UZMAN ÇAVUŞLUK - 2018 - LÜTFEN FİKİR VEREBİLECEK BİRİLERİ?

123 gösterim
8 Haziran 2018 Askeri Alımlar kategorisinde uzm.shn06 (200 puan) sordu

***LÜTFEN BİR CEVAP LÜTFEN***

Merhabalar,

Uzman Çavuşluk Sınavımı başarıyla geçtim geçen hafta, heyet kurulundan da Uzman Erbaş Olur – Komando Olur – Paraşütler atlar raporunu aldım.

Sadece Güvenlik Soruşturmam kaldı. Sizlere sorum şu; (Lütfen net bilgiye ihtiyacım var)

2014 yılının 3.ayında Ankara’da haksız yere ve hiç bir suçum yokken işyerimden evime gitiğim zaman “Protesto yürüyüşü sırasında o kalabalığın içinden ben de gözaltına alındım (Toplam 10 kişi falan)” derdimi kimseye anlatamadım hiç bir suçum yok dememe rağmen gözaltına alındım. 3 hafta sonra evime 17.Asliye Ceza Mahkemesi (2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüşü kanunu gereği) diye bir tebligat geldi. Mahkemeye çağrıldım. 2014 yılından bu yana toplam 11 duruşma oldu. 12. duruşma Temmuz ayında. Ama bir türlü sonuca bağlanmıyor. Kesinlikle hiç bir suçum yok, görüntü kaydım vs yok. Kanıt ispat yok. Evime gidiyordum sadece. Kendime güveniyorum zaten. SİZCE BU SEBEPTEN DOLAYI ELENİR MİYİM? Güvenlik soruşturmasından. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim. Elenmek istemiyorum…

Saygılarımla,

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2018 memur1 *****(Profesör) (124,230 puan) cevapladı

Yalnıs anlama ama protesto yürüyüşün içeriği neydi ? Devlete karşı yapılan bir eylem vesaire ise hiç şansın yok zaten, terör eylemi olarak görülür fakat öyle önemsiz bi yürüyüş ise ve poliste güvenlik önlemi almak maksatlı gözaltına başladıysa bi sorun olacağını sanmam.

8 Haziran 2018 misafir yorumladı
Merhabalar, teşekkürler cevap için.

Devlete karşı olan bir protesto yürüyüşü değildi. Bildiri dağıtan 2 liseli gence satırlı ve bıçaklı saldırı olmuştu. O semtin halkı da bu magandalara karşı bir protesto yürüyüşü düzenlemişti. Lâkin ben o yürüyüşte bulunmadım. Orada otobüs durağında beklerken biber gazlı müdahale yapılınca, ben de panikle metroya doğru koşup merdivenden indim. Hatta merdivenden inip direk metroya binmedim. Yerde bayılan bir teyzemizi ayağa kaldırıp yukarı çıkarttım. Sonra gişelere gelip tam bileti basacakken sivil polisler beni de yürüyüşe katıldım sanarak gözaltına aldılar. O an zaten derdimi orada ki kimseye anlatamadım, hem gözaltına alındım hem de çok sağlam dayak yedim. Umarım derdimi anlatabilmişimdir, ve anlamışsınızdır. Teşekkürler.
12 Haziran 2018 misafir yorumladı

Yardımcı olacak arkadaşlar. Lütfen.

24,009 soru

43,666 cevap

30,983 yorum

11,119 üye

232 Çevrimiçi
5 Üye ve 227 Ziyaretçi

İlgili sorular

0 cevap 60 gösterim
0 cevap 50 gösterim
25 Ağustos 2018 Askeri Alımlar kategorisinde Slalom ***(Çok Bilgili) (9,400 puan) sordu
1 cevap 74 gösterim
1 Şubat Askeri Alımlar kategorisinde Rümüş (600 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...