Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / Dövme Polis Olmaya Engel midir?

Dövme Polis Olmaya Engel midir?

Polis olmak isteyen bir çok adayın bugünlerde bizlere sıkça sordukları sorulardan bir tanesi de dövmenin polis olmaya engel olup olmadığı sorusudur. Genel olarak küçük yaşlarda bir hevesle yapılan dövmeler bilinçsizlik yüzünden de özellikle kalıcı dövme yaptırılmasıyla sonuçlanmıştır. Polis adayları genel olarak kollarında dövme olduğunu boyutlarının küçük olduğu bunun engel olup olmadığını bizlere sormaktadırlar. Bizde bu konuya bir yazı ile cevap verelim dedik çünkü sürekli olarak dövme konusuyla ilgili sorular gelmeye devam ediyor.

Dövme Polis Olmaya Engel midir?
Dövme polis adayları için polis olmaya engel bir husustur arkadaşlar. Dövmesi bulunan adaylar ilk müracaattan sonra yapılan mini sağlık testinde elenirler. Dövmemin boyutu şu kadar,uzunluğu şu kadar, dövmem çok küçük falan bu tür şeylere bakılmıyor. Yönetmelikte dövmenin polis olmaya engel olduğu açıkça belirtilmiştir. Yönetmeliğin ilgili maddesi tam olarak şöyle der;

IX- CİLT HASTALIKLARI A) Tam ve sağlam olacaktır. Bu sistemlere ait kronik ve ilerleyici bir hastalığı, eşgal belirleyici (Ek ibare:RG-14/12/2012-28497) (5 metreden bakmakla) veya fonksiyon bozucu nitelikte doğumsal veya edinsel anomali bulunmayacaktır. (Ek cümle:RG-26/09/2007-26655) Vücudun neresinde olursa olsun her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe girişe engel teşkil eder.

Yukarıda da görüldüğü üzere eşgal belirleyici iz olarak kabul edilen dövmeler polis olmaya engeldir. Lütfen dövmem var diyerek soru sormayınız.

Dövmemi Sildirdim Polis Olabilir miyim?
Dövme konusuna yukarıda açıklık getirdik arkadaşlar bir de dövmesi olup da sonradan sildiren arkadaşlarımız dövmemi sildirdim polis olabilirmiyim diye sormaktalar. Bu tür sorulara net olarak cevap vermek zor ancak arkadaşlar nette yaptığımız ufak çağlı araştırma da genel olarak dövme sildirenler de çok büyük izler kalmadığı görülmekte. Bu izlerin boyutuna bakınca sorun olmayacak boyutta diyebiliriz ancak bu konunun karar vericisi mercii sağlık komisyonu olduğu için kesinlikle elenmezsiniz demek yanlış olacaktır ancak biz sorun olmayacağı yönünde düşünmekteyiz.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Polislik Siyasi Parti Üyeliği Nasıl Silinir?

Polis olmak isteyen adaylarda aranan bazı şartlar bulunmakta bu şartlardan bazıları pmyo, pomem ve paem …

20 Yorum

 1. kemik yapısı gibi sağlık olaylarında açıklarsanız orn bacak kaval kemiğinde ufak egrilikleri olanlar polis olabilir mi yönetmelikte varmi

 2. Vucudumun sol omuz bolgesinin arka tarafinda yunus baligi dovmem var yazlik veyahut kislik polis uniformasi giyildiginda dovme hicbir sekilde gozukmuyo yukarida acikladiginiz uzre esgalim belirlenmiyo bu engel olurmu ?

 3. bende dövmeler var sildirmeye baslasam hemen silinmeyecek ama bunu mülakatta gördüklerinde yinede elenırmıyım sildirmeye basladım?

 4. Dövme ile alakalı olarak son bir soru sorayım müsadenizle dövme silme operasyonuna başlanılsa ve dövme yarı silinik halde olsa operasyonu yapan cildiye doktoru ve muayenesinden gerekli yazılı evrak ve bilgi alınıp saglık mülakatına gidilse orda bu bilgileri yetkililere durumu izah etme gibi bir şansımız olur mu içeride yoksa konuşma veya açıklama yapma izni de verilmiyor mu ?

  • İllaki konuşulur ama ne derece etkili olur bilemem.

   • Yani içeride konuşma şansımız olucak anladığım kadarı ile birde sağlık mülakatına yalnız mı giriliyor yoksa bir odaya guruplar halinde mi alınıyor başvuran adaylar.Kısaca şöyle sağlık kontrolü yapılan alan oda koridor vs vs giriş çıkış ve içeri alımlar nasıl olucak ?

 5. ani içeride konuşma şansımız olucak anladığım kadarı ile birde sağlık mülakatına yalnız mı giriliyor yoksa bir odaya guruplar halinde mi alınıyor başvuran adaylar.Kısaca şöyle sağlık kontrolü yapılan alan oda koridor vs vs giriş çıkış ve içeri alımlar nasıl olucak ? – See more at: http://polisnoktasi.com/dovme-polis-olmaya-engel-midir/#comment-4576

 6. Dövmeden elenen kişi, bir sonraki dönemde tekrar müracaat edebilirmi

 7. dövmeyi fondotenle kapatırsak fark etmezler saglıktan geçersek ?

 8. Hüseyin yüceses

  Merhabalar iltihaplı romatızma tedavisi görüyorum kan Değerlerim normale döndü biraz daha tedavi gördükten sonra vucüdumdan atabileceğimi doktorumdan aldığım bilgidir herhangi bir sorun teşkil eder mi teşekkürler .

 9. Benimde bir sorum olcak hint kinasi ile yapilmis gecici dovme sorun olurmu

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..