Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / POMEM-PAEM Başvuru Aşamaları Nasıldır?

POMEM-PAEM Başvuru Aşamaları Nasıldır?

Polislikle ilgili net bilgisi olmayan bazı polis adayları polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezinin başvurularının nasıl olduğunu sürecin nasıl işlediğini merak ettiklerini söylediler bizlerde sürekli tek tek sorulara cevap vermektense böyle bir yazı hazırlamayı uygun gördük. Bu yazımızda polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezi başvurularının nasıl yapıldığından başlayıp okula girişe kadar neler yapacaksınız detaylı olarak sizlerle paylaşacağız.

POMEM-PAEM Başvuru Aşamaları Nasıldır?
İlk olarak arkadaşlar şunu söyleyerek aşamalara geçeceğim polis meslek eğitim merkezi (POMEM) ve polis amirleri eğitim merkezi (PAEM) başvuru aşamaları tamamen aynıdır biz yazımızda pomemi baz alacağız. POMEM ve paem e hazırlanacak arkadaşlar bu iki polis alımı da kpss sınavının genel kültür genel yetenek P3 puan türünden alınan puan ile alım yapmaktadır. Peki genel olarak bu alımlarda kpss baraj puanı kaç oluyor? Arkadaşlar kpss baraj puanı her sene değişmektedir. Genel olarak paem 70 puan, kpss de 60 puan baraj olarak belirlenmektedir. Yapılan kpssde bu puanı alan adaylar o yıl içerisinde polis akademisinin alımla ilgili ilanını bekleyeceklerdir. İlanın duyurulmasının ardından adaylar polis akademisi sitesinden ön başvurularını yapacak ve sınav ücreti olarak o yıl belirlenen miktarı belirlenen bankaya yatırarak şahsen başvuru yerlerinin açıklanmasını ve şahsen başvuru da istenen evrakları hazırlayacaklardır.

Şahsen başvuru yerleri belli olan adaylar hazırladıkları evraklar ile mülakat ve fiziki yeterlilik sınavları için kendilerine açıklanan gün ve saatte sınav yerlerinde hazır olacaklardır. Sonrasında adaylar şahsen başvurularını yaparak ön sağlık, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutulacaklar. Bu aşamaları başarı ile geçen adaylar sınavların bitmesinin ardından sınav sonuçlarının duyurulmasını bekleyecekler. Sınav sonuçlarının duyurulmasıyla asıl olarak kazanan adaylara kazandıkları okul ve intibak tarihi iletilecek, adaylar bu tarihlerde okula giderek 10-15 günlük intibak eğitimine başlayacaklardır. İntibak eğitimini de başarı ile geçen adaylar evlerine yüklenme senedini imzalatmaya gidip sonrasında 1 hafta sonra tekrar okula dönerek asıl kayıtlarını yaptırarak eğitim ve öğretime başlayacaklardır.

İlginizi Çekebilir...

aof-mezunlari-pomem-e-girebilir-mi

AÖF Mezunları POMEM’ e Girebilir mi?

Polis meslek eğitim merkezlerinde öğrenci olmanın şartlarının başında gelen lisans mezunu olma şartı açık öğretim …

4 Yorum

  1. Sayin admin peki bu POMEM ve PAEM de elemeler çok oluyor mu? Yani ufak şeylere cok takiliyolarmi?

  2. yeni alımlar ne zaman olur pomem ve paem için en yakın tarih öngörünüz nedir ? saygılar

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..