kpss ile polis – Pmyo | Pomem | Paem | Polis | PolisNoktasi.com http://polisnoktasi.com PolisNoktasi.com sitemiz Polislerin ve Polis adaylarının sanal ortamda buluşması ayrıca polislikle ilgili bilgi sahibi olmaları için kurulmuştur. Mon, 16 Jan 2017 16:17:23 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.1 Ortaöğretim ve Önlisans KPSS ile Polis Olunur mu? http://polisnoktasi.com/ortaogretim-ve-onlisans-kpss-ile-polis-olunur-mu/ http://polisnoktasi.com/ortaogretim-ve-onlisans-kpss-ile-polis-olunur-mu/#comments Sat, 24 Dec 2016 10:46:48 +0000 http://polisnoktasi.com/?p=2095 2016 yılı içerisinde polis meslek yüksek okullarına ve polis meslek eğitim merkezlerine alımdan sonra sınavsız olarak polis özel harekat alımı da yapıldı. Son alımı yapılan 10 bin polis özel harekatta herhangi bir sınav şartının olmaması nedeniyle lise mezunu ve önlisans mezunlarıda kamu personeli seçme sınavı ile polis alımının yapılıp yapılmayacağını sormaktalar. Bizlerde bu yazımızda bu sorunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Ortaöğretim KPSS İle Polis Alımı Var mı?
Liseden mezun olduktan sonra veya lise okurken kamu personeli seçme sınavına giren adaylar bu girdikleri sınavdan aldıkları puanla polis olup olamayacaklarını sormaktalar. Kamu personeli seçme sınavından polis alımı ortaöğretim düzeyinde yok arkadaşlar. Lise mezunu adaylar için polis meslek yüksek okuluna alım mmevcuttur. Bunun dışında bir de son alımda olduğu gibi sınavsız olarak polis özel harekata başvurabilirler. Diğer türlü pomem gibi bir alım söz konusu değil ne yazık ki.

Önlisans KPSS ile Alım Var mı?
Önlisans mezunu olan bir çok aday geçtiğimiz günlerde kamu personeli seçme sınavının açıklanmasıyla aldıkları puanla önlisans bazında polis olup olamayacaklarını sormaktalar. Önlisans mezunu arkadaşlar da ortaöğretim mezunları gibi kamu personeli seçme sınavlarından aldıkları puanla polis olamazlar. Önlisans mezunları polis meslek yüksek okulları yada önlisansı lisansa tamamlayarak pomemden polis memuru olabilirler. Birde sınavsız polis özel harekat sınavlarına katılabilir önlisans mezunları.

Kamu personeli seçme sınavı ile yalnızca lisans mezunları polis meslek eğitim merkezi sınavına girerek polis olabilirler lisans mezunu hariç kpss ile polis olunamaz.

]]>
http://polisnoktasi.com/ortaogretim-ve-onlisans-kpss-ile-polis-olunur-mu/feed/ 38