Polis Meslek yüksekokulu

59 gösterim
17 Ocak Polislik kategorisinde sener **(Yardımsever) (5,550 puan) sordu
Sivil polisler eşofman ile görev yapabilirmi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
17 Ocak ÜLKÜ ****(Üst Düzey Uzman) (84,435 puan) cevapladı

2. Sivil olarak görev yapan personelimiz tarafından:

a. Her türlü sakal ve bıyık ile uzun saç bırakılmayacaktır. Ancak görevin özelliğine göre belirli konularda görev yapan personele en üst birim amiri tarafından saç, sakal ve bıyık için aşırıya kaçmayacak şekilde yazılı izin verilebilecektir.

b. Bayan personel abartılı makyaj ve saç modelleri kullanmayacak, tırnakları mesleki ciddiyete uygun olacaktır.

c. Personelin saçları dağınık, bakımsız veya dikkat çekecek şekil ve renkte olmayacaktır.

d. Polis yeleği ile görev yapan bayan personelin yüzlerini kapatmayacak şekilde başlarına taktıkları desensiz giysiler, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinde belirtilen şekil, bizim ve renkte olacaktır.

e. Mesleki ciddiyete aykırılık teşkil edecek şekilde; askılı, kolsuz, dar veya aşırı dikkat çeken şekil, renk ve tipteki kıyafetler giymeyecektir.

Gerek resmi gerekse sivil kıyafetle görev ifa eden personelimi; Yönetmelikte ve yukarıda sayısal hususlar çerçevesinde Emniyet Teşkilatına yakışır bir tarzda hareket etmeli, mevzuata uygun olarak giyilen kılık ve kıyafetin öncelikle personelin kendisine, mensubu olduğu kuruma ve topluma olan saygısının bir ifadesi olduğu bilinciyle dış görünüşüne gerekli özeni göstermelidir.

Bu itibarla; konunun tüm personele tebliğ edilerek sıralı amirlerce sürekli olarak denetim ve kontrollerin yapılması, belirli aralıklarla bu kapsamda bilgilendirme eğitimleri verilmesi, uyarılara rağmen mevzuata aykırı davrandığı tespit edilecek personel hakkında ise istisnasız olarak gerekli disiplin işlemlerinin yapılması, aksi takdirde konudan sıralı amirlerin sorumlu tutulacağının bilinmesi hususlarında;

Gereğini önemle rica ederim.

Süleyman SOYLU

Bakan

20,899 soru

38,620 cevap

24,774 yorum

9,782 üye

199 Çevrimiçi
5 Üye ve 194 Ziyaretçi

İlgili sorular

2 cevap 85 gösterim
21 Mart Polislik kategorisinde Mustafa eren *(Yeni) (1,010 puan) sordu
1 cevap 50 gösterim
20 Ocak Polislik kategorisinde sener **(Yardımsever) (5,550 puan) sordu
1 cevap 63 gösterim
17 Ocak Polislik kategorisinde sener **(Yardımsever) (5,550 puan) sordu
3 cevap 116 gösterim
10 Haziran Pmyo kategorisinde Polissim (300 puan) sordu
1 cevap 50 gösterim
18 Ocak Pmyo kategorisinde sener **(Yardımsever) (5,550 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...