Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / 2015 Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı

2015 Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğünün ilk derece amir ihtiyacının karşılanması amacıyla alımı düşünülen 950 erkek 50 bayan olmak üzere toplam 1000 komiser yardımcısı adayı alımı için sınav yapılmıştı. Yapılan ilana başvuruda bulunan 47.000 polis memuru arasında yapılan sınavın 8 Aralık da açıklanacağı duyurulmuştu.
29 Kasım 2015 günü Emniyet Genel Müdürlüğü polis memurları için yapılan komiser yardımcılığı sınavı bugün açıklandı. Komiser yardımcılığı sınav sonuçlarının sabah saatlerinde Anadolu Üniversitesinden Polis Akademisine iletilmesinin ardından adaylara açıklaması yapıldı. Yapılan sınav ise toplamda komiser yardımcılığı sınavlarının sadece %30 unu etkileyecek. Geriye kalan %30 fiziki yeterlilik ve %40 da mülakattan oluşacaktır.
2015 Komiser Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı
29 Kasım 2015 de yapılan Komiser Yardımcılığı Sınav sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://sonuclar.pa.edu.tr/Default.aspx

Mülakat Sınavı ve Fiziki Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
İlerleyen günlerde yapılacak olan mülakat sınavı ve fiziki yeterlilik sınav sonuçları ise yine Polis Akademisinin sitesinden duyurulacaktır ve bu tarihlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Komiser Yardımcısı Nasıl Olunur?

Polis olmak isteyen arkadaşlarımızın hedefleri arasında komiser yardımcısı olma hayalleri de var. Polis oldukta sonra …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..