Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / Pmyo Yeni Sınav Sistemi Nasıl Olacak?

Pmyo Yeni Sınav Sistemi Nasıl Olacak?

Bilindiği üzere Polis Meslek Yüksek Okulları 2 yıllık eğitimin ardından polis memuru yetiştiren bir kurum olarak Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmaktadır. Polis Meslek Yüksek Okulları günümüzde işlevi biraz daha azaltılarak yani okul sayısı azaltılarak eğitim hayatına devam etmektedir.
Polis Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alımları 2015 yılı itibari ile değişmiş durumda daha önceleri yazılı sınav ve kısa bir mülakat bunun yanında parkurla alım yapılırken 2015 yılında bu sisteme son verilmiş durumda yani yazılı sınav tamamen kaldırıldı.
2015 Yılında PMYO Alımı Nasıl Yapıldı?
Arkadaşlar 2015 yılında Pmyo alımlarına baktığımız zaman süreç şu şekilde işledi Polis Akademisi yapılan YGS den öğrenci adaylarının 270 ham puan almalarını şart koştu ve sonrasında internet başvurusu halkbanka sınav ücretinin yatırılarak sınava başvuru işlemi tamamlanmıştı. Pmyo yeni sistemde yazılı sınav tamamen ortadan kalkmış durumda arkadaşlar bunun yerine ise Mülakat,Fiziki Yeterlilik ve YGS puanının belli bir oranının alınmasıyla ortaya çıkan puana göre bir alım yapılmıştır.

2016 Yılında Polis Meslek Yüksek Okulu Alımı Nasıl Yapılacak?
2016 yılı pmyo sınav sisteminin 2015 yılındaki gibi bir sistemle alım yapılacağı düşüncesindeyiz. Peki bu sistem nasıl işleyecek kısaca bahsedecek olursak: YGS sınav sonuçlarından sonra Polis Akademisi PMYO alımı için taban puanı belirleyerek sitesinden duyuru yayınlayacak. Duyurudan sonra ise adaylar internet ortamından başvurularını gerçekleştirerek sınav ücretini belirtilen banka hesabına yatıracaklardır. Bu işlemlerin ardından Polis Akademisi sizlere tekrar bir duyuru yayınlayarak adayları Fiziki Yeterlilik ve Mülakat sınavlarına çağıracaktır. Fiziki Yeterlilik ve Mülakat sınavlarından “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olur” onayının verilmesinin ardından Fiziki Yeterliliğin %30’u, Mülakat Sınavının %40 ve en yüksek YGS puanının %30 u alınarak bu puanların toplamı adayların sınav puanını verecektir. Tüm bunların ardından başarılı olan adayların sıralaması Polis Akademisi sitesinden sorgulanarak başarılı olan adayların Polis Meslek Yüksek Okullarına alımları sağlanacaktır.

Bizim tavsiyemiz öncelikle yapılacak olan YGS sınavından olabildiğince yüksek puan alarak sonrasında yapılacak duyuruları takip ederek fiziki yeterlilik sınavına hazırlanmanızdır. Unutmamak gerekir ki YGS ve Fiziki yeterlilikten tam puan almanız size Polis Meslek Yüksek Okulunun kapılarını büyük oranda açacaktır.
Şimdiden tüm adaylara başarılar…

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

polislik-vucut-kitle-indeksi-hesaplama

Polislik Vücut Kitle İndeksi Hesaplama

Polis akademisi polis yetiştiren kurumlarda polis adaylarının vücut ve kitle ölçülerinin belli kriterlerde olmasını istemiştir. …

23 Yorum

  1. 2017 pmyo tavan puanı kaç olur düşermi ?

  2. Ygs 1-2-3-4-5-6 her birinden mi 270 alinmasi gerekiyor

  3. Üniversite okurken sınavlara katilsak daha sonra kazaninca Üniversiteden kaydımızi alsak olurmu

  4. 250 ye düştü 6481 erkek 250 bayan alımı olacakmış heralde 🙂 inşallah öyledir doğrumu ??

  5. 2017 pmyo girmek istiyorum 04.05.1992 doğumluyum girebilirmiyim ?

  6. Kolumda kucuk bir dovme vardi sildirdim ama yakindan bakinca silik bir kursun kalem renginde. Ama hala sildirmeye devam ediyorum. Silinmis dovme sorun olur mu mulakatta.

  7. Merhaba lys sınavından sonra tercih yapsak olmuyor mu?

  8. Sınavların hepsini geçtik diyelim mülakatlar falan daha sonrası nasıl ilerliyor.Bir de benim ellerim terliyor bu sorun olur mu?

  9. Ya kardesim simdi ben anlamadim kac mulakat var sozlu yazili fiziki 3tanemi var simdi

  10. merhabalar polislikte mulakatı geçtikten sonra sınava giricekmiyiz teşekkürler

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..