Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / PMYO 1. 2. ve 3. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?

PMYO 1. 2. ve 3. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?

Polis meslek yüksek okullarına yedek alımlarının nasıl yapılacağını daha önce http://polisnoktasi.com/pmyo-yedek-alimi-nasil-yapilir/ burada sizlerle paylaşmıştık. 1. yedek alımlarının yapılmasının ardından yedek adayların gözleri 2. ve 3. yedek alımlarına çevirilmiş durumda. Bizde bu yazımızda yedekteki adaylarımız için 2. ve 3. yedek alımlarının nasıl yapılacağından kısaca bahsedelim istedik.

PMYO 1. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?
İlk olarak buradan başlayalım istedim arkadaşlar 1. yedek alımı kayıtlar bittikten sonra okula gelmeyen, okula eksik evrakla gelen öğrenciler yerine çağrılan adaylardan oluşmaktadır genel olarak 1. yedek alımı en fazla yapılan yedek alımıdır. 1. yedek alımı genel olarak son kayıt bitmesinin ardından intibağın ilk haftasında salı – çarşamba – perşembe günlerinden birinde açıklanır.

PMYO 2. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?
1. Yedek alımı yapıldıktan sonra 3 iş günü içerisinde okullarına başvuran 1. yedek alımındaki adaylar arasından gelmeyenler olabilir bu gelmeyen adaylar ve okuldan istifa eden veya sağlıkta sorun yaşayan adayların yerine 2. yedek alımı yapılır. 2. yedek alımı genel olarak 2. hafta içerisinde veya intibaktan hemen sonra açıklanacaktır.

PMYO 3. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?
2. yedek alımı yapıldıktan sonra 3 iş günü içerisinde okullarına başvuran 2. yedek alımlarındaki adaylardan gelmeyenler ve elenenlerden yeni bir liste yapılarak son yedek alımı yapılır. 3. yedek alımı okul açıldıktan sonra açıklanacaktır muhtemelen yani 19 eylül gibi olabilir.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

Lise mezunları ve önlisans mezunlarının sıkça sordukları sorulardan birisi de önlisans mezunlarının nasıl polis olacağıdır. …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..