polis akademisine gitmek istiyorum her yerde bambaşka şeyler yazıyor bir yardım!!!

66 gösterim
12 Aralık 2016 Polislik kategorisinde nurgül (400 puan) sordu
şu an lise son öğrencisiyim akademiye gitmek istiyorum ama hiç bir yerde doğru düzgün bilgi yok sadece giriş koşulları var ben mülakatları merak ediyorum geçen seneki parkur nasıl sözlü mülakatta genelde nasıl sorular sorulabiliyor yazılı sınav kalktımı kalmadımı başvuru tarihi ve mülakat tarihleri lise mezunu olarak akademinin hangi bölümüne girebilirim (gbe-abe  vs) ya allah rızası için biri yardım etsin artık.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Aralık 2016 VangelisTK (Admin) (560,400 puan) cevapladı

Polis Akademisi denilen üniversite bazında eğitim veren polis yetiştirme kurumu kaldırıldı. Aynı kurum adı altında lise mezunları için şuanda PMYO hizmet vermektedir. YGS sınavından o yılki istenilen başarı puanını ham olarak elde ederseniz PMYO mülakatlarına girmeye hak kazanırsınız. YGS sınavından sonra Polis Akademisi resmi sitesindeki duyuları takip ediniz. 

23,021 soru

42,028 cevap

28,959 yorum

10,664 üye

180 Çevrimiçi
0 Üye ve 180 Ziyaretçi
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...