Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / Polislik Yaş Hesaplama Motoru

Polislik Yaş Hesaplama Motoru

Polis olmak isteyen adaylar için polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezi sınavlarına giriş için yaş şartı en önemli husustur. Polis olmak için her polis yetiştiren okulun ayrı bir yaş şartı bulunmaktadır. Bu yaş şartlarında genel olarak şu yaştan gün almamış olmanız gerekmekte denilmektedir ve bu husus adayların kafalarını karıştırmaktadır. Biz de bu kafa karışıklıklarını gidermek için bir yaş hesaplama robotu hazırladık. Bu yaş hesaplama robotu sizlere sınava girip giremeyeceğinizi söylemeyecektir en başta bundan bahsedeyim. Bu yaş hesaplama motoru yaşınızdan gün alıp almadığınızı belirtmek içindir. Hangi okulun adaylarının kaç yaşından gün almaması gerekli olduğunu aşağıda sizlerle paylaşacağız ancak öncesinde polislik yaş hesaplama motoruna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Yaş Sınırı
Polis amirleri eğitim merkezi sınavlarına girmek isteyen adaylardan emniyet mensubu olanların meslekte fiilen iki yılını dolduran ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibari ile kırkbeş yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Polis amirleri eğitim merkezi sınavlarına girmek isteyen sivil adaylardan ise 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak şartı istenir..

Polis Meslek Eğitim Merkezi Yaş Sınırı
Polis meslek eğitim merkezi sınavlarına girmek isteyen bay ve bayan adaylardan 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak şartı istenir.

Polis Meslek Yüksek Okulu Yaş Sınırı
Polis meslek yüksekokulu sınavlarına girmek isteyen bay ve bayan adaylardan 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak şartı istenir.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

POMEM-PAEM Başvuru Aşamaları Nasıldır?

Polislikle ilgili net bilgisi olmayan bazı polis adayları polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri …

32 Yorum

 1. 30 eylül 1999 doğumluyum 2017 de girebilecek miyim ?

 2. 05,04,1987 dogumluyum girme sansım varmı

 3. 7 kasım doğum günüm 14 kasımda başvurular bitiyor başvura biliyorum demi

 4. 27.01.1998 doğumluyum 10bin özel harekat başvurusuna girebilir miyim ????

 5. 20.10.1998 doğumluyum lise mezunuyum girebilir miyim ? 10 bin pöh için

 6. 01.01.1999 doğumluyum gecen sene liseden mezun aldım basvuru yapabilirmiyim

 7. 28.04.1989 doğumluyum özel harekata başvurmayı düşünüyorum bende girebilirmiyim

 8. merhaba pomem yas sartı 31 aralık ıtıbaryle 30 dan gun almama gerekıormus onumuzdekı sene alım ılanı mayısta cıkarsa ben temmuz 1988 dogumlu bırı olarak basvuru yapabılıormuyum kanun geregı 30umdan gun almıyorum rıca etsem cewap verırmısınız.

 9. Lise son sinif ogrencisiyim 10 bin ozel harakta alimina basvurdum numara verdi parayida yatirdim ama son sinif oldumdan dolayi kabul edilirmiyim edilmesem kayit almazdi e devlete yasim alinirmiyim mülakata ?

 10. 01.11.1999 doğumluyum bu girebilirmiyim

 11. 22.02.1988 dogumluyum sayin admin 2017 pomeme basvurabilirmiyim?

 12. 28 Ekim 1988 doğumluyum sayın admin 2017 pomeme girebilir miyim bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden sağ olun.

 13. Ocak 2018 de 18 olucam ama kasım 2017 de polislik sınavları var 2 ayla kurtarabilir miyim lise mezunuym

 14. ekim 12.1999 dogumluyum pmyo 2017 başvurabilirmiyim

 15. 26 Aralık 1999 doğumluyum kpss den 80 aldım 2017 ygs den belirlenen puanı geçersem polis olabilir miyim? Bir poliste aranacak bütün şartlar uyuyuor.

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..