18. Dönem POMEM Mezuniyet Törenleri Yapıldı!

19.03.2017
1.556
A+
A-
18. Dönem POMEM Mezuniyet Törenleri Yapıldı!

2016 yılı sonlarına doğru alımı yapılan 10 bin polis meslek eğitim merkezi öğrencisi bugün itibari okullarında yapılan törenlerle mezun oldular. 10 bin kişi olarak alınan öğrencilerin 9000 i erkek ve 1000 i de bayan olarak alımları yapılmıştı. Alımlar yapıldıktan sonra 6 ay olan eğitim süresinin de 4 aya kadar düşürülmesinin ardından polis meslek eğitim merkezi öğrenciler 19 martta mezun olmuş oldular.

POMEM Mezuniyet Törenleri Yapıldı!
Bugün itibari ile polis meslek eğitim merkezlerinde yapılan resmi mezuniyet törenleri ile mezun olan öğrenciler ortalama 15 gün sonra atamalarının yapıldıkları illerde görev başında olacaklar. Polis meslek eğitim merkezlerinde yapılan mezuniyet törenlerine okulların bulunduğu il valileri, il emniyet müdürleri ve çok sayıda yetkili katıldı. Yapılan mezuniyet törenlerinde yetkili isimlerin yaptıkları konuşmalar ardından yemin edilerek devam edildi. Ülke genelinde yapılan törenlerde toplam 9 213 polis memuru okullarından mezun oldular.

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU Karaman POMEM Mezuniyetine Katıldı!
Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine ise Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU’ da katıldı. Süleyman SOYLU yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet tarihinin terörle mücadelede en kararlı döneminin yaşandığını söyleyen Soylu, darbe girişimi sonrası güvenlik güçlerimizin dağılmasını bekleyenlere en güzel cevabın verildiğini söyledi.
Soylu konuşmasında “ Son altı ayda 153 önemli olay engellenmiş ve 4 canlı bomba ve eylem hazırlığında 21 şüpheli yakalanmış, 22 bombalı araç ele geçirilmiştir dedi.”
Konuşmasında ülkemizin bekası için polislerin nasıl fedakarlıklar yapacağını anlatan Soylu, polis adaylarına başarılar diledi.

Bizde yeni mezun olan polis memurlarına görevlerinde başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun!

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Smr dedi ki:

  Pomem ve paem de eğitim illeri neye göre belilirleniyor? Hangi illerde eğitim veriliyor acaba?

  1. admin dedi ki:

   Paem sadece Ankara da var diğerleri il bazlı okullar alanımızı inceleyin. http://polisnoktasi.com/kategori/polis-okullari/

 2. Adnan dedi ki:

  25.09.1989 doğumluyum lisans mezunuyum 2017 pomem e başvuru yapabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Başvurursunuz.

 3. anonim dedi ki:

  İyi akşamlar 3.50 miyop var gözümde sizce başvuru yapmalı mıyım?

  1. admin dedi ki:

   Göz dereceniz tutmuyor çizdirmeniz lazım.