Yeni Haberler
Ana Sayfa / POMEM / POMEM Başvurusunda İstenen Belgeler

POMEM Başvurusunda İstenen Belgeler

Polis meslek eğitim merkezi sınavına başvurularını yapan adaylardan sınav merkezlerine çağrılan adaylardan istenen belgeler şunlardır. Başvuru da istenen belgeleri eksiksiz olarak götürmelisiniz aksi halde başvuruları kabul edilmeyecektir.

POMEM Başvurusunda İstenen Belgeler

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;
a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)
b) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgilendirme formu https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrak https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
d) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi, (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

e) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)
h) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,
ı) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
i) Sınav Giriş Belgesi,

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

2016-pomem-1-yedek-sonuclari-aciklandi

2016 POMEM 1. Yedek Sonuçları Açıklandı!

Geçtiğimiz pazar günü başlayan polis meslek eğitim merkezi intibak eğitimine katılmayan ve geçici kayıtlarını yaptırmayan …

45 Yorum

 1. 3 ay sonra askere gidecegim basvuru yapabilirmiyim?

 2. S.aleyküm admin sol kolumda dövme ve bıçak izi var sorun olur mu şansımı denemek istiyorum

 3. başvuru yapamıyoruz site kapalı nasıl olcak bi yardımcı olun lütfen

 4. İstenilen belgeler ön başvuru kabul edildikten sonra şahsen başvuruda verilecek demi

 5. On basvuru yaptım üçretini yatırdım sımdı sıteyımı takip edecegim. Pöh için

 6. basvuru istenen belgeleri nerde temin edicez

 7. ön basvuruda sadece basvuru numarası var
  baska bişey yapıcazmı

 8. Açık lisede sroumlu ders yok mezunıyet 192 benım 190 2 kredım var ocagın 3de sınavım var gecıcı bıtırme belgesı derken onumu kasdediyor

 9. ben interntten basvuru yaptım şimdi hangı bankaya para yatırılacak ve hangı evraklar hazırlanack dıye bılgı rıza etsem

 10. Evrakları nereden indirecek

 11. Mülakatta barfisk varmı admin

 12. ön basvuruyu yaptım parayı yatırdım suan ne yapmam gerekiyor ?

 13. Admin sınavları geçtikten sonra, kaç ayneğştimden sonra göreve başlanacé

 14. ben başvuruyu yaptım parayı halk bankasından .içerideki görevliye yatırdım 78 tl dekontu aldım ama atm dekontuna benzemiyor ufak olana 19.pomem felan yazıyo başka yapmamız gereken birşey varmı

 15. kardeşim ben parayı atm den deil de içeriden yatırdım sıkıntı olurmu

 16. Admin 2 tane dişim yamuk hiç bir eksiklik yok sorun yaratırlar mı sence?

 17. S.a ben basvuru formu ile bankaya yatirdgin dekont birde fotograf var baskada birsey yok arkadaslar nasil yapacazki nerden indirecez gerekli evraklari yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim

 18. Arkaddaslar yardiminiza ihtiyacim var

 19. istenilen belgeleri nasıl toplayacaz

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..