Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / Komiser Yardımcılığı Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır?

Komiser Yardımcılığı Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır?

Emniyet mensupları arasından alımı yapılan komiser yardımcısı yani emniyet mensubu paem alımları ile ilgili olarak yönetmelikte başarı sırasının nasıl hesaplanacağı detaylı olarak yazılmıştır. Bizlerde yönetmelikte başarı puanı ile ilgili neler söylenmiş bu yazımızda sizlere bundan bahsedeceğiz.

Komiser Yardımcılığı Başarı Puanı Nasıl Hesaplanır?
Emniyet mensupları arasından komiser yardımcılığı sınavı yapıldıktan sonra sınavda başarılı olan adayların akıllarına mülakat ve fiziki yeterlilik sınavları gelmektedir. Bu sınavlarda başarılı olmak ve başarı puanını hesaplamak isteyen adaylar detaylara aşağıdan ulaşabilirler.

Emniyet Mensubu olan adaylar için, yazılı sınav puanının %30’u, fiziki yeterlilik sınavı puanın %30’u ve mülakat sınavı puanının %40’ının toplamıdır. Adaylar arasından başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; yazılı sınavdan alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Örnek olarak:
Yazılı sınavı 90, Fiziki yeterlilik sınavı 90, Mülakat sınavı 100 olan bir adayın başarı puanı 94 olacaktır. Yani yazılı sınav 90 ın %30, fiziki yeterlilik sınavı 90 ın %30 ve mülakat sınavı 100 ün %40 ını alırsak başarı puanının 94 olduğunu göreceğizdir. Yazılı sınavı geçen tüm adayların puanları bu şekilde hesaplanarak bir başarı sırası oluşturulacak ve asil,yedek aday sıralamaları oluşturulacaktır.

İlginizi Çekebilir...

komiser-yardimciligi-fiziki-yeterlilik-parkuru-aciklandi

Komiser Yardımcılığı Fiziki Yeterlilik Parkuru Açıklandı!

Geçtiğimiz ay içerisinde yapılan ve 7 kasımda açıklanan komiser yardımcılığı sonuçlarının ardından komiser yardımcılığı yazılı …

8 Yorum

  1. 2017 kpss ile paem yazın yeni bir alım yapar mı sizce?

  2. en yakın paem alımı 2018 yılında mı olur ?

  3. merhaba ben 1sene sonra ygs ye gircem polislik okuyacagim ama bando bolumunu cok istiyorum polislik bando takimini istiyorum o bolume girmek icin nereye basvurmam lazim yoksa okulda mi seciyorlar cevaplarsaniz sevinirim 🙂

  4. 19. dönem pomem (pöh)e başvurdum. Eğer kazanırsam 2 yıl görev yaptıktan sonra ve diğer şartları sağlamak kaydıyla paem e başvurabilir miyim? Sorumun sebebi muhtemelen 10 yıl zorunlu görev olacak deniyor pöh olarak.

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..