Polis özel harekat

77 gösterim
18 Temmuz PÖH kategorisinde YILMAZ F (300 puan) sordu
Herkese selamun aleykum , ismim furkan yilmaz , yurt dişinda yaşıyorum , iki sorum olacak : fransada lisemi bitirdikten sonra polis özel harekatçı olabılirmiyim ve ikinci sorum , paraşüt ile eğitimler var mi , var sa da katilmadiğimizda ne olur ? Küçük bir korku var . Hepinize allah razı olsun , bu vatani koruyorsunuz , hayalim polis özel harekatçi olmak , çok calisiyorum . Çok isteyen değil , çok çalişan alırmış istediğini . Allaha emanet olun .

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
19 Temmuz Coskun ****(Üst Düzey Uzman) (26,950 puan) cevapladı
Aleyküm selam Furkan kardeşim lise mezunu olup pöh olamazsın. PÖH olmak için diş kaynak alımı sona erdi sadece teşkilat içinden alim mevcut bunun için izlemen gereken yol ön lisans ya da lisans mezunu olup kpss ye girmen gerekiyor. Ön lisans için 70(65-60) düşürülmesi bekleniyor soylunun açıklamasına göre. Lisans düzeyinde işe 60 puan alman gerekiyor en az. Sonrasında POMEM alımı olduğunda başvuru yapıyorsun eğitimin sonuna doğru PÖH heyet gönderiyor gönüllüleri seçiyorlar ama bu hep olan birşey değil. Ya da POMEM eğitimini bitirdikten sonra mesleğe başlıyorsun ve emniyete PÖH ten yazı geliyor PÖH branşına alim olacaktır diye başvuru yapıyorsun ve süreç ilerliyor. Ama sen liseyi bitirdikten sonra Türkiyede TYT sınavına girim PMYO (POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU) NA da girebilirsin seçeneğin var yani. 2. Soruna gelecek olursak PÖH te dağcılık eğitimi var paraşüt eğitimi ankarada veriliyor diye biliyorum ismide arama kurtarma eğitimi olarak geçiyor. Hakkında hayırlısı olsun...

22,546 soru

41,475 cevap

28,455 yorum

10,390 üye

101 Çevrimiçi
0 Üye ve 101 Ziyaretçi

İlgili sorular

1 cevap 59 gösterim
6 Kasım PÖH kategorisinde SERTOĞLU (200 puan) sordu
0 cevap 19 gösterim
26 Ekim PÖH kategorisinde D***** K **(Yardımsever) (3,825 puan) sordu
2 cevap 118 gösterim
31 Ağustos PÖH kategorisinde M.Tuğba *(Yeni) (1,300 puan) sordu
4 cevap 168 gösterim
5 Nisan PÖH kategorisinde 3harfli **(Yardımsever) (4,030 puan) sordu
2 cevap 91 gösterim
1 Şubat PÖH kategorisinde Serkan_pöh (800 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...