Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / 2016 PMYO Yaş Şartı ve Beden Kitle Endeksi Şartı !

2016 PMYO Yaş Şartı ve Beden Kitle Endeksi Şartı !

2016 PMYO baraj puanının açıklanmasıyla birlikte aynı duyuru içerisinde 2016 PMYO adayları için yaş şartı da açıklandı. 2016 Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olmak isteyen adayların yaş şartı ise şöyle;

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla (1 Ekim 2016) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1991 – 01 Ekim 1998 tarihleri arasında doğmuş olmak olarak duyuru yapıldı.

Yaş şartı uyan adaylar için boy şartı da önemli bir etken 2016 PMYO için aranan boy şartı erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 162 cm olarak belirlenmiş durumda. Adaylarda aranan bir düğer şart ise beden kitle endeksidir beden kitle endeksi için aranan şart ise 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak olarak belirlenmiştir.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

onlisans-mezunlari-nasil-polis-olabilir

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

Lise mezunları ve önlisans mezunlarının sıkça sordukları sorulardan birisi de önlisans mezunlarının nasıl polis olacağıdır. …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..