Yeni Haberler
Ana Sayfa / POLİSLİK / Polisin Şark İllerinin Görev Süreleri Değişti

Polisin Şark İllerinin Görev Süreleri Değişti

Uzun zamandır açıklanması beklenen polis tayinlerinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Polislerin Şark İllerindeki Görev sürelerinde değişiklik yaptı. Yapılan bu değişiklik sonrası polislerin tayinlerinin muhtemelen bugün içerisinde yani 17 Haziran 2016 da açıklanacağı akıllara gelmiş durumda. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle yeni süreler 06/06/2016 tarihli yazı ile kararlaştırılmış durumda.

Yeni Görev Süreleri Kimleri Kapsayacak
Şuanda şarkta olan binlerce polisin merak ettiği yeni sürelerin kimleri kapsayacağı sorusunun cevabı ise 2016 yılında şark hizmetine gelecek olan polis memurlarını kapsayacağıdır arkadaşlar şuanda şarkta olan polisleri bu süreler ilgilendirmemektedir.

Yeni Şark Süreleri İl İl Ne Kadar Oldu?
Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle illerin görev sürelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca resmi gazete linkine de yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

sarksureleri

sarksureleri2

sarksureleri3

sarksureleri4

sarksureleri5

sarksureleri6

sarksureleri7

sarksureleri8

sarksureleri9

sarksureleri10

RESMİ GAZETE LİNKİ

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Adıyaman Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri

2016 yılı değişiklikleri ile Adıyaman Merkez ve İlçeleri Görev Sürelerine Aşağıdan Ulaşabilirsiniz.   ADIYAMAN B …

40 Yorum

 1. Özel harekat dahilmi bu yazılanlara

 2. Eş durumundan tayin isteyebiliyor muyuz

 3. Ögretmen eslerinin atamasi direkt esinin gorev yaptigi sehire atanir mi

 4. Şart görevinde Doğu yerine Batı çıkabiliyormu yoksa sade doguyamı yollanıyor

 5. memurlar olarak biz657 ye tekabül ediyorz bildiğim kadarıyla. şimdi doğu görevi yapan bir kişi 6 yıl görev süresinin yarısını doldurduğunda tayin isteme durumu var mıdır?

 6. merhaba . eşim öğretmen ve urfada görev yapmakta . ben de inşallah 10 hziranda mezun olcam pomem den. ilk atama eşimin yanına oluyor mu? yukarıdaki bilgide urfa 4 yıl yazıyor. 4 yıl kaldıktan sonra batıya gidebiliyor muyuz süreç nasıl oluyor bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. Bitlis görev süresi 3 yıl iken ipka ile 1 sene fazla kaldım. Batıda çalışırken toplamda 1 yıl geçici görev ile şarka gittim. Bu süreler şark süremden düşermi?

 8. Mrb nişanlım Hakkari’de bu yıl şark görevi bitiyor. Batı’ya tercih yapacak. 1. tercih Balıkesir 2. Sakarya 3. Bursa diye gidiyor. Sizce bu 3 ünden hangisi büyük ihtimalle çıkar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 9. Merhabalar PAEM mezunlarıda şark görevi yapmak zorunda mı ? Ve şark görevi yapıcağımız yeri kendimiz mi seçiyoruz ? Teşekkürler

 10. Pomem den mezun olup ilk doğu görevi yapmak mı yoksa ilk atamanın batıya çıkması mı daha avantajlı olur?

 11. 2016 yılında tercih yaptık süreler değişti.Yeni süreler bizleri de kapsıyor.Bu konunun Mahkemeye verildiğini danıştayda olduğunu duydum.Herhangi bir malümatınız var mı? Tercih ettiğimiz süreler geçerli olur mu yoksa yeni yıllara mı tabii oluruz?

 12. Merhabalar bu süreler en güncel olan değil mi? Ayrıca eşim hemşire ve bi bebeğimiz var şark ili açısından bir öneriniz var mı?

 13. Merhabalar eşim ankarada 657 li memur olarak bir kurumda çalışıyor. Şu an için bende Ankarada görev yapıyorum. Fakat eşimin kurumu çakılı yani taşrada görev yapabileceği bir yer yok kurumunun merkezi Ankara başkada şubesi yok zaten. Bu durumda şark tayininde durum ne olur?Teşekkürler.

  • Net bilgimiz yok ne yazık ki bununla ilgili olarak personel daireye giderek net bilgi alabilirsiniz Ankara da görev yapıyorsunuz sonuçta.

 14. Evleneceğim nişanlım kyk da çakılı kadro memur ben adanada görev yapıyorum 1.5 yıllık polisim nikah yapsam samsuna eşimin yanına gidebilir miyim teşekkürler

 15. 20 yıllık polisim keni rızamla iki yıllık şark hizmeti olan bir yere tayin olsam bir yıl sonra gelebilirmiyim.

 16. Öncelikle iyi günler 2015 yılında hakkari ilinden şark hizmetimi tamamlayıp döndüm. şimdi rızamla dilekçe vererek üç yıllık şark hizmeti yapmak istiyorum 2017 nin temmuz ayında da emekliliğim doluyor kendi rızamla dilekçe verdiğim yerden iki yıl sonra dönebilirmiyim. teşekkür ederim…

  • Çok zor ne yazık ki gitseniz de süreniz dolmadan 2 yılda göndermezler ancak emekli olursunuz. Gene de personel daireyi arayınız.

 17. sayın admin ben kendi rızamla gitmek istesem herhangi bir şark iline problem yaparlarmı veya ne gibi bir bahane sunmam gerekiyor. dilekçemi bizzat vereceğim birkaç gün içerisinde yardımcı olurmusunuz. ayrıca şark hizmetimi 2005 yılında hakkaride tamamlayıp döndüm. maalesefef personel atamayla telefonda görüşmek imkansız size teşekkür ederim. yani bu şekilde tekrar ediyorum gönüllü gitsem gidebilirmiyim.

  • Maddi durumu bahane ederek dilekçe yazın ve personele sorsanız daha net bilgi alabilirsiniz. Genelde gönüllü isteyenlerde gidebiliyor ama personel net cevap verecektir.

 18. bu yıl 2.şark hazırlık geldi. ibkaları engeç ne zaman vercez.

 19. İyi günler şu an hakkarideyim yeni evlendimeşim erzurumda sağlık görevlisi ve aynı zamanda okuyor ikimizinde 2. Görev yeri doğudan doğuya tayinde ne olur

 20. Merhaba 2016 şark için tercih yaptıktan sonra süreler arttı.herkes eski listeye göre tercih yapmıştı sonuçlar açıklanmadan 10 gün önce süreler atttı denildi Ve şuan mahkemede 2016 yılına mahsus görev süreli düşmesi yönünde mahkemede bununla ilgili bilginiz var mı ne düşünüyorsunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir