Yeni Haberler
Ana Sayfa / POLİSLİK / Polisin Şark Görevi Nedir?

Polisin Şark Görevi Nedir?

Polis memurlarının zorunlu olarak en az 1 kez görev yapması gereken ve geneli doğu illerinden oluşan görevlerine şark görevi denilmektedir. Polis memurlarının 2012 yılında düzenlenen yönetmelikle şark görevlerine 2. kez gönderilmesi durumu oldu. Şark hizmetini yapan personellerden şarktan döneli 15 yılı geçen bir çok polis memuru da 2. şark hizmetine gönderildiler.

Polisin Şark Görevi Kaç Yıl?
Polis memurlarının şark görevinin ne olduğuna yukarıda değinmiştik bazı arkadaşlarımızın sorduğu polisin şark görevinin kaç yıl olduğu sorusuna da burada değineceğiz. Arkadaşlar polisin şark görevi şu kadar yıldır diye bir şey yoktur. Polise şark olan illerin görev süreleri tamamen farklıdır bu nedenle polis 5 yıl şarkta görev yapar diyemeyiz. Polisin şark görev süresi ilden ile 2 ile 7 yıl arasında değişmektedir. Bazı iller 3 yıl bazıları 5 yıl bazıları da 7 yıldır. Hangi şark ilinin kaç yıl olduğuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://polisnoktasi.com/polisin-sark-illerinin-gorev-sureleri-degisti/

Yukarıda verdiğimiz link güncel olarak 2016 haziran ayında değişen görev sürelerini kapsamaktadır.

Polise Şark Olan İller Hangileri?
Polisin şark görev sürelerinin il il ve ilçe ilçe değiştiğini sizlere söylemiştik. Peki hangi iller şark ili olarak geçiyor ve zorunlu olarak görev yapmak zorunda polis memurları buna ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

– Adıyaman

– Ağrı

– Ardahan

– Artvin

– Bayburt

– Bingöl

– Bitlis

– Diyarbakır

– Elazığ

– Erzincan

– Erzurum

– Gümüşhane

– Hakkari

– Iğdır

– Kars

– Muş

– Siirt

– Sivas

– Şanlıurfa

– Şırnak

– Tunceli

– Van

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Misyon Koruma Sınav Konuları

En son 2015 yılında yapılan misyon koruma sınavının yazılı sınavıyla ilgili olarak akıllara takılan sorular …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..