsiniz

  1. Evet dediğiniz gibi olur. 2. yedek planlamada kazanırsanız, dilekçe ile başvurup hakkınızı saklıyorsunuz. Askerlik bitince okula çağrılıyorsunuz.

  2. Ben şimdi kazandım icerdeyim ama askerdeyim askerligimin bitmesine sergisine 3 ay var ne yapmam gerekiyor

 7. Selamun aleykum. Admin alim bu ay olmasini bekliyoz diyosun eylulun sonundami yoksa ekimin ilk hafdasigbimi olur sizce

 8. 930. Yedekteyim ama askerdeyim sıra gelirse askerden cagirirlar mi yoksa başka bi şekilde bişey mi olur

  1. Askerde kazananlara duyuru yapılır, başvurusu alınır ve sonraki döneme planlaması yapılır.

 9. Admin bu ön başvuru nerden nasıl nezaman yapılacak bi bilgin varmı ben sürekli takipteyim bitürlü cözemedim lise 3te terk ettim okulu acık ögretime kayıt yaptırdım diblomayı almam 2.3 ayı bulur admin gözünü sevim bi yardımcı ol Allah razı olsun cenabı hak bu aşkla yanan herkese nasip etsin inşaallah Amin

  1. Şu an sizin başvurabileceğiniz bir ilan yok. 2018 YGS hazırlanıp PMYO başvurusu yapabilirsiniz.

  1. Bu konu biraz karışık. PÖH alımında işler olağan dışı ilerlediğinden tahmin etmesi çok zor. Olacaktır illaki fakat zaman söylemek yanlış olur.

 10. Mrb admin Bn işte çalışıyorum 1028 yedekteyim ikinci çağrım olursa ilk önce sağlıkmı oluyor bi bilginiz varmı ona göre çıkış alalım

 11. Admin ben 19.donem pöh alımların da1.yedek yerleştirme sonucu 596. Olarak yerleştim yanliz askerdeyim dilekcemi polis akademisi ne attım bizim planlamamiz nasıl olacak ne gibi bir yol izleyeceğim

 12. Kasımda askere gidicem admin 2 yedek Kasım’dan önce açıklanırsa ve bana gelirse sıra gelirse erteleme yaptırılır mı sonuçta kasımda gidicem Kasım’dan önce kazanmış oluyorum peki bu durumda ne olur size sormak istedim.

 13. Admin 877 yedektekyim ve açıklanan 863 yedek gelir umarım 2 yedekte ve ne zaman açıklanır bilgin var mı ?

 14. 19 döne m yedekler de1195 sıradaydı m 1ci yedek alındı
  863 kişi alındı benim siram 332 sıraya düşmesi gerekiyor ama pöh yedek siralamasi na giriyorum bu kişiye ait sinav sonucu bulunmuyor diyor neden admin yardımcı olurmusun

  1. Şu an sıralar önemsiz. Yedek planlaması yapınca kazanırsanız listede görürsünüz.

 15. ADMİN BEY BENDE PÖH 61.YEDEKTEYİM AMA GEÇMİŞTE DERSHANEYE GİTTİM OKULA ÇAĞRILINCA GÜVENLİK SORUŞTURMASINDA SIKINTI OLUR MU???

    1. Hangi tarihler de dershaneye gitmek sıkıntı oluyor abim ?

    2. Önemli olan kayıt yapılan tarih mi ,yoksa gidilen zaman mı abim Bn kaydımı 2012 yaptırdım

    3. 2013 Aralık’tan sonra onların okulunda ya da kurumunda kayıtlı olmak sorun olur.

 16. Arkadaşlar bence banko 2. Yedek alım olacak ben kırşehiri kazandım 19 şubatta başlıyacam Allah izin verirse bu yedek alımı uzun sürecek şimdi giden adaylardan yedek alıncak bizle beraber bizden sonra yine benim tahminim bizle beraber 2.500 gelir sıra çünkü daha eğitimde olamayan yeni giren sürü kişi var her yedek gitti diyede bir şey yok sonuçta herkese Allah sabır versin .Admin tüm sorularımı zamanında cevap verdiğim için teşekkürler iyiki varsın kolay gelsin ..

 17. Sayin admin ben 1163. Yedegim diye hatirliyorum aslinda unuttum biraz, sinav sonuc belgesine ulasamiyorum ne yapmam gerekir bilgilendirebilirmisiniz.birde her siralamasi gelmeyene sonuc ekrani gozukmuyormu sadece bende mi oluyor? Kolay gelsin

 18. ekranda sınav sonuç belgesine ulaşılamıyor diyor 760 .yedeğim bir problem varmi yoksa süreç benim icin devam ediyormu bilgilendirebilirmisiniz

 19. Bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz.
  Bu yazi cikıyor kacinci yedekte olduğumu göremiyorum sebebi ne ola bilir bi fikrin varmi yardimci olursan sevinirim

 20. Admin BN siteden kacinci yedek olduğumu göremiyorum Bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz.
  Bu yazi geliyor sebebi ne ola bilir bide böle sınav kaydi bulunmamaktadır cikiyo normalde kacinci yedek oldugum cikiyodu simdi cikmiyor neden yardimci olma şansin varmi.

 21. admin Eğitim-Öğretim süresince kontenjan dolmamışsa yedek aday çağrılabilir. Yedekten çağrılan adayların eğitim-öğretime geç başladıkları süre devamsızlıktan sayılmaz. bu bakan onayını siz paylaşmıştınız ne demek oluyor bu yani egitimin bitene kadar 10000 lik kontenjan dolmamışsa yedek adaylar çagırılırmı

 22. Admin bu kisiye ait sistemimizde sinav sonuc bilgisi bulunmamaktadir yaziyor bu ne anlama geliyor yoksa yedeklerden.elendik mi?

  1. Hayır sıranız duruyor. Planlanmayanlarda bu bilgi yazar, planlanır ve kazanırsanız bilgi yazar.

 23. 760.yedegim benim sıram geçmiş mi oluyor alımda 1200 deb başlanarak planlandığı belirtiliyor .olmadimi benimki simdi

 24. Arkadaşlar 4552.yedekteydim 1.2.3. Alımlara baktım bu kişiye ait sistemimizde sınav sonuç bilgilisi bulunmamaktadır diyor nedemek yani sonuçta yedek adayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu