Yeni Haberler
Ana Sayfa / POLİSLİK / 2017′ de Misyon Koruma Sınavı Olacak mı?

2017′ de Misyon Koruma Sınavı Olacak mı?

Misyon koruma sınavının ne olduğunu önceki yazılarımızda sizlere anlatmıştık. Yurt dışı sınavı olarak da kabul edilen misyon koruma sınavı polis memurlarının yurt dışındaki temsilciliklerde görev yapmalarını belirtmektedir. En son 2015 yılında yapılan misyon koruma sınavında başarılı olan polis memurlarının görev süreleri 1 yıl olarak belirlenmişti. Sonraki yıllarda Dışişleri Bakanlığı ve Genel Müdürlük tarafından uygun görülmesi halinde bu süre bir yıl daha uzatılabilir.

2017′ de Misyon Koruma Sınavı Olacak mı?
Misyon koruma sınavı ile ilgili olarak şuana kadar resmi bir açıklama yok sınavın yapılıp yapılmayacağı ile ilgili olarak ancak en son 2015 yılında yapılmış olması nedeniyle sınavın 2017 yılında yapılacağını akıllara getirmektedir. 2015 yılında değişen yönetmelikle ilk sınav yapılmıştı eğer ki 2017 yılında misyon koruma sınavı yapılırsa 2. kez değişen yönetmelikle bir sınav daha yapılmış olacak. Bizim kendi tahminlerimize göre 2017 yılı içerisinde tahminimize göre mart veya nisan ayında misyon koruma sınavı yapılacaktır. Misyon koruma sınavına girecek arkadaşların şimdiden sınavlara hazırlanmasını tavsiye ediyoruz.

Misyon koruma sınav konularına ve başvuru şartlarına diğer yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Misyon Koruma Sınav Konuları

En son 2015 yılında yapılan misyon koruma sınavının yazılı sınavıyla ilgili olarak akıllara takılan sorular …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..