Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / 2015 Komiser Yardımcılığı Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı Ne Zaman?

2015 Komiser Yardımcılığı Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı Ne Zaman?

39760 adayın girmiş olduğu ve 8 Aralık 2015 de açıklanan Komiser Yardımcılığı Yazılısı sınavının ardından gözler mülakat ve fiziki yeterlilik sınavına çevrilmiş durumda. Yazılı sınavı geçen arkadaşlar sırasıyla fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutulacaklar. Yazılı sınava baktığımız zaman 61 puan alan adaylar başarılı sayılmış durumda. Fiziki yeterliliğe ve mülakata 9500 kişi çağırıldığını düşünecek olursak her kişiden hemen hemen 1 aday komiser yardımcısı olmaya hak kazanacaktır.
2015 Komiser Yardımcılığı Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı Ne Zaman?
Yazılı sınavı kazanan arkadaşlar için fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı tarihi kesin olarak belirtilmemiş durumda ancak Polis Akademisinin açıklamasında mülakat ve fiziki yeterlilik sınav giriş belgelerini 25 Aralık 2015 tarihinden itibaren http://www.pa.edu.tr adresinden alacaklardır.

Bu tarihtende anlaşılacağı üzere muhtemelen fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları 2016 Ocak ayı içerisinde yapılacaktır.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Komiser Yardımcısı Nasıl Olunur?

Polis olmak isteyen arkadaşlarımızın hedefleri arasında komiser yardımcısı olma hayalleri de var. Polis oldukta sonra …

2 Yorum

  1. ank paem parkur

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..