Uzman Erbaş Yönetmeliği (Madde 6 G Fıkrasınca) İşlemleriniz Sonlandırılmıştır (Lüten Bakar mısınız? Lütfen.)

1,859 gösterim
23 Temmuz 2018 Askeri Alımlar kategorisinde Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) sordu

Saygıdeğer asker,polis,memur arkadaşlarım ve büyüklerim,
Saygıdeğer asker,polis,memur adayı arkadaşlarım ve büyüklerim,
Sevgili benden küçük olan kardeşlerim,

Aşağı da ki konu hakkında bir çok web sayfasında yardım istedim, bir de sizlerden fikir almak istiyorum. Konu hakkında yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

23 Mayıs tarihinde, Ankara Personel Temin Daire Başkanlığında, Uzman Çavuşluk için sınava girdim. Önce yazılı sınavı, ardından spor, ve en son olarak mülakatı başarıyla geçtim ve Heyet raporu almak için Hastaneye sevk edildim. Yaklaşık 12-13 doktordan "Sağlamdır" onayı alarak heyet raporumu da aldım. En son aşama güvenlik soruşturmam kaldı. Eşimle (Bu arada 11 aylık evliyim) yaklaşık 1.5 2 ay, büyük bir heyecanla Eğitim için SMS gelmesini bekledik. Fakat üzücü ve hayallerimizi yıkan haberi geçtiğimiz salı günü CİMER tarafından gelen yazı ile aldık. Bana gelen mesaj da, "Uzman Erbaş Yönetmeliği (Madde 6 G fıkrası) şartlarını taşımadığınız için işlemleriniz sonlandırılmıştır" denildi. Madde 6 G fıkrası (Güvenlik soruşturması olumlu olmak) şimdi bu durumu büyük bir açık sözlülük, şeref ve namus sözü vererek anlatacağım. DEVAM EDEN MAHKEMEMDEN DOLAYI ELENDİĞİMİ DÜŞÜNMEKTEYİM. ÇÜNKÜ NE BİR FETO BAĞLANTIMIZ VAR, NE DE BAŞKA BİR ŞEY.  (1. 2. 3. DERECE) NE DE 2. BİR DEFA KARAKOLA GİTMİŞLİĞİM VE GİTMİŞLİĞİMİZ VAR. ASKER POLİS OLMAK İSTEYEN İNSAN, VATANINA MİLLETİNE İYİ BİR BİREY OLMAK İSTEYEN İNSAN, NEDEN BÖYLE BİR ŞEYLERE KALKIŞSIN?

Devam Eden Davan Konusu;

2014 yılında (2911 sayılı gösteri yürüyüşlerine katılma ve kamu malına zarar verme) den dolayı mahkeme açıldı. Fakat ben o gün gösteri yürüyüşüne katılmadım, ve kamu malına zarar vermedim. (Bana atılan suç o gün düzenlenen bir yürüyüşe katılmam ve  TOMA'ya zarar vermem) arkadaşlar, ben elime en ufak bir iğne alıp sağa sola atmış bir insan değilim. O gün batıkent'de olan yürüyüşe müdahele olduğunu görünce, otübüs durağından, metro ile evime dönmek için, bilet gişesine doğru koşarak uzlaştım. Gişe önünde biber gazından dolayı bayılan teyzemizi kucaklayıp yukarı çıkarttım, ve geri evime dönmek için aşağıya indiğimde, gişenin orada bekleyen polis abilerimiz, beni de gösterici sanarak gözaltına aldı. Derdimi kimseye anlatamadım. O kadar tartaklanıp, dövülmeme rağmen tek bir kimseden şikayetci bile olmadım. Çünkü ortada yanlış bir durum vardı, ve ben o an ki duruma kapıldıklarını düşünerek asla tek bir şikayette bulunmadım. Ama beni tartaklayan abilerimiz, ve oradan bulunan 11-12 polis kardeşlerimiz malesef benden bu suç yönünden şikayetci oldular. Dava halen devam etmekte. Geçtiğimiz salı günü 11. duruşma yapıldı. Bana ait, görüntü kaydı, delil, ispat hiç bir şey yok. Geçen hafta olan duruşma, geçici hakimden dolayı 18 Eylül gününe ertlendi. Sürekli ertelenmesinin sebebi ise, benim dışımda gözaltına alınan kişilerin hiç bir duruşmaya katılmaması ve ifadelerinin alınamaması. Ama ben efendice, düzgünce gidip bütün duruşmalara katıldım. Çünkü SUÇSUZUM! Şimdi size sormak istediğim şu;

18 eylül'de yapılacak olan duruşmadan, hiç bir ceza almadan, BERAAT alırsam (Sanırım hakimin bu yönde kararı olabilir. Çünkü TSK belgelerimizi sunduk ve beraatimi istedik avukatım ile) ve tekrar UZMAN ÇAVUŞLUĞA veya POLİSLİĞE veya BEKÇİLİĞE veya JANDARMA'YA veya BAŞKA BİR KURUMA başvursam, güvenlik soruşturmam yine olumsuz sonuçlanır mı? Tek sormak istediğim bu. Lütfen rica ediyorum, emek verip bu kadar açık bir şekilde ve düzgünce yazdım, gerçekten bu konu hakkında az da olsa bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hiç bir zaman hayallerinizin peşini bırakmayın. Yarınlara umutla bakın. Bir insanın hayallerinin ve umutlarının yıkılmasını en iyi ben bilirim...

Saygı ve sevgilerimle...

3 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Temmuz 2018 Akskkssoı727262ı2 ***(Çok Bilgili) (11,910 puan) cevapladı
Kardesim senin adina uzuldum ben samimiyetine inaniyorum, sanirim mahkemeye gitmelisin oncelikle kendi mahkemendende beraat etmelisin.
Cok sanssiz bir durum olmus samimiyetine inaniorum benim basimada biraz alakasiz olucak ama, okuldayken boyle bir durum gelmisti ogretmenle dalga geciyodu ogrenciler bende kantine gidiyordum ogretmende benim dalga gectigimide sanip yakalayip beni tartaklamisti ne kadar soylesemde inanmamisti mudure goturup, ailemi cagirdilar ailemede soyledim, anca en sonunda kameraya bakmak akillarina geldi inanndilar benden ozur dilediler. Ilkokuldaydim daha. Elinden geleni yap sucsuzsan insAllah duzelir.
23 Temmuz 2018 Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) yorumladı

Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevap için. Mahkemeden beraat aldıktan sonra tüm hukuksal işlemlerimi gerçekleştireceğim. Gerekirse sıfırdan tekrar sınavlara girip, tekrar hastane raporlarını alıp, tekrar güvenlik soruşturmasına girmek istiyorum. Fakat tek korkum yaş. 1991 doğumluyum. Bu yıl son şansım Uzman Çavuş'luk için sanırım. Lise mezunuyum. Hacettepe Üniversitesi 2 yıllık Turizm Otelcilik okudum. Fakat (Özel sebeplerden dolayı) mezun olamadım. Lise mezunu gözüküyorum. Çocukluk hayalim benim Asker veya Polis olmak. Ama böyle bir şeyden dolayı "Güvenlik Soruşturmamın Olumsuz Olması" beni tamamen yıkıyor. Sanki beraat etsem bile artık ne Asker ne de Polis olabileceğim aklıma bile gelmiyor. Sanki hiç bir devlet kurumu beni kabul etmeyecek gibi hissediyorum. Eşim ve benim, hayallerimiz resmen yıkılmış durumda...

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Temmuz 2018 Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) cevapladı

Konu günceldir. Lütfen yardım...

25 Temmuz 2018 Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) yorumladı

Konu Güncel.

0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 Ocak 2019 Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) cevapladı
Konu günceldir.

Yardımlarınız rica olunur.
10 Ocak 2019 Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) yorumladı
Konu güncel. Lütfen yardımm...
15 Ocak 2019 Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) yorumladı
günceldir lütfen.
18 Mart 2019 Kadir yorumladı
Öncelikle Selamun Aleyküm aynı şekilde ben 2 hafta önce bu maddeden dolayı olumsuz cevap aldım , yazdan kalma mahkemem vardı şarhoş biriyle bi tartışmam oldu ayırırlarken düştü kaşını yardı kanadı şikayetçi oldu , 4 nisanda duruşmam var , savcı dosyayı düşürdü kamera kaydı olmadıgı için yaralama oldugu için kamu devam ettiriyor ,kendim sporcuyum mülakatları üst düzet başarıyla geçtim hiç bi saglık problemim yok ve sicilim temiz buna ragmen olumsuz geldi , dediginiz gibi mahkeme oldugu için olumsuz geldigini düşünüyorum ben de , 4 nisan da ki duruşmadan sonra Dava açıcam , ayrıca bi kaç tane arkadaşımın da olumsuz gelmiş onlarında mahkemeleri varmış. Yalnız dava açma süreniz 2 ay onu geçirdiyseniz açma şansınız kalmıyor , Allah gönlünüze göre versin..
21 Haziran 2019 Uzm.Shn.06 **(Yardımsever) (4,460 puan) yorumladı
Beraat ettim arkadaşlar...
2 Nisan Admin3535 yorumladı
Sonuç ne oldu kabul edildin mı eğitime ?

24,009 soru

43,666 cevap

30,983 yorum

11,119 üye

243 Çevrimiçi
6 Üye ve 237 Ziyaretçi

İlgili sorular

1 cevap 241 gösterim
1 cevap 2,214 gösterim
16 Temmuz 2018 YESILBERE ****(Üst Düzey Uzman) (37,715 puan) sordu
1 cevap 219 gösterim
18 Temmuz 2018 Askeri Alımlar kategorisinde Akskkssoı727262ı2 ***(Çok Bilgili) (11,910 puan) sordu
1 cevap 122 gösterim
16 Temmuz 2018 Askeri Alımlar kategorisinde Akskkssoı727262ı2 ***(Çok Bilgili) (11,910 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...