Yeni Haberler
Ana Sayfa / PÖH / 19. Dönem Polis Özel Harekat Mülakatları Ne Zaman?

19. Dönem Polis Özel Harekat Mülakatları Ne Zaman?

19. dönem polis meslek eğitim merkezi olarak alımı yapılacak olan 10 bin polis özel harekat alımları ile ilgili fiziki yeterlilik sınavlarının son haftasına yavaş yavaş girilmiş durumda. 19. dönem polis özel harekat alımlarına başvuran yaklaşık 285 bin kişi olması nedeniyle fiziki yeterlilik parkurununda değiştirilmesiyle bir çok aday fiziki yeterlilik sınavında zorlanarak elenmiş durumda. Fiziki yeterlilik sınavına katılan adayların genel görüşü parkurun zor olduğu yönünde. Fiziki yeterlilik sınavlarını başarı ile bitiren adayların ise şuanda akıllarında sadece mülakat sınavları var. Mülakat sınavı için bekleme de olan adaylar için bizde bu yazımızda mülakat sınavları ne zaman başlayabilir bu konu hakkında yorumlarımızı yapacağız.

19. Dönem PÖH Mülakatları Ne Zaman?
Fiziki yeterlilik sınavını 50 saniye ve altında bitiren adayların merakla bekledikleri mülakat sınavları için tarih henüz belli değil arkadaşlar. Tarih ile ilgili net bir açıklamayı polis akademisinin yapmasını beklemekteyiz ancak fiziki yeterlilik sınavlarının 16 ocak da sona ermesi nedeniyle bu tarihten önce mülakat tarihlerinin açıklanmasını beklemiyoruz. 16 ocak da fiziki yeterlilik sınavları sona erdiğinde bir kaç gün sonra ise polis akademisi mülakat tarihlerini ve adayların mülakatlara girecekleri illeri gecikmeden açıklamasını beklemekteyiz bizler. Peki Fiziki yeterlilik sınavları ne zaman olabilir? Düşününce arkadaşlar 16 ocak da fiziki yeterlilik bitince ortalama 3-4 gün evrakların tamamlanması ve polis akademisi ile yazışmalar yapılacak dersek tahmini olarak 22 ocak gibi mülakat yerleri açıklanabilir tabi bu bir varsayımdır arkadaşlar. Belki de 22 ocağa kalmadan da 19-20 ocak gibi de mülakat yerleri ve tarihleri de açıklanabilir. Mülakat yerleri açıklandıktan sonra ise tahmini olarak 30 ocak gibi de mülakatlar başlayacak ve adaylar mülakat sınavlarına tabi tutulacaktır.

19. Dönem PÖH Mülakatları Kaç Gün Sürer?
Mülakatların ne kadar süreceği bizce fiziki yeterliliği geçen aday sayısına göre değişecektir. Polis meslek eğitim merkezi mülakatları genel olarak 2 hafta olarak ayarlanmaktaydı ancak polis özel harekat alımında parkuru geçen aday sayısı fazla olur ise mülakat tarihleri de 2 hafta yerine 3 haftaya da yayılabilir. Tüm bu soruların cevabını yukarıda da belirttiğimiz gibi 2 hafta içerisinde alacağızdır.

Bizim adaylara bu süre içerisinde tavsiyemiz polis meslek yüksekokulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezi mülakatlarında çıkmış sorulara göz atmaları ve güncel olayları takip etmeleridir.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

PÖH Parkur Sonrası Yedek Alımı Olacak mı?

Polis özel harekat alımlarına olan yoğun ilgi sonrasında fiziki yeterlilik sınavları da geçen ay başlamıştı …

16 Yorum

  1. Merhaba ben Adana’daki pmyo de parkuru geçtim sizce mülakat da burda mı olur

  2. NASIL YANİ ADMİN ADANA MERKKEZ OLABILIR Mİ ?

  3. pmyo için parkur zor olur mu

  4. Lise son sınıfım basvurabilirmiyim ve basvuru olursa ne zaman olucaktır.

  5. Yaşım 24 subatta 18 olucak fakat lise bitmemis olcak 18 olur olmaz basvurabilirmiyim yoksa simdiden basvurabilirmiyim lise bitmeden yoksa lise bitirmek sartmi

  6. 19. Dönem fiziki yeterlilik parkurundan geçen toplamda kaç kişi var bilginiz varmı

  7. Iyi calismalar. Umarim sorumun esi benzeri vardir. Sizden de bir cevap alirsam be mutlu.. Ben dun parkuru gectim sozlu mulakati bekliyorum. Fakat daha once tecil bozdurdugum icinde sevk belgem cikmis. Yani max. Subat 1 de teslim olmak zorundayim. Ne yapmam gerektigi hakkinda bilgi verirseniz memnun olurum. Yas 25

  8. Admin parkurlar bittikten sonra sayı açıklanıyor mu yani şu kadar kişi parkuru başarı ile bitirmiştir diye?

Bir Cevap Yazın