Anksiyete Tanımlanmamış Pmyo Engel mi ?

140 gösterim
11 Ağustos 2019 Pmyo kategorisinde Theokolis34 (200 puan) sordu
Merhaba arkadaşlar,
Ben bu sene PMYO mülakatına gireceğim. Yalnız şöyle bir sorun 02.01.2018 de özel bir hastaneye psikiyatriste bişey sormaya gitmiştim.

Şimdi baktımda Anksiyete bozukluğu - Tanımlanmamış olarak e devlette gözüküyor kayıtlarda.

İlaç kısmındada 1 adet yazılmış paxera ama kullanım sayısı 0 yazıyor.

Zaten kullanmadım psikiyatrist değil satış temsilcisi gibiydi maalesef. Altı üstü bir soru soracaktım.

Şimdi mülakatı geçersem ve kazanırsam bu sorun olur mu? Sorun olacaksa hiç başlamayalım. 1 sene sonra demesinler biz anlamayız kaydın var attık seni diye ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Ağustos 2019 ASKER 27 ***(Çok Bilgili) (16,460 puan) cevapladı
Kardeşim bu konu ve diğer tüm sorular hakkında youtube de bu site de internette bir çok  içerik var araştırmaya devam etmek lazım

Fakat şansınızı deneyin

Allah'ın dediği olur.

Cümlemiz Hakkında Hayırlısı.
12 Ağustos 2019 Theokolis34 (200 puan) yorumladı
Saol kardeşim. Baya araştırdım maalesef olmuyor.

Yani cidden üzüntü verici. Böyle bir hastalığım yok. Para avcısı bir özel hastane ve onun satış temsilcisi sözde psikiyatrist sayesinde polis olamıyoruz.

Yaa oradaki çocuk deseki tamam psikiyatrist müsait sorunu sor kapıdan hiç sorun olmayacak. Kayıt almamız lazım dedi ne bilim soru sorma parası herhalde dedim. Girdik. Ben bir ilaçla ilgili soru sordum iştah açıcı şurup. İşte eğer psikilojiyi etkileyecek bir şurupsa kullanmayayım diye. Herhangi bir rahatsızlığım olmasın sonradan. O bana diyorki niye kilo almak istiyorsun. Bende nezaketen cevap veriyorum. Bir de kişilik testi yapacağız diyor. İyi yapalım diyorum. Sorunun cevabını da bilmiyordu bu arada. Bebeklere iştah açsın diye verilen bir şurup Prakten.

Neyse onu da yaptık. Dedim sonuç ? Dedi bişeyin yok ama bakcaz. İçimden dedim ne para alacaksanız alın bir kurtulaydım bugün senden bidaha uğramam diye.

Para avcısı bir de diyoki şu psikologlada 15 günde bir görüşceksin. 150 TL kendisi 150 TL psikolog yolunu bulcaklar. Neyse bir ilaç yazdı. Kullan gel dedi. Tabiki de dedim. İlacı almadım bir daha da gitmedim. Tek günlük bir işlem yani.

Hatta eve gidince vay anasını doktor bile para kazancam diye neler yapıyor. Bu para ne meret bişey demiştim. E nabızda kullanım sayısı 0 yazıyor. O günde 2 kere giriş var. Biri kişilik testi için. Diğeri muayene e devlette de tanımlanmamış anksiyete bozukluğu yazıyor.

Şimdi polislik içinde 2 yıl boyunca psikiyatristin kapısından geçmiş olmayacaksın durumu varmış. E adamlarda haklı rahatlıkla rahatsızlığını gizleyebilir adam. Gittiysen yapacak bişey yok risk alamam diyor. Ne diyeceksin. Öyle geçirirler durumu falanda yok. Ankara kilit nokta herşeyden Yırtsan mezun olmadan önce son kez kendileri kontrol edip eliyorlarmış. Bir sürü örnek var.

İnternette yazılana da bakmayın. Adam 10 yere yanlış bilgi vermeyin ben devam ediyorum yazmış. 11. Yere beni de elediler yazmış. Sen önceki 10 yoruma Baksan sorun olmaz diye düşünürsün ama adam elenmiş.

Neyse nasip deilmiş. Yönetmelik çok net. Şöyle diyor. Eğer aşağıda belirttiğim hastalıklardan biri olmuşsa ve 2 yıl geçmediyse gelme eleriz. Eğer daha özel bişeyse ve burada yazmamışsak o zaman heyet karar verir. Yani doktor inisiyatifinde yazanlar yanlış biliyor. Eğer o yazılanlardan biri değilse durumun o zaman heyet bakıyor. Ve yinede risk almamak için iyisin hoşsun sağlıklısın ama yönetmelik gereği elemek zorundayız diyorlar. Yani işin sonunda mezun olanlar filana bakmayın onların durumu farklıdır sonuçta kendileri gezip yazmamış. Kulaktan duyma.

Hiç 2 seneyi heba etmeye gerek yok. Üniversite kazandım zaten oraya gitcem. Ama çok da iyi bir polis adayı kaybetti emniyet genel müdürlüğü. Yapacak bişey yok. Yola devam etmek lazım. Herkese iyi bayramlar :)
12 Ağustos 2019 ASKER 27 ***(Çok Bilgili) (16,460 puan) yorumladı
Vay be kardeşim ne diyeceğimi bilemedim sıkma güzel canını nasip değilmiş.

Allah bir kapı kapatır bin kapı açar şu an da zaten bir üniversite kazanmışsın belki de senin için bu daha Hayırlı olacak.

Elden bir şey gelir mi gelmez  yapacak bir şey yok

Ben yine de şunu demek istiyorum.

Mülakatlarda bu durumu iyice bir anlatsanız hani bir ihtimal kazanma şansınız da var diye düşünüyorum.

Olmuyorsa da zorlamamak gerek nasip değilmiş diyip yoluna bakacaksın.

Bu memleketin iyi bir Polise iyi bir Askere ihtiyacı olduğu kadar iyi bir Öğretmene iyi bir Hukukçuya da ihtiyacı var diğer saymadıklarıma da ihtiyacı var.

Allah'ın dediği olur.

Yolunuz Açık Olsun

Cümlemiz Hakkında Hayırlısı.

22,870 soru

41,814 cevap

28,803 yorum

10,574 üye

74 Çevrimiçi
1 Üye ve 73 Ziyaretçi

İlgili sorular

2 cevap 484 gösterim
25 Şubat 2019 Polislik kategorisinde Fatih DOĞAN (610 puan) sordu
1 cevap 1,073 gösterim
27 Ağustos 2018 Pmyo kategorisinde Özbey Akadı (600 puan) sordu
0 cevap 149 gösterim
25 Şubat 2019 Pomem kategorisinde Alp.e (200 puan) sordu
1 cevap 699 gösterim
18 Ekim 2018 Akmsl (800 puan) sordu
1 cevap 79 gösterim
29 Temmuz 2017 Pmyo kategorisinde hazalgnlds **(Yardımsever) (2,850 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...