Yeni Haberler
Ana Sayfa / POMEM / 20. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?

20. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?

Polis meslek eğitim merkezinden polis olmak isteyen adayların merakla bekledikleri 20 dönem pomem alımı ile ilgili olarak daha önceleri bir yazı paylaşmıştık. O yazımızı paylaştığımız zamanlarda polis meslek eğitim merkezi eğitim süresi 6 a olarak belirlenmişti ve okuldaki eğitimler haziran ayında sona erecekti. Geçtiğimiz hafta içerisinde polis meslek eğitim merkezi eğitim süresinde yapılan kısaltma ile pomem eğitiminin 4 aya indirilmesi sonucu pomem alım tarihi muhtemelen değişecektir. Bizlere bu yazımızda yeni pomem alımı ne zaman olabilir ona değineceğiz.

20. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?
Bilindiği üzere şuanda 19. dönem polis özel harekat alım işlemleri hala devam ediyor hal böyle iken bir de polis meslek eğitim merkezi eğitim süresinin 4 aya indirilmesiyle adayları bir heyecan almış durumda. 4 aya inen polis meslek eğitim merkezi eğitim süresi sonrasında baktığımız zaman eğitimler nisan ayı gibi sona erecek ve bu eğitim sonrasında hatta eğitim bitmeden önce en az 10 binlik yeni bir pomem alımı bizleri bekleyebilir.

FETÖ operasyonları sonucu bir çok polisin ihraç edilmesiyle ortaya çıkan polis açığının 4 aylık kısalan eğitimle hızlı bir şekilde kapatılması düşünülebilir. Tabi ki bunlar sadece bizim tahminlerimiz yeni bir alımın olup olmayacağı veya ne zaman olacağı ile ilgili resmi bir açıklama olmadan kimse kesin ifadesini kullanamaz bu nedenle bir çok yerde yayınlanan yeni polis özel harekat alımı veya 13 bin pomem alımı yapılacak ifadelerine itibar etmeyerek sabırlı bir şekilde polis akademisi tarafından yapılacak olan resmi açıklamayı bekleyiniz.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Ortaöğretim ve Önlisans KPSS ile Polis Olunur mu?

2016 yılı içerisinde polis meslek yüksek okullarına ve polis meslek eğitim merkezlerine alımdan sonra sınavsız …

24 Yorum

  1. ya çarşamba günü benim sağ kola ütü değdi 3-4 santimlik bir böyle D Harfi çıkmış durum da elenme durumu var mı ?

  2. ya bu okullarda cuma namazı izni veriyorlar mı?

  3. 2017 kpss 16haziranda aciklanacaksa, 2017 kpss ile ne zaman polis alinacak? 4 aya indigine gore senede 2 alim mi olacak? 😐

  4. 16 yaşındayım fen lisesinde okuyorum. 18 yaşımı doldurup ygs bitince polislik sınavına girmek istiyorum. boyum 1.67 herhangi renk körü sakat değilim fakat kolumda bir kaza sonucu birkaç çizik ve bacagımın on kısmında bir yara izi var minik yuvarlak düşmüştüm. onu sorun ederler mi acaba ?

  5. Admin konuyla alakasız bir soru sorucam saglikta sivilce izleri elenme sebebi midir

  6. admin herkese cevap veriyorsun çok teşekkürler bi sorum olacaktı 2017 kpss ye girmeden erkenden pomem e nasıl alacaklar bizi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir