19.Dönem Özel Harekat 4. Yedek Yerleştirme Yapıldı

07.02.2018
2.677
A+
A-
19.Dönem Özel Harekat 4. Yedek Yerleştirme Yapıldı

19. Dönem POMEM 4. yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.19. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Özel Harekat branşlı polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan adayların yerine, 1376’ıncı sıradan başlanarak 226 yedek adayın (yedek 1.601’e kadar) planlaması yapılmıştır.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

19. Dönem polis meslek eğitimi için yedek aday planlamaları 4. yedek planlama ile birlikte sonlandırılmıştır.

YEDEK PLANLAMA SONUÇLARI

Başarılı Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler Okulların İnternet Sitelerinden Takip Edilmelidir

1) Nüfus Cüzdanının aslı ve 3 adet fotokopisi, evli ise eşinin de Nüfus Cüzdanının 2 adet fotokopisi, kendisi veya eşi ad – soyadı değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı, aslı veya onaylı sureti.

2) 1 Adet ikametgah Belgesi ve fotokopisi  – (Nüfus Müdürlüğünden alınacak)

3) 1 Adet Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve fotokopisi-(Açıklamalı ve tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, yaş tahsisi vs. olacak şekilde(Nüfus Müdürlüğünden alınacak)

4) Adli Sicil Belgesi (Evli ise eşinin de Adli Sicil Belgesi) – (Adliyeden alınacak)(Son 15 gün içerisinde alınmış olacak)

5) 10 (On) adet Vesikalık Fotoğraf Biyometrik olacaktır. (Fotoğraflar takım elbiseli, kravat ve gömlekli olacak, fotoğrafta sakal ve bıyık kesinlikle olmayacaktır.)

– Evli olanların eşlerinin 3 adet fotoğrafı

6) Evli ise; Evlilik Cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi

7)  Mezun olduğu okula ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi)

Lisans veya ön lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördükleri üniversite/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte lisans/ön lisans eğitimine devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

8) Lise ve ortaokulda hazırlık sınıfında okumuş olanlar diploma fotokopisi veya diploması elinde olmayanların ise ortaokul ya da lisede hazırlık okuduklarına dair mezun oldukları okul idaresinden alacakları ıslak imzalı ve mühürlü belge – (Aslı ve 1 adet fotokopisi)

9) Askerliğini yapmamış olanlar için Askerlikle İlişiği Olmadığına Dair Belgenin Aslı

-Askerlik yapanlar için Terhis Belgesi ASLI ve 3 adet Fotokopisi (Terhis Belgesinin aslını getirmeyen öğrencilerin kayıtları yapılmayacak olup, kaybedenlerin kayda gelmeden önce Askerlik Şubelerinden temin etmeleri gerekmektedir.)

– Varsa askerlik süresince alınan Hava Değişim Raporu.

– Askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların durum gösterir belgesi.

10) Kendisi veya evli ise eşi hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanların mahkeme evraklarının onaylı sureti, kesinleşmiş ise kesinleşme şerhinin onaylı sureti (Adliyeden alınacak)

11) Kan Grubu Kartı

12) SGK Hizmet Döküm Belgesi (1 adet)(SGK numaralarını belirtir resmi evrak)(Sosyal Güvenlek Kurumundan alınacak)

13) Evli olanlar için eşi 657 sayılı kanunu tabii ve 4B statüsünde olanlar için eş görev belgesi onaylı (2 adet)

14)Kendisinde veya eşinde ad-soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı onaylı sureti)

15)Yaş düzeltmesi yaptıranlar için ilgili mahkeme kararı

ETİKETLER:
Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. omr dedi ki:

  iyi akşamlar admin, 20. dönem olması yakın mıdır sizin tahminlerinize göre?

 2. batuhan dedi ki:

  admin ben 9kasım 2000 dogumluyum lise bitecek bu sene katılabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   2019 da.

 3. mrt dedi ki:

  27 yasındayım lisans mezunuyum askerlik yapmadım 4. yedekten girdim eğitim süresi nasıl olur

 4. Resul dedi ki:

  Admin 19.donemde artik yedek alimi yapilmayacakmi 45 e dustum bu alimla

  1. Admin dedi ki:

   Olmaz.

 5. Kürşat dedi ki:

  Şu an üniversitede elektrik elektronik bölümünde okuyorum.PAEM’e girmeyi düşünüyorum ama birkaç sorum bu haber yeni olduğu için buraya yazayım dedim:
  PAEM mülakat haberlerine baktım siteden 2017 1.dönem komiser yardımcılığı,2.dönem falan filan farklı tarihlerde mülakat ve eğitime başlama tarihleri var bunlar arasındaki fark ne?
  2000 kişi alıyorlar diye duydum ama buraya hem sivil hem de memur olanlarda başvuruyormuş galiba,bu ikisinin toplamı mı 2000 yoksa sadece siviller için mi 2000?
  Birde PMYO’da mülakatlar çok basitmiş hatta şınav olaylarına falan hiç önem vermiyorlarmış diye duydum.PAEM’de de böyle mi?

  1. Admin dedi ki:

   KPSS girip barajı geçip başvuracaksın. Mülakat soruları sitede var, arama yapın.

 6. muhammet dedi ki:

  KPSS’den kaç puan almamız gerekli

 7. BEŞİR dedi ki:

  Adiminim ben 19.dönem pomem i asıl olarak kazandım ama askerdeyim ve gidemedim şubat 12de terhis oldum ama sitede 4.yedek alımı ile alımlar sonlandırılmıştır diyor okulu aradım diyor siteyi takip et beni ne zaman çağırırlar

 8. Eylül dedi ki:

  Merhaba; Ben lise mezunuyum önlisans okuyorum aciktan pöh’e basvurabilmem icin önlisans mezunu olmam gerek mi? Bayanlarda pöh alımı olacak mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

 9. ferdi dedi ki:

  01.02.1999 doğumluyum girebilirmiyim basvuru ne zaman kac puan uzeri

  1. Admin dedi ki:

   Şu an başvuru yok.

 10. ,,, dedi ki:

  polis özel harekat olmak isityorum üniversite mevzunu olmak şart mı

  1. Admin dedi ki:

   İlan gelince netleşir şartlar.

 11. Umutlu dedi ki:

  Admin yeni bi pöh alımının yedeklerden alınma ihtimali var mıdır sence. Mesela 12.dönmde de asil sayısı kadar yedek almışlar. Sonra yedekleri 13.döneme alıcaz diye ilan gelmiş fakat giriş yönetmeliği felan bişeyler çıkarmışlar alım iptal olmuş. Şuan zaten bu 19.dönemin yönetmeliği ihale khksı. Yeni bir khk ile yedeklere şans doğar mı sence

  1. Admin dedi ki:

   Yedekten alım diye bir durum olmaz. Yeniden ilana çıkılır.

 12. Umutlu dedi ki:

  Peki bu asiller hariç 20bin sıralamayı niye yaptılar bunun açıklaması var mı