Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / PMYO 3. Yedek Alımı Açıklandı!

PMYO 3. Yedek Alımı Açıklandı!

Polis meslek yüksek okulu 2016 yılı alımlarıyla ilgili olarak 1. ve 2. yedek alımları geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. 1. yedek alımında 255 erkek, 32 kadın olmak üzere toplam 287 polis meslek yüksek öğrencisi adayının yerleştirilmesi gerçekleştirilmişti. 2. yedek alımında ise 107 erkek, kadın adayların 33’üncü sırasından başlanılarak 4 kadın olmak üzere toplam 111 yedek polis meslek yüksek okulu öğrencisi polis meslek yüksek okullarına yerleştirilmişti. Sınav sonuçlarına en alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

PMYO 3. Yedek Alımı Açıklandı!
Polis Meslek Yüksekokulları 2016-2017 eğitim öğretim yılı 3.yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

2016-2017 eğitim öğretim dönemi için Polis Meslek Yüksekokullarına 1. ve 2.yedek planlamalarda 362 erkek, 36 kadın olmak üzere toplam 398 yedek adayın planlaması yapılmıştır.

3.yedek planlamada erkek adayların 363’üncü sırasından başlanılarak 52 erkek, kadın adayların 37’nci sırasından başlanılarak 1 kadın olmak üzere toplam 53 yedek adayın planlaması yapılmıştır.

2016-2017 eğitim öğretim döneminde Polis Meslek Yüksekokullarına yedek aday planlamaları, 3.yedek planlama ile birlikte sonlandırılmıştır.

Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

Sonuçlar için aşağıdaki linke tıklayınız…

http://sonuclar3.pa.edu.tr/

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

Lise mezunları ve önlisans mezunlarının sıkça sordukları sorulardan birisi de önlisans mezunlarının nasıl polis olacağıdır. …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..