Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / 2017 PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2017 PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2017 yılı için polis meslek yüksek okullarına kesin olarak öğrenci alınacak diyemesek bile akademik takvime bakılınca polis meslek yüksek okullarına 1. sınıfların intibak tarihi ve okullara gelişleri işlenmiş durumda. Bizlerde akademik takvimdeki o alana güvenerek bu sene gene polis meslek yüksek okullarına öğrenci alınacağını sizlerle paylaşmıştık. Peki 2017 Pmyo başvuruları ne zaman başlar ve pmyo baraj puanı ne zaman duyurulur bunu da aşağıda sizlerle paylaşacağız.

2017 Pmyo Baraj Puanı Ne Zaman Belli Olur?
2017 yüksek öğretime geçiş sınav başvuruları için bilindiği üzere bugün son gündü sınav başvurularının bitmesinin ardından ise gözler sınav tarihine yani 12 mart 2017 tarihine çevirilmiş durumda. Sınavın 12 martta yapılmasının ardından ise ortalama 2 hafta sonra falan da sınav sonuçlarının adaylara duyurulmasını bekliyoruz. Sınav sonuçlarının adaylara duyurulmasının sonrasında ise ortalama olarak nisan ayı ortası gibi 10 nisandan sonra da polis meslek yüksek okulu baraj puanı adaylara duyurulacaktır. Adaylara baraj puanı duyurulduktan sonra da polis meslek yüksek okulu başvuru tarihlerinin açıklanması beklenecektir.

2017 Pmyo Başvuruları Ne Zaman?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere polis meslek yüksek okulu baraj puanlarının nisan ortası gibi açıklanmasıyla tahmini olarak da 1 veya 2 hafta sonra da polis meslek yüksek okullarının ön başvuru tarihleri adaylara duyurularak mayıs başına kadar ön başvurular için adaylara süre tanınacaktır. Başvuru süreçleri için şimdilik bizim tahminlerimiz bu şekildedir tabi ki her yazımızda da belirttiğimiz üzere bunlar tahminden ibarettir her şeyi polis akademisi ayarlayarak resmi web sitesinde ilerleyen süreçte duyuracaktır.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

PMYO ve LYS Tarihleri Çakışırsa Ne Olacak?

Polis olmak isteyen adaylar için ilk aşama olarak belirlenen yüksek öğretime geçiş sınavı (ygs) nin …

24 Yorum

 1. pöh başvuruları kadınlar için ne zman

 2. Başvurular sınavdan sonra demi ? Yukarda bugün son gün falan demişsiniz o nedir ?

 3. bu sene yoğunluk olmazda rahat gireriz umarım

 4. Polis özel harekat alım nisan ayın da olur mu olucaksa askerlik şartı olmucak dimi

 5. 2017 nisan ayın da polis özel harekat alım olucak mı olucaksa askerlik şartı olmucak dimi

 6. Diyelim ki her seyi hallettik sonucun açiklanmasini bekliyoruz. Kazanamadigimiz aciklanirsa o yılki ygs miz boşa mı gidiyor yoksa başka üniversiteye başvuru yapabiliyormuyuz

 7. PMYO dan istenilen puanı aldık.Mülakatları da başarıyla geçtik diyelim bu 15 günlük intibak eğitiminde ayrıntılı sağlık muayenesi görülüyor mu? Görülüyorsa eğer omirilik eğrisine ne derce de dikkat ediyorlar.Bunun sınırı nedir?Lütfen geri döner misiniz

 8. meslek lisesinde okuyanlar polis olabilir mi?

 9. ablam meslek lisesinde okuyor ve polis olmak istiyor meslek lisesinde polis olunabilirmi?

 10. Sınavın değerlendirmesi YGS puanınının %30, fiziki yeterlilik puanınızın %30 ve mülakat puanınızın %40’ı alınarak yapılmaktadır diye bir yazı okudum ygsde en düşük kaç yapsak yerleşiriz acaba ?

 11. Sınavın değerlendirmesi YGS puanınının %30, fiziki yeterlilik puanınızın %30 ve mülakat puanınızın %40’ı alınarak yapılmaktadır diye bir yazı okudum ygs nin %30 u alınıyorsa ygs den en az kaç yapsak ta girebiliyoruz?

 12. YGS puanında ham puana mı bakılıyor yoksa yerleştirme puanına mı?

 13. Bu seneki basvuru nezanman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir