Yeni Haberler
Ana Sayfa / POLİS HABER / 12 Bin Polis Açığa Alındı!

12 Bin Polis Açığa Alındı!

Bu gece saatlerinde emniyet genel müdürlüğünde fetö ile bağlantısı olduğu düşünülen 12 bin polis açığa alındı. Başta İstanbul ve Ankara illeri olmak üzere bir çok ilde açığa alınmalar yaşandı.

Açığa Almalarda Emniyet Müdürleri de Var
Bu gece gerçekleşen açığa almalar arasında üst düzey emniyet müdürlerinin de olduğu belirtiliyor. Açığa alınan polis memurlarının İl ve ilçe emniyet müdürlüklerinde silahlarına ve rozetlerine el konulduğu bildirildi.

Hangi İlde Kaç Polis Açığa Alındı!
Resmi olarak yapılan açıklamaların ardından ilk gelen bilgilere göre, Ankara’da bin 300, İstanbul’da 760, İzmir’de 580, Diyarbakır’da 652, Bitlis’te 278, Siirt’te 220, Kocaeli’de 145, Tokat’ta 127, Hatay’da 110, Van’da 95, Bilecik’te 90, Samsun’da 90, Artvin’de 76, Kırşehir’de 56, Giresun’da 52, Çanakkale’de 38, Tekirdağ’da 28 ve Manisa’da 28 polisin açığa alındığı bildirildi.

Açığa Alınan Polisler Ne Olacak?
Açığa alınan polis memurları soruşturmalar sonucunda, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen polislerin meslekten ihraç edileceği öğrenildi. Henüz isim listelerinin açıklanmaması nedeniyle sizlerle listeyi paylaşamıyoruz ancak listenin açıklanmasının ardından listeleri sizlerle paylaşacağız.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

emniyet-genel-mudurlugu-daire-baskanlari-atamalari-yapildi

Emniyet Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Atamaları Yapıldı!

Emniyet genel müdürlüğü bünyesinde bulunan bazı daire başkanlıklarına yeni atamalar yapıldı. 26 ekim 2016 tarihli …

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..