Psikiyatrik Tanı Polis Olmama Engelmi

105 gösterim
8 Ekim Pomem kategorisinde Cengizhanfb77 (800 puan) sordu
Herkese merhaba bundan iki yıl önce askerlik ićin tecilimi bozdurduktan sonra muane oldum ve  psikiyatrik muanede uyum bozukluğu teşhisiyle 1 yıl erteleme aldım. Sonrasında bir senenin sonunda tekrardan gidip muane olduğumda sağlamdıŕ askere gidebilir raporunu aldım. Bununla beraber bu bir senelik süre zarfında tekrardan ne psikiyatrist gittim nede ilaç kullandım. Sorum şu olacak bu uyum bozukluğu hangi dilime giriyor. Aslında bu raporda yazıyodü ama raporu kaybettiğim icin bulamıyorum. Bu polis olmama engelmidir.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
9 Ekim Cengizhanfb77 (800 puan) cevapladı
Lütfen yardımcı olabilecek varmı ?
9 Ekim Kalender Ayşe (900 puan) yorumladı
kardeşim ben de aratiriyorum bu konuyu son iki yilin tedavisiz semptomsuz geçmesi gerekiyormus öyle soyleniyor
9 Ekim Cengizhanfb77 (800 puan) yorumladı
Benim iki yılı geçti zaten hocam ama asıl sorun konulan tanının hangi dilime girdiği önemli c ve sonrası dilimlerde kaç yıl geçtiğine bakılmaksızın kabul görmüyormuş. Bana uyum bozukluğu teşhisi verilmişti. İlaç falan kullanmadım zaten öyle bir sıkıntım yok. Bununla beraber e nabıza hastalık geçmişine girdiğimde genel psikiyatrik muane başka yerde sınıflanmamış diyor. Ne olduğunu anlayamadım. Askerlik muayenesinde konulan tanı e nabızda yazmıyor nedense.
9 Ekim Kalender Ayşe (900 puan) yorumladı
Genel psikiyatrik muayene baska bir yerde siniflanmamis yani senin herhangi bir sikayet ile gitmedigini tani konulmadigini gosterir. Bu e nabizda bu sekilde yaziyorsa ve uzerinden iki yil gecmisse sikinti olacagini sanmiyorum.
9 Ekim Kalender Ayşe (900 puan) yorumladı
Kardeşim yeni egm saglik yonetmeligine bak istersen orada b diliminde uyum bozukluğu da var. Ve bunun uzerinden iki sene gecmis ise sikinti olmaz deniliyor. İnşallah bi sikinti yasamayiz
9 Ekim Cengizhanfb77 (800 puan) yorumladı
İnşallah kardeşim bir sıkıntı yaşamanız. Ben ilk tecilimi bozdurduğumda ıstanbul da bir hastaneden muayene olmuştum orda psikiyatri muayenesinde uyum bozukluğu teşhisi çıkmıştı. Hatta kişilik testi falan doldurmuştum. Bu testin sonucunda uyum bozukluğu çıkmıştı ve heyet kararı sonrası 1 yıl erteleme aldım sonrasında izmire yerlestigimden bir sene sonunda izmirde bir hastanede tekrar dan muayene olup askere gidebilir raporunu almıştım. Ama her niyeyse bu uyum bozukluğu teşhisi teşhisi nabizda çıkmıyor. Acaba ben tedavi için sonrasında hiç gitmedim ondan dolayımı böyle gözüküyor anlamadım. Diken üstündeyim baya askerlik raporlarında gözükür belkide. Birde bu uyum bozukluğunun dediğiniz gibi b dilimine girenide var c dilimine girenide onu nasıl ögrenicez bilmiyorum e nabızdada net bir tanı yazmadığından araştırma imkanımda olmuyor.
9 Ekim misafir yorumladı
E nabizda cikmiyorsa sikinti Olmaz bence kardesim ve dediğim gibi genel psikiyatrik muayene tanimlanmamis dediği seyde tani olmaz yani senin herhangi bi sikayetle gittiğin anlamina gelmez. Evet Dedigin gibi diger dilimlerde de var ayni tanilar ama onlar tedavi edilmelerine rağmen iyileşme gostermeyenler yani kronik hale gelmiş olanlar. Sizde zaten ilac vs. yok hatta tanı bile yok. Ve bunun uzerinden iki sene gectiyse inşallah bir sikinti cikmaz. Allah yardimcimiz olsun ben de bu konuyu çok arastiriyorum o yüzden yazmak istedim
10 Ekim Cengizhanfb77 (800 puan) yorumladı
Çok teskkurler hocam bende arastirmaya devam ediyorum. Bir bilgi bulursak haberleselim. Ama yine de ısrarla kafama takılan ilk askerlik için gittiğim devlet hastanesindeki muayenede uyum bozukluğu teşhisi konulmuştu şimdi nasıl gözükmüyor anlayamadım.

21,847 soru

40,068 cevap

26,646 yorum

10,125 üye

315 Çevrimiçi
7 Üye ve 308 Ziyaretçi

İlgili sorular

0 cevap 28 gösterim
8 Ekim Pomem kategorisinde Cengizhanfb77 (800 puan) sordu
4 cevap 5,889 gösterim
16 Aralık 2017 Pomem kategorisinde story *(Yeni) (1,400 puan) sordu
0 cevap 26 gösterim
8 Ekim Polislik kategorisinde Cengizhanfb77 (800 puan) sordu
3 cevap 164 gösterim
9 Eylül Askeri Alımlar kategorisinde Vatanperver1923 (400 puan) sordu
2 cevap 1,133 gösterim
9 Ocak Polislik kategorisinde Abdulkadirbb (205 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...