Yüz kızartıcı suç hagb paem

46 gösterim
6 Eylül Polislik kategorisinde gzm6868 (200 puan) sordu
Arkadaşlar merhaba 12-2015 tarihinde hırsızlıktan 1 yıl bir ay hapis cezası verildi ama iyi halden hagbye  çevirdiler. Yani hiç içeri girmedim. 5 yıl denetim süresi var tabi. Ben 5 yıl dolmadan bu kararı sildirebiliyor muyum? Bu karar bnim polis olmama engel mi? Lütfen yardımcı olacak birileri var mı?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Eylül OrkunVurgun ***(Çok Bilgili) (9,520 puan) cevapladı

Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,”

14 Eylül misafir yorumladı
Suç işlendiği tarihte kaç yaşındaydınız. Yardımcı olabilirim size

21,348 soru

39,191 cevap

25,411 yorum

9,938 üye

244 Çevrimiçi
5 Üye ve 239 Ziyaretçi

İlgili sorular

1 cevap 725 gösterim
2 cevap 515 gösterim
6 Mart 2018 Polislik kategorisinde DarkCool (960 puan) sordu
1 cevap 53 gösterim
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...