Yeni Haberler
Ana Sayfa / PÖH / Özel Harekat Bayan Alımı Var mı?

Özel Harekat Bayan Alımı Var mı?

En az lise mezunu olarak alımı yapılacak olan 10 bin özel harekat polisi ile ilgili geçtiğimiz aylardan beri sürekli haberler yapılmakta. Bir çok haberi bizlerde incelediğimiz zaman bu alımın pomem alımları ile karşılaştırıldığını görmekteyiz. Alımı yapılacak olan 10 bin polis özel harekatın tamamı erkek alımıdır bu alımda kesinlikle bayan alımı yoktur. Bu alımlarla ilgili olarak bir çok bayan arkadaşımız kendilerinin de polis özel harekat olmak istediklerini dile getirerek bir çok etkinlik düzenledi milletvekillerine ulaştılar ancak bu alımda ne yazık ki durum değişmedi.

Özel Harekat Bayan Alımı Olur mu?
Özel harekata gönül vermiş bir çok bayan aday alımlarda bayanların olmamasından şikayet etmişlerdi. Polis özel harekata bayan alımı dışarıdan şuana kadar olmadı arkadaşlar. Polis özel harekata baktığımız zaman da zaten bayan alımının çok kısıtlı olduğunu görmekteyiz. Bu kısıtlılık durumunu da göz önüne alırsak eğer polis özel harekata bayan alımını emniyet genel müdürlüğü öncelik olarak meslek içine vermektedir. Yani polis memurları arasından gönüllük esasına dayalı olarak özel harekat branşına aday olan bayan polis memurları bir takım testlere tutularak eğitime alınmaktadırlar. Hal böyle iken bu alımda da bayan alımı olmadığı için şuanda dışarıdan bayan özel harekat alımı görünmemektedir. İlerleyen süreçlerde belki mevcut durumun değişmesi üzerine düşük sayıda da olsa bayan özel harekat polisi alımı olabilir.

Bizim bayan özel harekat polisi alımı ile ilgili ulaşabildiğiniz kadar milletvekiline ulaşarak durumunuzu anlatmanız ve az da olsa bayan polis özel harekat alımı yapılmasını istemenizdir.

İlginizi Çekebilir...

ozel-harekat-basvurusunda-son-gunler

Özel Harekat Başvurusunda Son Günler!

En az lise mezunu olarak alımı yapılması planlanan 10 bin özel harekat polisi alımında ilk …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..