Yeni Haberler
reklam
Ana Sayfa / POLİS HABER / 12 Bin Polis Açığa Alındı!

12 Bin Polis Açığa Alındı!

Bu gece saatlerinde emniyet genel müdürlüğünde fetö ile bağlantısı olduğu düşünülen 12 bin polis açığa alındı. Başta İstanbul ve Ankara illeri olmak üzere bir çok ilde açığa alınmalar yaşandı.

Açığa Almalarda Emniyet Müdürleri de Var
Bu gece gerçekleşen açığa almalar arasında üst düzey emniyet müdürlerinin de olduğu belirtiliyor. Açığa alınan polis memurlarının İl ve ilçe emniyet müdürlüklerinde silahlarına ve rozetlerine el konulduğu bildirildi.

Hangi İlde Kaç Polis Açığa Alındı!
Resmi olarak yapılan açıklamaların ardından ilk gelen bilgilere göre, Ankara’da bin 300, İstanbul’da 760, İzmir’de 580, Diyarbakır’da 652, Bitlis’te 278, Siirt’te 220, Kocaeli’de 145, Tokat’ta 127, Hatay’da 110, Van’da 95, Bilecik’te 90, Samsun’da 90, Artvin’de 76, Kırşehir’de 56, Giresun’da 52, Çanakkale’de 38, Tekirdağ’da 28 ve Manisa’da 28 polisin açığa alındığı bildirildi.

Açığa Alınan Polisler Ne Olacak?
Açığa alınan polis memurları soruşturmalar sonucunda, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen polislerin meslekten ihraç edileceği öğrenildi. Henüz isim listelerinin açıklanmaması nedeniyle sizlerle listeyi paylaşamıyoruz ancak listenin açıklanmasının ardından listeleri sizlerle paylaşacağız.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

30 polis şehit

İstanbul’daki Patlamada Şehit Olan Polislerimiz

Dün akşam Beşiktaş futbol takımının maçı sonrasında meydana gelen terör saldırısında ne yazık ki 30 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir