Yeni Haberler
Ana Sayfa / POMEM / 2016 POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 polis meslek eğitim merkezi müdürlüklerine alımı yapılacak olan 1000 bayan ve 9000 erkek aday seçme işlemleri ve sınav işlemleri 18 ekim tarihi itibari ile sona erdi. Polis olmak isteyen adaylar sağlık, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutuldular. Bu sınavlarda başarılı olan adaylar sınav sonuçlarını beklemeye başladılar.

2016 POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Yapılan fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarını başarı ile geçen polis adaylarını sonuç açıklanması telaşı sarmış durumda. Polis meslek eğitim merkezi adaylarının girmiş oldukları sınavlarda yani fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarında en az 60 puan almaları gerekmekteydi. 60 puanın altında alan polis adayları bir sonraki sınava geçememiş ve elenmiş sayılıyorlardı. Örneğin fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan bir kişi zaten mülakat sınavına katılamadı ancak mülakat sonuçları adaylara aynı gün duyurulmadığı için daha doğrusu mülakat sonuçları açıklanmadığı için tüm adaylar merakla sonuçları bekliyorlar.

18 Ekimde sınavların sona ermesinden sonra sonuçların bizim tahminlerimize göre en geç 28 ekim tarihinde açıklanacağını düşünmekteyiz. Sınav puanının nasıl hesaplandığını sizlere daha önceki yazılarımızda göstermiştik o yazıyı görmeyen arkadaşlar için tekrar aşağıda sizlerle paylaşacağız.

http://polisnoktasi.com/pomem-basari-puani-nasil-hesaplanir/

Polis meslek eğitim merkezi sınav sonuçları açıklandıktan sonra sitemizde sizlere duyuruları yapacağız. Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki aşama intibak aşamasıdır arkadaşlar intibakla ilgili http://polisnoktasi.com/pmyo-intibak-egitimi-nedir/ bu yazımızı okuyunuz.

İlginizi Çekebilir...

2016-pomem-1-yedek-sonuclari-aciklandi

2016 POMEM 1. Yedek Sonuçları Açıklandı!

Geçtiğimiz pazar günü başlayan polis meslek eğitim merkezi intibak eğitimine katılmayan ve geçici kayıtlarını yaptırmayan …

17 Yorum

  1. bu egitim sonu mülakatı zor mu elenenler birdaha polis olamıyormus zor bi mülakatmı ?

  2. peki pomem mülakat sonuçları ne zaman açıklanır ?

  3. arkadasımın bacagı önce kırılmıs platin konulmus sonra alınmıs şuan hic bi sikayeti yok sadece dikis izi var sıkıntı olur mu acaba

  4. Beyler herkezin cevap istediği sorulardan birisi ben başvuru yaptım 14 Kasım geçti şimdi neolucak sorunun cevabını bekler oldu herkezi tek tekmi cagricaklar yoksa aricaklarmi neolucak başvuru kabul edildiğini nasıl anlicaz gerçekten biri yardimci olsun

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..