Yeni Haberler
Ana Sayfa / POLİS HABER / Ceylanpınar Saldırganı Yakalandı

Ceylanpınar Saldırganı Yakalandı

Şanlıurfa’ nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde 2 polisimizi gece yarısı evine girerek şehit eden pkklı terörist Hüseyin A. yapılan çalışmalar neticesinde geçtiğimiz günlerde kaçtığı Mardin’ in Kızıltepe ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Pkk’lı teröristin saldırıyı kendisinin planladığı,evin anahtarını kendisinin kopyaladığı ve anahtarı pkklı teröristlere kendisi vererek ve evin etrafında keşif yaptığı sonrasında ise Suriye’ den 5 kişilik pkklı bir grubun geldiğini polisleri de beraber şehit ettikleri ortaya çıktı. Yakalanan pkklı terörist Hüseyin A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polislerin şehit olduğu gün evde yapılan inceleme de kapıda zorlama olmaması dışarıdan birisinin evin anahtarını pkklılara vermiş olabilecedeğini düşündürüyordu ki nitekim de öyle oldu. Pkklı terörist Hüseyin AYDIN sorgusunda ise susma hakkını kullandığını ve ifade vermek istemediğini söylediği bildirildi.

22 Temmuz 2015 günü Çevik Kuvvette görevli Okan ACAR ve Terörle Mücadele Şubesinde görevli Feyyaz YUMUŞAK’ın şehit edilmesi olayıyla ilgili olarak ilk yapılan operasyonlarda ise 5 kişi yakalanmıştı.
Allah şehitlerimizin yakınlarına sabırlar versin.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

hakkari-ve-sirnak-gorev-sureleri-degistirilmeli

Hakkari ve Şırnak Görev Süresi Düşürülmeli!

17 Haziran 2016 günü polislerin şart hizmet sürelerinde yapılan değişiklikle bir çok şark ilinin görev …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..